Skocz do zawartości

Procesor + MOBO + Ram do 1300zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Breaky83,

Recommended Posts

Witam,

 

Planuję zmodernizować swego leciwego peceta, niestety muszę zrobić to na raty, najpierw procek + mobo + ram, później dopiero grafika. Fundusze na część pierwszą jak wyżej, 1200-1300zł. Główne zastosowanie to gry, troszkę grafiki

Z części które zostają i mają jakiekolwiek znaczenie, posiadam:

 

Zasilacz: Corsair VX550 550w

Grafika: GF 9800GT kręcona, (wymieniam za parę miesięcy, dopasuję ją do zaproponowanego przez Was sprzętu.)

 

Moje stare "bebechy":

 

Proc: C2D E7200 @ 2.90GHz

MOBO: BloodIron P35

Ram: Kingston 2gb ddr2

 

Zależy mi na 8gb ramu, może być i3, chyba że znajdziecie porównywalne cenowo, a może troszkę lepsze i5 :) Kręcenie nie musi być koniecznością, chociaż jeżeli sprzęt będzie się jakkolwiek nadawał, to chętnie wezmę to pod uwagę.

 

Z góry dziękuję za propozycję, dawno już nie orientowałem się w sprzęcie, odkąd zacząłem interesować się Androidem.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Masteq
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Masteq  między 1200 a 1300 zł najlepszym wyborem z 8GB ramu tak jak chciałeś będzie taki zestaw:

Płyta główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Procesor: Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Pamięci ram: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Razem: 1257 zł

Masz tu najtańszą dobra płyte główną do OC. Procesor i5 3570, który na tej płycie głównej oraz np. takim chłodzeniu  SilentiumPC Fera 2 HE1224  ,które mozesz zakupić w przyszłości, będziesz miał mozliwość podkręcenia procesora do ok 4,2 GHZ (na razie bez podkręcania na BOX-owym chłodzeniu, chyba,że obecnie masz jakieś dodatkowe chłodzenie CPU?). Pamięci Crucial 2x4GB 1600 MHZ CL8 z radiatorami dla zachowania niskich temperatur. Podaj jeszcze model swojej obecnej obudowy. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź! Na chwilę obecną niestety nie mam nic dodatkowego do chłodzenia, ani też dobrej obudowy, ModeCom Harry + dwa wentylatorki. Jednak jak już będę brał się w przyszłości za OC, jaką obudowę brać, aby zapewnić dobre przewodnictwo?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...