Skocz do zawartości

Recommended Posts

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Krótki wstęp

Witam wszystkich. Od 4 miesięcy jestem posiadaczem smartfona HTC One i chciałbym wam po krótce opisać ten telefon jak i przedstawić swoją opinię i wrażenia z użytkowania jedynki.
Wygrałem go w konkursie HTC, a więc jest on prosto od producenta i nie zawiera brandu żadnej sieci. Chciałbym też zwrócić uwagę, że to moja pierwsza recenzja, więc proszę o wyrozumiałość.

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Zestaw

A więc pewnego dnia wracam do domu i moim oczom ukazuje się dziwna przesyłka, otwieram paczkę i moim oczom ukazuje się takie ładne zafoliowane pudełeczko z moim nowym smartfonem.

http://img38.imageshack.us/img38/8594/tmhe.jpg

Początkowo pudełko miało być w ogóle nie otwierane, bo telefon miał być od razu sprzedawany, ale mój zachłanny kolega się rozpędził i rozerwał folie, a skoro folia została już i tak zerwana, to zdecydowałem się zajrzeć do środka. Po zdjęciu pokrywy pudełka ukazuje nam się telefon w pół przeźroczystej folii, z której się go normalnie wysuwa. Podnosząc pułeczkę, na której leży telefon ukazują się nam ładowarka, przewód USB-microUSB, a także porządne słuchawki Monster Beats by Dr. Dre, z trzema zestawami gumek. Słuchawki wyposażono w pilot z wbudowanym mikrofonem, do sterowania muzyką i wykonywania połączeń. Wartość słuchawek to podobno na początku było około 200 zł, czyli całkiem sporo, wszystko zapakowane również w półprzeźroczyste folie, które trzeba tym razem rozedrzeć, żeby wyjąć z nich komponenty. W zestawie znalazł się również niewielki "kluczyk", służący do wypychania szufladki karty microSIM, no i oczywiście masa papierów od producenta.

http://imageshack.us/a/img577/2653/bp26.jpghttp://imageshack.us/a/img600/4007/0jz4.jpg

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Obudowa

Telefon wykonany jest z aluminium, co według mnie jest wielką zaletą i bije na głowę wszystkie plastiki i szkła, po 4 miesiącach użytkowania nie widzę, żadnych śladów użytkowania, a użytkuje telefon dość intensywnie. Mamy do wyboru 3 wersje kolorystyczne: srebrną, czarną i czerwoną. Ja posiadam srebrną, która jest bardzo ładna, lecz moim faworytem jest czerwona  :). Na przednim panelu znajdziemy taflę szkła, pod którą mamy 4.7 calowy ekran, nad nim znajdziemy znajdziemy kamerkę o rozdzielczości 2.1Mpix, czujnik oświetlenia i zbliżeniowy, jak i rzecz najbardziej rzucającą się w oczy czyli głośnik i drugi taki sam pod ekranem, zaznaczę jeszcze, że w górnym głośniku umieszczona jest dioda powiadomień. Pod wyświetlaczem znajdziemy dwa przyciski dotykowe: wstecz oraz Home (dwukrotne naciśnięcie przycisku Home wywołuje listę ostatnich aplikacji, natomiast dłuższe jego przytrzymanie uruchamia Google Now),oddzielone logiem HTC, które do niczego nie służy dopóki nie wgramy modyfikowanego kernela i dopiero wtedy możemy go zaprogramować jako przycisk menu i tym samym wyłączyć pojawiający się pasek z przyciskiem menu w niektórych aplikacjach. Na dolnym boku telefonu znajduje się złącze micro-usb i mikrofon, na prawym boku przycisk regulacji głośności, na górze jest gniazdo słuchawkowe JACK 3,5mm i włącznik, który służy również jako port podczerwieni, np. do sterowania telewizorem, a na lewym boku znajdziemy tylko tackę na karte SIM, bo niestety producent nie zastosował w tym telefonie slotu na karty microSD. Tył telefonu zajmuje obiektyw aparatu o rodzielczości 4Mpix w technologii UltraPixel, lampa błyskowa i drugi mikrofon do redukcji szumów i jest to jedna niedemontowalna tafla aluminium, a więc nie mamy możliwości wymiany baterii. Wymiary telefonu to 137,4 x 68,2 x 9,3 mm, a waga wynosi 143g, czyli niewiele więcej od, np. plastikowego SGS IV.

