Skocz do zawartości

Komputer się zawiesza


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Slawlos,

Recommended Posts

Witam, mój komputer zawiesza się podczas grania, monitor gaśnie i koniec, komputer nadal chodzi ale bez obrazu a w słuchawkach słychać buczenie. czy mieliście kiedyś taki problem ?? 

 

zestaw: 

i5 3570k 4x3.40

Asus gtx 770 2 gb

2x 1TB wd black 

zasilacz be quiet 630w

płyta głowna gigabyte z77ds3h

ram 4 gb corsair vengeance

w razie potrzeby podam dokladne informację

 

 

gram w battlefielda 4 lub 3 część w sieci po 3 godzinach, czasami po 1 minutach komputer się zawiesza i nic nie idzie zrobić, nawet reset nie działa, trzeba z wyłącznika zasilacza zatrzymać komputer i włączyć ponownie

 

temperatury: 

cpu 30 do 40 stopni  pod obciążeniem 

karta 35 do 45 stopni 

użycie procesora podczas gry : około 80 procent!

Edytowane przez tuku1991
Link to post
Share on other sites

Spróbuj jakieś inne sterowniki do grafiki.

 

Ja ostatnio ściągnąłem najnowsze stery z nvidii i chodziły fatalnie, nagle komp zaczął się wieszać bez powodu.

 

Najnowsze wcale nie znaczy że są najlepsze.

Co to masz za grafikę, że Ci tną? U mnie właśnie wreszcie wyeliminowały cięcia w BF3 (któreś stery to zepsuły)

Link to post
Share on other sites

40 stopni w stresie ale obciążenie chodzi około 90 procent na procesorze

sterowniki do karty miałem z płyty jakieś stare ale zainstalowałem nowe i nadal to samo

procesor chłodzony powietrzem spartianem he924

 

 

karta nie kręcona, jest nowa ma 4 dni a procesor 2 tygodnie

Edytowane przez tuku1991
Link to post
Share on other sites

Karta wywala blackscreena tylko podczas grania czy także w trakcie normalnego korzystania z kompa (pulpit, przeglądarka, odtwarzacz muzyki, filmy)?

 

Jeśli nawet nie ma bluescreena tylko do razu bum i czarno to wygląda to na problem z zasilaczem, który podczas większej pracy karty gdy grasz nie jest w stanie podać jej odpowiedniej mocy. Rozwiązaniem byłaby podmiana zasilacza na inny o podobnej mocy i sprawdzenie pracy karty na nim. Druga sprawa że karta może być uwalona i nadaje się na gwarancje. 

Link to post
Share on other sites

Karta wywala blackscreena tylko podczas grania czy także w trakcie normalnego korzystania z kompa (pulpit, przeglądarka, odtwarzacz muzyki, filmy)?

 

Jeśli nawet nie ma bluescreena tylko do razu bum i czarno to wygląda to na problem z zasilaczem, który podczas większej pracy karty gdy grasz nie jest w stanie podać jej odpowiedniej mocy. Rozwiązaniem byłaby podmiana zasilacza na inny o podobnej mocy i sprawdzenie pracy karty na nim. Druga sprawa że karta może być uwalona i nadaje się na gwarancje. 

 

 

 

nie wiem jak z filmami, przy korzystaniu z internetu nic się nie dzieje

nie ma żadnego bluescreena tylko odrazu wyłącza obraz na czarno, mogę spróbować na innym zasilaczu od znajomego ale dopiero jutro, dodam że grałem dzisiaj w bitwę o śródziemie i nic się nie działo,

a co z procesorem ? martwi mnie to że gdy gram menadżer zadan pokazuje ponad 80 procent zużycia nawet dochodzi do ponad 90

Edytowane przez tuku1991
Link to post
Share on other sites

Ok, to jeśli masz takową możliwość podmiany to zrób to i kartę sprawdzaj najlepiej w grach w których wcześniej się wysypywała. Zakładając że jest to faktycznie problem z zasilaniem, owe problemy mogą oczywiście mieć charakter losowy i wywalać kiedy i jak chcą, w różnych grach w różnych momentach. Daj znać co się będzie działo na innym zasilaczu. 

Link to post
Share on other sites

ok są na chomiku

był u mnie znajomy, przełożyliśmy moją kartę gtx770 do jego komputera a jego kartę gtx260 do mojego i graliśmy razem przez ponad godzinę bez żadnego zacięcia, moja karta u niego chodziła poprawnie a jego karta u mnie też działała bez żadnych klinów 

Edytowane przez tuku1991
Link to post
Share on other sites

Wypróbuj jakiś starszy sterownik użyć.

Starszy niż ten 331

próbowałem na sterach z płytki i też nic ale ustawiłem prędkość wentylatorów na karcie na 100 procent i gra chodzi jak narazie bez problemu, czyżby karta się przegrzewała?? 

 

 

 

nawet na wiatraczkach na 100 procent wyskoczył bład ale tym razem mam jakąś informację:

 

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA8003E964E0

BCP2: FFFFF8801000CE64

BCP3: FFFFFFFFC00000B5

BCP4: 000000000000000A

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

 

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\121013-14586-01.dmp

C:\Users\Tuku\AppData\Local\Temp\WER-31668-0.sysdata.xml

 

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

 

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Edytowane przez tuku1991
Link to post
Share on other sites

ok są na chomiku

był u mnie znajomy, przełożyliśmy moją kartę gtx770 do jego komputera a jego kartę gtx260 do mojego i graliśmy razem przez ponad godzinę bez żadnego zacięcia, moja karta u niego chodziła poprawnie a jego karta u mnie też działała bez żadnych klinów 

 

Jaki kolega miał zasilacz w tym swoim komputerze? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...