Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc bo w kwestiach audio jestem mocno zielony. Postaram opisać problem zwięźle i zrozumiale lecz proszę o wyrozumiałość :).

 

Konfiguracja:

Mobo: AsRock P55m Pro - korzystam ze zintegrowanej karty dźwiękowej

Dźwięk na słuchawkach/wbudowanych głośnikach monitora (z tym jest problem).

 

Problem nie pojawił się nagle, mam z nim do czynienia już długi czas, po prostu teraz zaczął mi szczególnie doskwierać.

 

Podczas gry np. w Simcity czy Battlefielda (generalnie w większości jak, nie w każdej grze) gdy dźwięk puszczony jest przez głośniki (monitor) i głośność jest powyżej ~ 20/100 zaczyna być słyszalny szum/elektroniczne zakłócenia, i wraz z podgłaszaniem monitora efekt ten jest coraz to głośniejszy, aż przy 60/100 słychać bardziej te zakłócenia niż grę.

 

Efekt ten jest o wiele gorszy (szybciej występuje) gdy np. w mikserze Windows ściszę grę do powiedzmy 50 %, to szumy już słychać mocno przy 15/100.

 

Na tym etapie problemem może być bardzo wiele rzeczy, więc postarałem się na własną rękę "podiagnozować", posprawdzać różne konfiguracje. 

 

- gdy dźwięk puszczony jest przez słuchawki, nie ma żadnych problemów z jakością dźwięku

- problemem nie są głośniki monitora (monitor z tunerem tv) ponieważ dźwięk jest czysty nawet na 90/100 gdy puści się telewizję

- problem nie występuje - lub jest ledwo słyszalny gdy np puszczę piosenkę na YouTube nawet przy 70/100

- lekkie szumy słychać gdy głośność jest na 70/100> i nic nie jest na komputerze odtwarzane

- problemem nie jest gniazdo w komputerze (zamieniałem przód/tył)

 

Chciałem jeszcze przetestować kabel ale nie miałem zamiennika (poza tym na kablu przy obu końcach są zgrubienia, 'wujek' mówił że to filtry :D). 

 

Najbardziej mnie dziwi to że problemów nie ma z odtwarzaniem dźwięków na YouTubie, czy Allplayer lecz właśnie z grami.

 

Błagam o pomoc

z poważaniem

ucho lewe i prawe  :/

 

 

 

 


,,,

Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem wszystko z kategorii nagrywanie + odłączyłem fizycznie mikrofon. I dalej to samo. Wrzucam scr:

 

http://wrzucaj.net/images/2013/12/13/dzwi%C4%99k1.jpg

 

(tutaj scr akurat po podpięciu fizycznego).

 

http://wrzucaj.net/images/2013/12/13/d%C5%BAwi%C4%99k_2.jpg

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Tak ale skądś ten szum się musi brać, pytanie skąd? ;p

 

Co do screena to nie wiesze żeby na nim był wyłączony mikrofon. Urządzenie domyślne (VIA dha działa).

 

Nie masz czasem  2 karty muzyczne, 1 na płycie drugą jako kartę rozszerzeń ?

 

Co to za cudo Anvex virtual audio device ???

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

a) na scr jest akurat włączony (podpięty) mikrofon fizyczny, nie chciałem 2gi raz już nurkować pod biurko :), ale z odłączonym fizycznym też był szum

 

b) nie mam, ale zastanawiam się czy by sobie nie kupić :D

 

c) to pozostałość po programie który zmieniał głos "avnex voice changer diamond"

Link to post
Share on other sites

Programu dawno już nie ma, odinstalowałem stery przez PS, Dźwięki. W grach we wcześniej wspomnianych momentach szumy znacząco ustały.

 

Na "jałowym biegu" dalej słychać lekkie szumy powyżej 70/100.

 

Coś jeszcze może powodować te nieproszone szumy? I czy ich powodem może być słaba jakość/moc zintegrowanej karty dźwiękowej w działaniu z monitorem (Tak strzelam :D). 

Link to post
Share on other sites

Ale ty tam chyba masz jakiś niezły chip do dźwięku (7.1 CH HD Audio (VIA® VT1708S Audio Codec)).

 

Prędzej słaba jakość głośników w monitorze.

A nie możesz sobie sprawić jakiś normalnych głośników ?

 

Głośniki w monitorze to najniższa kategoria głośników komputerowych :menda:

Edytowane przez Slawlos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie z tego sprawę że do najlepszych nie należą. Nie korzystam bo niepotrzebne są, wolę korzystać ze słuchawek, ale w domu głośniki się znajdą więc jutro już przetestuje. Bo dziś to jeszcze sąsiedzi naślą służby za zakłócanie ciszy nocnej   :[


Ok, testowałem na głośnikach Creative 5.1. Problemy już NIE występują. Tylko że kable puściłem inną 'drogą', ale nie byłaby to chyba wina zakłóceń ze środowiska?

 

Tylko pytanie zasadnicze:

 

Czy winowajcą może być słabej jakości kabel dołączony do monitora?

Link to post
Share on other sites

Kabel się wypina, można podłączyć jakiś inny i spróbować.

Standardowo powinien pasować z jakiś głośników 2.1.

A nawet sobie samemu taki zmajstrować (2 wtyki i kawał kabla ze sklepu elektronicznego).

 

 

Osobiście wątpię żeby miał na to wpływ.

Kable są raczej standardowe, ekranowane.

No chyba że ten twój jest jakiś wybitnie uszkodzony.

 

To raczej głośniki są podatne na wszystkie zakłócenia, bo to chińskie popierdułki za 2zł. ;p

Edytowane przez Slawlos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kabla akurat na stanie nie mam niestety. Ale gdy podłączyłem głośniki  :-> te wybuchy, ta akcja :D.  Już zapomniałem o dobrej jakości dźwięku. Chyba po prostu zafunduje sobie porządne 2.1.

 

Dzięki wielkie za pomoc ;).


Edit:

 

Tylko co tłumaczy poprawne działanie głośników w trybie tv, w odróżnieniu od pc.

Link to post
Share on other sites

Dźwięk z tv pewnie jest mono a nie stereo to raz. Dwa to jakoś dźwięku z tv pewnie pozostaje wiele do życzenia.

Ma wąskie pasmo przenoszenia. Może też siła sygnału jest zupełnie inna.

W ogóle to te głośniki z monitora mają jakiś wbudowany wzmacniacz ?

Chyba nie skoro nie ma żadnej regulacji głośności.

Więc to takie nieco większe słuchawki.

 

Byle jakie głośniki 2.1 jednak mają jakiś wzmacniacz, jakieś filtry, układy itp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...