http://img842.imageshack.us/img842/7207/tiug.png

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Wyświetlacz

Rozmiar ekranu to 4.7 cala, a rozdzielczość wynosi 1920x1080p, co daje nam rekordowe 469 punktów na cal, przez co obraz jest ostry jak żyleta, a szkło Gorilla Glass powinno nas zabezpieczyć przed tą żyletą  :D (do tej pory u mnie nie ma żadnej rysy, a od początku używam bez folii, ani żadnego covera na ekran). Wykonany jest w technologii SuperLCD3, fakt nie jest to amoled, ale według mnie jeśli chodzi o barwy to nawet go przebija, kolory nie są tak cukierkowe, lecz bardziej realistyczne, świetny kontrast, głęboka czerń, a biel jest według mnie idealna. Jedyna uwaga co do ekranu, to może trochę słabsza widoczność w słońcu w stosunku np. do S4, ale i tak stoi na wysokim poziomie.

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Zasięg

Pomimo aluminiowej obudowy urządzenia, nie miałem problemów z zasięgiem sieci komórkowych jak i Wi-Fi. Telefon oferuje m.in. Wi-Fi w standardach a/b/g/nBluetooth 4.0, NFC, DLNA, Wi-Fi Direct i LTE, z którego można w Polsce bez problemu korzystać i daje to bardzo ładne efekty. 

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Dźwięk

HTC obiecuje aż 96 dB wydobywających się z przednich głośników BoomSound, lecz poziom głośności jest porównywalny do Galaxy S4 czy HTC One X+. Czuć natomiast różnicę w odwzorowaniu dźwięku - Beats Audio sprawia, że basy są o wiele lepsze, choć przycisza nieco tony wysokie, zmniejszając troszeczkę głośność muzyki. Lecz napewno nie zdażają się sytuacje, kiedy nie słyszymy swojego dzwonka, a to, że głośniki umieszczone są z przodu zapobiega tłumieniu dźwięku poprzez odwrócenie smartfona do góry ekranem. Jeśli natomiast mówimy o słuchawkach, to według mnie jest wielka różnica. Nie miałem jeszcze tak dobrze grającego na słuchawkach telefonu. Dźwięk naprawdę jest świetnie odwzorowany, a głośność bardzo wysoka - osobiście, każdy stopień powyżej połowy głośności wydawał się dla mnie o wiele za głośny.

http://img713.imageshack.us/img713/8710/jb1b.jpg

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Interfejs

Telefon fabrycznie wyposażono w Androida w wersji 4.2.2 z interfejsem SenseUI 5.0 (obecnie jest to Android 4.3 i SenseUI 5.5, a już w styczniu Android 4.4 - fakt jest już dostępny ale, żeby go wgrać będzie trzeba odblokować telefon, przez co można stracić gwarancję). Jest to bardzo szybkie połączenie - do tej pory nie uświadczyłem żadnych lagów w interfejsie, co się czesto zdarza przykładowo na S4. Dużo się mówi o funkcji Blinkfeed, czyli ekranie startowym, na którym możemy widzieć aktualności ze swojego facebooka lub instagrama itd. Jest wielu fanów i przeciwników tej funkcji - ja osobiście jestem jej fanem, bo bez wchodzenia na facebooka, mogę zobaczyć od razu interesujące mnie zdarzenia (jeśli jednak przeszkadza wam blinkfeed to od Androida w wersji 4.3 można już go wyłączyć). Można przyczepić się jednak do tego, że w wyniku wysokiej wydajności tegoż telefonu uświadczymy mocne nagrzewanie się obudowy, np. w wymagających grach.

http://img593.imageshack.us/img593/7039/h6j7.jpg

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Wydajność

HTC One wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Snapdragon 600 o taktowaniu 1.7GHz z grafiką Adreno 320, której w obecnym momencie żadna gra nie pokona. Posiada również 2GB ramu, co daje nam zapas na wiele uruchomionych w tle aplikacji. Mimo słabszych wyników w benchmarkach od S4, telefon ten pracuje od Samsunga o wiele szybciej i płynniej, chodź są i rankingi, w których HTC prowadzi.

