Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Na początku chciałbym nadmienić, iż na problem niestety natknąłem się przy próbie rozwiązania innego problemu, mianowicie problemu z lewym przyciskiem myszy, który po prostu nie reaguje na klik, a trzeba się nieźle namęczyć żeby go przycisnąć, przyciskając jednocześnie w pewnym miejscu które jest jedynym miejscem gdzie przycisk reaguje. Jest to bardzo uciążliwe, porozglądałem się po różnych forach i prawdopodobnie możliwe jest jakieś uszkodzenie mechaniczne ale może to być również przyczyna nadmiernej ilości brudu w myszce. Nie powiem, mam tą myszkę już 5 lat, jest de facto brudna ale żeby sprawdzić co jest prawdziwą przyczyną tego feralnego lewego przycisku, muszę się dostać do wnętrza myszki, co okazało się niezwykle trudnym zadaniem. Próbowałem najmniejszych śrubokrętów, żaden nie poradził sobie z odkręceniem tych "śrubek". Poniżej wrzucam zdjęcia myszki z dwóch stron, mam nadzieję, że ktoś wie co zrobić w takim wypadku. Aktualnie uzywam SteelSeries Kinzu v2 ale nie spełniła moich oczekiwań (problemy z sensorem, poruszaniem się myszki po kolorowych powierzchniach podkładek), dlatego chciałbym odnowić moją starą myszkę, z która jako jedyną czułem się jak w domu.

 

http://s13.postimg.org/cyfhtuhlv/DSC01895.jpg http://s13.postimg.org/b42nc3ulf/DSC01899.jpg 

Edytowane przez Freezak
Link to post
Share on other sites

Idź do castoramy i kup prawdziwy śrubokręt. Śrubki na pewno się odkręcą chyba ,że do środka nalałeś jeszcze betonu w przeciągu tych pięciu lat. Na przyszłość szanuj swoją własność to nie będziesz miał z nią problemów. Aż mnie skręciło po zobaczeniu tego syfu i ty jeszcze na tym trzymasz dłonie? :sciana:  .Powodzenia

Edytowane przez Mizuro
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak więc idź i kup odpowiedni śrubokręt , koszt okoo 2-5zł.Palcem ani siłą woli w końcu tego nie odkręcisz.

 

Co do pierwszej usterki po tylu latach prawdopodobnie popsuł się switch i pozostaje go wylutować i wstawić nowy ,ale bez dostępu do środka się nie dowiemy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gratulacje, kijowymi śrubokrętami z wcześniejszych prób uniemożliwiłeś sobie rozebranie myszy (chyba ze wiertełkiem malutkim odwiercisz tą zaokrągloną śrubkę, ale powodzenia życzę w wierceniu metalu w plastikowej obudowie mychy). Po prostu daj tej myszy odejść w spokoju, jej wygląd sugeruje że na to zasłużyła ;)

Link to post
Share on other sites

Nie widać na zdjęciu dokładnie jaka to śrubka torx,philips czy coś innego. Jedyne co mogę poradzić to zabranie jej ze sobą i testowanie jednego po drugim. Nikt w markecie typu castorama nie zwróci na to uwagi.

 

Jednak zastanów się też nad wymianą na nową.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pocieszę cię że najpewniej padł mikroprzełącznik i znając życie nawet gdybyś zakupił odpowiedni to trzeba go jeszcze porządnie i dokładnie wlutować.... skóra nie warta wyprawki. W środku możliwe że znajdziesz truchełko zaginionego chomika sugerując się tym co na zdjęciach już wyciagnąłeś z niej :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up hahahaha
@autor - imo warto ją rozkręcić, bo możliwe, że jedynie płytka pcb na której jest przełącznik się wcisnęłą do dołu i okaże się, że wystarczy ją podnieść do góry - czasem się tak zdarza :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...