Skocz do zawartości

Megahalems Black, MSI Z77A-GD65 - problem z montażem


Recommended Posts

Witam, około tygodnia temu zakupiłem kilka nowych części komputerowych, między innymi chłodzenie Megahalems Black przeznaczone na Core i7 3770K. Do tej pory nie miałem jeszcze czasu tego złożyć, a sytuacja jest taka, że komputer cały czas potrzebny i na dłuższy przestój nie mogę sobie pozwolić. Niestety jeszcze przed demontażem płyty mam pewne wątpliwości odnośnie zamontowania backplate'u od Megahalemsa, ale po kolei.

 

Z ciekawości kilka filmów z montażu Megahalemsa już oglądnąłem, między innymi TEN .

Ostatnio nawet miałem dostęp do płyty bardzo podobnej na pierwszy rzut oka MSI Z77A-G45  i z ciekawości przymierzyłem sam backplate Megahalemsa (bez żadnych nakrętek, podkładek itp.) do tej G45 i wystaje na maksylamnie 1mm ponad luty płyty głównej (trochę obawiam się jakiegoś spięcia, ale ufam że inżynierowie przemyśleli sprawę). 

 

Moja płyta główna jak już wspomniałem to MSI Z77A-GD65. Jej spodnia część prezentuje się TAK . Jest tu kilka elementów więcej niż na Z77A-G45. Mam na myśli te siedem układów umiejscowionych zaraz przy oryginalnym backplate płyty głównej. Mogę mieć problemy z montażem tego chłodzenia w związku z obecnością tych elementów ?

Link to post
Share on other sites

Sama wymiana cpu to jakieś 5min max, założenie coolera to .. no niech będzie 15 min. W zaokrągleniu nie będzie nawet i 30 min, nie znajdziesz tyle czasu ??.

 

P.S.

Możesz na sucho zrobić test czy backplate nie będzie zawadzał. Weź kartkę papieru i przyłóż to tych wystających elementów, następnie weź backlpate od megahalemsa i przyciśnij go mocno do intelowskiego backplate. Jak będziesz mógł  wysunąć kartkę to wszystko ok, a jak nie to masz problem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...