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Bateria

Pojemność baterii wynosi tu 2300mAh, czyli troszkę mniej niż w S4, ale według mnie całkiem wystarczająco, bo pozwala mi na 1-2 dni intensywnego użytkowania, czyli wiele godzin internetu, trochę grania i wiele godzin muzyki. W moim przypadku to rewelacyjny wynik. Niestety jak już wspomniałem baterii nie można wyjąć, co w S4 jest możliwe.

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Przeglądarka

I właśnie to jest miejsce, gdzie HTC ma przewagę nad wszystkimi. Jak wiadomo Androidowi brakuje wsparcia dla Flash, jednak w jedynce została zainstalowana odpowiednia wtyczka do odtwarzania materiałów wideo, np. na Youtube. Strony wyświetlane są prawidłowo i ładują się błyskawicznie. 

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Aparat

Smartfon ten wyposażono w aparat o dosyć małej rozdzielczości 4Mpix z funkcją, której HTC nadało nazwę UltraPixel i która ma nam zrekompensować zmniejszoną rozdzielczość. Matryca ma wielkość 1/3 cala, czyli jak większość, ale dzięki mniejszej rozdzielczości elementy światłoczułe urosły do wielkości 2 mikrometrów, co objawia się niższymi szumami i tym, że do matrycy dociera więcej światła, dzięki czemu zdjęcia powinny być lepsze, a szczególnie w ciemności, co według mnie się sprawdza i zdjęcia są bardzo przyzwoite. Należy też dodać, że aparat ma pięciosoczewkowy, optycznie stabilizowany obiektyw, o jasności F/2.0, lecz jeśli chcecie smartfona typowo do robienia zdjęć kierowałbym się w stronę, np. Xperii Z1.

http://img440.imageshack.us/img440/8636/v96o.jpg

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Multimedia

Tutaj mamy gorsze i lepsze sprawy. Z gorszych jest brak equalizera w odtwarzaczu, co dziwi w muzycznym telefonie, lecz oczywiście można sobie to zrekompensować pobraniem innego odtwarzacza z google play, lecz producent dał tu jednak trochę plamę. Z pozytywów oczywiście możemy wymienić funkcje bezprzewodowego odtwarzania materiałów z telefonu, np. na telewizorze i port podczerwieni, który robi z naszego smartfona pilota. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy zaprogramować swój telefon jako pilot do telewizora, dvd, dekodera, czy kina domowego, czego osobiście często używam, lecz raczej dla zabawy. Jest również funkcja USB OTG, dzięki której możemy podłączyć pendrive do telefonu przez specjalny kabel, MHL i wiele innych, których opisanie zajełoby kilka stron  :D.

http://img534.imageshack.us/img534/7937/6zm7.jpg

blogentry-1-0-71804300-1382909854.jpg Podsumowanie

Na pewno jest to godny polecenia telefon, osobiście wybierając w segmencie S4, One, Z itd. zawsze moim faworytem będzie HTC One, ze względu na jakość wykonania, muzykę i szybkość, lecz nie każdy może zgadzać się z moim zdaniem i decyzja należy do niego. Lecz jeśli macie zamiar kupować S4 czy coś podobnego to radzę wam obejrzeć HTC, a na pewno się jeszcze zastanowicie. Przed otworzeniem pudełka miałem go sprzedać, ale od momentu włączenia tak mnie zauroczył, że nie potrafię, choć prawdopodobnie będę musiał, bo potrzebuje pieniędzy. Więc jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać.

Zachęcam również do odwiedzenia mojego profilu na Youtube związanego z grami komputerowymi pod tym linkiem : https://www.youtube.com/user/kutri365

Z góry dziękuję  :)

Edytowane przez kutri365
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...