Skocz do zawartości

AMD FX-8350 + Arctic Freezer xtream 2 na M5A99X evo 2.0


Recommended Posts

Witam,

 

mam od jakiegoś czasu FX-8350 przez jakiś czas pracował u mnie na fabrycznym chłodzeniu i lubił bywać w okolicy 75C a nawet więcej. Dlatego kupiłem mu Arctic Freezer xtream 2 który wydawał się bardzo wydajną i dobrą konstrukcją. Niestety bardzo się na nić przejechałem... montaż jest straszny, istnieje możliwość przykręcenia go skosem, tak aby jedna strona stopki była w powietrzu ;)

No i jeszcze stopka, która jest miniaturowa, na FX-8350 zajmuje około 60% płaskiej powierzchni procesora, ponieważ jest mała a na dodatek boki stoki mają schodek. Nie zmienia to jednak faktu że takowe chłodzenie było w stanie ochłodzić procesor w okolicy 52-55C pod Prime95 czy OCCT.

Stwierdziłem że zrobię sobie 4.6GHz, lekko podrzuciłem FSB 230MHz wszystkie load calibration "high" vcore 1.46 i ruszył. Bez problemu wytrzymuje 1h OCCT czy Prime95. Niestety temperatura to 65-66C co mnie troszkę martwi bo AMD zaleca max. 62C.

 

W grach temperatura jest dużo niższa i średnio oscyluje w okolicy 52-55C (BF4, Arma3, Farcry 3) ale niestety mój komputer częściej zajmuje się innymi rzeczami które znacznie bardziej liniowo obciążają CPU oraz GPU.

 

I tu proszę o radę, chciał bym coś wrzucić lepszego niż ten pechowy xtream 2, myślałem nad Fortis-em ale może wy macie coś lepszego powiedzmy do 200zł brutto.

Edytowane przez Ymmot
Link to post
Share on other sites

A czy moglibyście podać mi dokładny model wersji 120 i 160 ? Bo w zależności od sklepu mają 130 150 lub 160mm wysokości.

 

Szkoda tylko że Macho nie da się ustawić w konfiguracji push-poll.

Edytowane przez Ymmot
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...