Skocz do zawartości

Czy warto zamienić 7970 na gtx780?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Czarnoskrzydly,

Recommended Posts

Obecnie posiadam Radeona 7970 3gb 384bit  Boost od Sapphire z chłodzeniem dual fan x karta śmiga na taktowaniach 950/5600 w trybie boost 1000/5800.Ogólnie bardzo jestem zadowolony ale pojawiłą się opcja kupna gtx780 Asus DCU II OC edition 3gb 384bit w dobrych pieniądzach.

Tego radka kupiłem za lekko ponad 1500zł jakoś w marcu,myśle że ok 1000zł za niego wezme?

 

Proszę o Wasze opinie

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz sprzedawać to teraz jest dobry moment. Radki mocno poszły w górę i jest mała dostępność. Jeszcze 2-3 tygodnie temu dostałbyś góra 900-950, teraz możesz nawet 1100 zawołać i myślę, że znajdzie się nabywca, zwłaszcza, że karta jest "młoda".

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No , na dzień dzisiejszy i Radeon 7970 (zwłaszcza chodzący na 1 Ghz) i GTX 780 dają sobie radę znakomicie ze wszystkimi grami bardzo dobrze więc w praktyce różnicy nie będzie.

Ja bym odłożył kasę i poczekał na coś z nowej generacji , znacznie szybszego.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Spodziewałem się więcej ale widze,że zieloni dalej rzucają słowa na wiatr...  Prawie 2k(1725) pkt(na radku 9643 na gtx 11368) w 3dmarku 11.W grach,może pare fps różnicy ale to zależy w jakiej grze(czasami różnicy nie ma albo gtx wyświetla mniej klatek od radka np guild wars 2 w Lions Arch/najbardziej zaludnione miejsce,na radku minimalnie 26fps a tutaj miałem spadki do 20 O.o).W furmarku co prawda o te 3*C chłodniejsza od radka max 69*C na radku zdarzyło mi się mieć 72*C.No i nie wiem jak to jest zrobione ale gtx nie chciał za ch... pana działać z integrą intela na 2 monitorze(co radkowi nie przeszkadza),czasami sobie streamuje i integra daje rady nie obciążając przy tym gpu i nie mam kolosalnych spadków fps kiedy gram :)

 

Także,żal mi ludzi którzy kupili 780... i przepłacili.Zostaje przy radku:) Potwierdza się reguła,że przesiadka z generacji na kolejną nie ma sensu bo przyrostu wydajności praktycznie nie ma.Może trafiła mi się jakaś dziwna sztuka... No nic,poczekamy może jeszcze kiedyś trafi się podobna okazja.Dobrze,że miałem szanse wcześniej sprzęt wypróbować :)

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli wg Ciebie warto?

 

Przyrost wydajności nie jest oszałamiający, więc ocena tego, czy warto, to już kwestia indywidualna. Mówię jedynie, że obecnie ceny Radków są bardzo wysokie, więc sprzedaż wiązałaby się z mniejszą stratą.

 

Można zamykać ? 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...