Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Pioneerów SE-A1000 i karty dźwiękowej ASUS Xonar DX.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adivxv,

Recommended Posts

Witam. Planuję kupić słuchawki Pioneer SE-A1000, które z czytanych recenzji i opinii forumowych ekspertów sprawują się dobrze. Obecnie posiadam kartę dźwiękową ASUS Xonar DX, a chciałbym wyciągnąć ze słuchawek tyle na ile pozwala mi budżet. Prosiłbym o rady co do wzmacniaczy słuchawkowych, czytałem dużo, ale nadal nie mogę rozróżnić DACY od AMPów i jestem w tym nieobeznany, dlatego bardzo proszę o pomoc. Budżet na wzmacniacz to ~300zł.

Link to post
Share on other sites

DAC to przetwornik cyfrowo analogowy. czyli sygnał cyfrowy audio zamieniany jest na sygnał analogowy audio do słuchawek. Sygnał cyfrowy masz ze złącza optycznego toslink, SPDIF. Analog to sygnał do słuchawek.

 

Dac możesz do kompa podłączyć na dwa sposoby:

- przez USB i w tedy DAC robi Ci za kartę dźwiękową

- przez sygnał cyfrowy (SPDIF, Toslink) z karty dźwiękowej

 

Oczywiście, bardzo często DAC posiada już wzmacniacz słuchawkowy

 

Wzmacniacz słuchawkowy wzmacnia sygnał analogowy. Czyli podłączasz wzmacniacz do karty dźwiękowej tam gdzie słuchawki i od strony wzmacniacza masz wzmocniony sygnał, który to pociągnie bardziej wymagające słuchawki.

 

Do Xonar DX nic nie potrzebujesz. W mojej ocenie ta karta pociągnie te słuchawki - mają one tylko 45Ohm. Co innego gdyby miały 150Ohm-600Ohm

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Do Xonar DX nic nie potrzebujesz. W mojej ocenie ta karta pociągnie te słuchawki - mają one tylko 45Ohm. Co innego gdyby miały 150Ohm-600Ohm

co nie znaczy iż takiego FiiO, nie warto kupować, a jak najbardziej warto do tych słuchawek :) 

Link to post
Share on other sites

możne najpierw się określ do jakiego zastosowania.Myślę że na takim FiiO E10/E07K słuchawki powinny nieco lepiej grać,natomiast jeśli ma to głownie zastosowanie do gier to nie wiem, czy warto.

 

według mnie do tych Pioneer SE-A1000 wolałbym nowy układ combo DAC/Amp ,jak sam wzmacniacz słuchawkowy.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

przejżałem wczoraj,dziś asortyment różnych sklepów i ale bezskutecznie.Czasami można było dostać Musiland Monitor 2US z allegro bardzo fajny DAC i inne tym podobne ciekawe wynalazki.Też zapomniałem się zapytać, bo można czasami dostać ciekawego używanego na gwarancji...

 

np. Creative Titanum HD 350

Xonar Essence STX/ST- 450

 

THD jest bardzo ciepły ale jego wzmak nie pasuje za bardzo do tych Pionków.

W przypadku Essence musiałbyś zakupić inne opa(30-50zł), by nieco ocieplić dźwięk i ukrócić wysokie tony.

 

tam czy siak, znów wracasz do punktu wyjścia, czyli FiiO E07K, o ile cię nie interesuje Ebay można tam dostać znakomity sprzęt, z świetną relacją cena/jakość, choć jeszcze ofert nie przeglądałem.

Link to post
Share on other sites

OK, chyba przekonałeś mnie tym FiiO. Jednak co do Ebaya byłbym sceptyczny, z tego co wiem shipping+podatki i wychodzi nam drożej niż w Polsce. Ostatnio na Amazonie te Pioneery stały po 50$, jednak doliczając cały transport wychodziło 300zł. Niby wciąż taniej, ale czas oczekiwania i czy słuchawki do nas dotrą, cóż, nie wiem jak na Ebayu.

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Jednak co do Ebaya byłbym sceptyczny, z tego co wiem shipping+podatki i wychodzi nam drożej niż w Polsce

nie do końca, bo i tak bardzo się opłaca kupić np. coś takiego HA INFO U2 PLUS, a do niego zasilacz abasco za 50zł. Standardowe zasilanie to lipa ,nieco też hamuje możliwosci DACa.

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=HA+INFO&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=HA+INFO+U2+PLUS&_sacat=0

 

masz od razu wzmacniacz +DAC. Niektórzy wyżej go cenią jak FiiO.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...