Skocz do zawartości

Wymiana samej szybki w Galaxy S2 - możliwe domowymi metodami?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sony156,

Recommended Posts

Witam,

 Zastanawiam się czy jest taka możliwość, aby wymienić zbitą szybkę w Galaxy S2? Obejrzałem już chyba wszystkie filmy na yt traktujące o tym temacie i ciągle nie jestem pewien. Po 1. - czy na pewno do oddzielenia szybki od digitizera wystarczy kilka żyletek, coś płaskiego i suszarka do włosów? Nie będzie problemem trafienie pomiędzy digitizer, a szybkę i późniejsze ich rozdzielenie bez uszkodzenia LCD/Digitizera? Jeśli już nawet uda mi się usunąć szybkę, to jak ją przykleić? Widziałem metody klejem LOCA, ale do tego trzeba lampy UV. Na allegro można jeszcze dostać listek kleju OCA i gotowe ,,taśmy montażowe" - jak to działa? Po prostu naklejam prosto na oczyszczone wcześniej elementy i dociskam? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak będziesz grzał za duża temperaturą to porobisz plamy na LCD.

Do przyklejenia LCD potrzebny jest klej UV oraz maszyna/lampa utwardzająca go.

Z rozdzieleniem szkła od LCD jest loteria, raz Ci się uda raz nie.

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

No jasne że się da tylko naprawdę warto się zastanowić bardzo dobrze nad wymianą w serwisie. Co prawda wyda się trochę więcej ale ile nerwów mniej i stresu. A tak oddamy do serwisu i mamy święty spokój. Ja tak zrobiłem i dobrze na tym wyszedłem. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Wymiana samej szybki nie jest aż tak droga, w Samsungu Galaxy S2 to koszt 260 zł. Sama wymiana rzeczywiście jest ryzykowna i wymaga wprawy. Serwisy, które oferują wymianę za 600 zł mają na myśli wymianę całego modułu czyli wyświetlacz + dotyk. Cały moduł to niestety droga sprawa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...