Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wymiana samej szybki w Galaxy S2 - możliwe domowymi metodami?

wymianaszybka dotyk digitzer zbite szkiełko galaxy s2 samsung diy

Najlepsza odpowiedź Sony156, 09 grudzień 2013 - 21:47

Jak będziesz grzał za duża temperaturą to porobisz plamy na LCD.

Do przyklejenia LCD potrzebny jest klej UV oraz maszyna/lampa utwardzająca go.

Z rozdzieleniem szkła od LCD jest loteria, raz Ci się uda raz nie.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damain1996

Damain1996
  • Dyskutant

• 213 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 19:43

Witam,

Zastanawiam się czy jest taka możliwość, aby wymienić zbitą szybkę w Galaxy S2? Obejrzałem już chyba wszystkie filmy na yt traktujące o tym temacie i ciągle nie jestem pewien. Po 1. - czy na pewno do oddzielenia szybki od digitizera wystarczy kilka żyletek, coś płaskiego i suszarka do włosów? Nie będzie problemem trafienie pomiędzy digitizer, a szybkę i późniejsze ich rozdzielenie bez uszkodzenia LCD/Digitizera? Jeśli już nawet uda mi się usunąć szybkę, to jak ją przykleić? Widziałem metody klejem LOCA, ale do tego trzeba lampy UV. Na allegro można jeszcze dostać listek kleju OCA i gotowe ,,taśmy montażowe" - jak to działa? Po prostu naklejam prosto na oczyszczone wcześniej elementy i dociskam? Z góry dziękuje za odpowiedź.

• 0

#2 ostry.77

ostry.77
  • Zapaleniec

• 1071 postów
  • Miejscowość:Ruda Śląska

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:21

A ile kosztuje wymiana w serwisie?

Czy jest sens ryzykowanie i bawienie się w domu z wiedzą że może i tak się nie udać i do serwisu lecieć trzeba będzie...

• 0

#3 Damain1996

Damain1996
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 213 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:41

Za samą szybkę+klej dam ~100zł. Za taką usługę w serwisie mogę zabulić nawet około 600zł, więc praktycznie cały nowy telefon.

• 0

#4 Tabalan

Tabalan
  • Maniak

• 2006 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 21:40

Na YT ludzie pisali, że robili to zgodnie z instrukcjami z filmiku, a teraz nie działa im wyświetlacz. Ale oddawać do serwisu się nie opłaca się oddawać, za duży koszt.

• 0

#5 Sony156

Sony156
  • Maniak

• 5000 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 21:47   Najlepsza odpowiedź

Jak będziesz grzał za duża temperaturą to porobisz plamy na LCD.

Do przyklejenia LCD potrzebny jest klej UV oraz maszyna/lampa utwardzająca go.

Z rozdzieleniem szkła od LCD jest loteria, raz Ci się uda raz nie.

Użytkownik Sony156 edytował ten post 09 grudzień 2013 - 21:47

• 0

#6 mirek474

mirek474
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 12:32

No jasne że się da tylko naprawdę warto się zastanowić bardzo dobrze nad wymianą w serwisie. Co prawda wyda się trochę więcej ale ile nerwów mniej i stresu. A tak oddamy do serwisu i mamy święty spokój. Ja tak zrobiłem i dobrze na tym wyszedłem. 

• 0

#7 Global GSM

Global GSM
  • Nowicjusz

• 1 postów
  • GG:45206465

Napisano 03 czerwiec 2014 - 09:10

Wymiana samej szybki nie jest aż tak droga, w Samsungu Galaxy S2 to koszt 260 zł. Sama wymiana rzeczywiście jest ryzykowna i wymaga wprawy. Serwisy, które oferują wymianę za 600 zł mają na myśli wymianę całego modułu czyli wyświetlacz + dotyk. Cały moduł to niestety droga sprawa.

• 0

#8 tomala1974

tomala1974
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 02 październik 2014 - 12:13

Najlepiej oddać telefon do serwisu

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wymianaszybka, dotyk, digitzer, zbite, szkiełko, galaxy, s2, samsung, diy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych