Skocz do zawartości

GTX 460 - a faktyczne granie


Recommended Posts

Witam forumowiczów ,

 

Mój komputer:

płyta MSI P35 NEO2 Fr

3 GB RAM DDR2 800Mhz

Zotac Geforce GTX 460 1GB RAM GDDR5

zasilacz Top Power 450W

Pentium Dual-core E6500 ~~ 3.3 GHz

 

Zgoła przepraszam jeżeli umieściłem mój problem w złym miejscu , jednakże nie byłem pewien gdzie powinien być on wstawiony.

Przęjdę do rzeczy ; mam starego PC i lubię grać na nim. Gram we wszystko , działa Far Cry 3 ,Crysis 2 i 3, BF3 i inne... mimo że nie spełniam nawet wymagań minimalnych tych gier. Jak gram? No nie powiem ,że na full detalach ale średnie/wysokie w full HD. Wtrącam tutaj wątek innych gier bo na przykład w AC III czy IV nie zagram wcale :( A W Batmana Arkham Origins i owszem wraz z DX11 na full :)

 

Jednakże rzeczywista wydajność mojej karty znacząco odbiega od testów rozsianych w internecie. Na przykład na benchmarku w recenzji Assassin's Creed Brotherhood podają że ta karta wyciśnie ok 40-60 fps na maksymalnych ustawieniach .Dla mnie jest to mit , średnio pomiędzy zatłoczonymi ulicami miasta a dachami wież Borgiów mam jakieś 20-50 fps. Gdzie średnio łażąc po mieście wychodzi jakieś 25fps...  To dziwne bo przecież niektóre gry nowsze takie jak batman śmigają a stary AC działa kiepsko..

 

Moje pytanie do Was forumowicze , czy jst to rzeczywiście spowodowane słabą platformą testową (moim komputerem) ? Jak to jest z tymi grami a optymalizacją na PC?

Link to post
Share on other sites

mam i3 [email protected] + GTX460 1GB OC i "nie widzę" żadnego ograniczania :)

Ale Twój mimo dwóch rdzeni ma 4 wątki a w przypadku kart nVidii ma to znaczenie i zapewnia lepszą wydajność. Poza tym i3 550 sam w sobie jest sporo wydajniejszy od E6300 i jeśli w jakimś stopniu miałby ograniczać GTX 460 to chyba tylko nieznacznie, jeśli w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Jest to procesor, tak jak Ci pisali koledzy wyżej - E6300 z dwoma rdzeniami, nawet podkręcony jest niewystarczającym wsparciem dla GTXa 460 - karty co prawda nie najnowszej ale wciąż serwującej dosyć wysoką wydajność w grach. Co więcej - sterowniki nVidii na podstawie ostatnich testów preferują cztery i więcej rdzeni, tudzież wątków procesora, dając tym samym lepszą wydajność w grach. Jako że Twoja płyta główna faktycznie daje Ci znikome pole manewru jeśli chodzi o wymianę procesora, przemyśl zainwestowanie w platformę 1155, 1150 i procesor czterordzeniowy, lub dwurdzeniowy o większej liczbie wątków, bądź dla odmiany w platformę AMD.   

Link to post
Share on other sites

Co Ty za bzdury piszesz...

I powiedz mi, ze taki 780ti bedzie lepszy ja amd niz na nowym i5/i7 intela

Owszem przy 2 jajach to na sens ale nowe zestawy gamingowe robi sie na lepszych procach

Nie piszę bzdur tylko sobie poczytaj jaśnie Panie o sterownikach  do kart graficznych i jak są pisane. Były testy jak byk i wyszło że na procach AMD osiąga się lepsze wyniki na kartach NVIDII niż AMD. Na Intelach z kolei lepsze wyniki były osiągane na kartach AMD niż na NV. Karty NVIDII wolą modułowość AMD (tyczy się to FXów) niż HT Intela z racji tego jak są pisane sterowniki... Karty AMD wolą procesory z mocnym rdzeniem/wątkiem. Polecam kolego poszukać sobie informacji a nie bezczelnie wylatywać z tekstami że bzdury piszę... bo póki co nie napisałeś nic po polsku bo nie rozumiem tego bełkotu. Pozdrawiam.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...