Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tym procesorem, na forach ludzie piszą "Zamiast niego bierz i5 4440 albo i5 4570" bez podania argumentacji dlaczego.

 

1. Czy opłaca się wziąć ten procesor, kiedy nie mam zamiaru go podkręcać zamiast i5 4440 lub 4570?

2. Na forach ludzie różnie piszą, że procesor nie różni się wydajnością od pełnego i5 4570, więc dlaczego w passmarku wyniki ma niższe? i wydziela mniej ciepła? 65W, może dlatego że test jest przeprowadzany bez trybu turbo?, tylko dlaczego wtedy i5 4440 w takim przypadku jest mniej wydajny, skoro ma wyższe zegary ?:)

3. Czy w trybie turbo też wydziela 65W?, teoretycznie 4570 i 4570s w trybie turbo powinny pobierać tyle samo prądu i tak samo się grzać???

4. Nie rozumiem jak działa ten tryb turbo, gdzieś przeczytałem że na 4 rdzeniach podkręca się do 3,4 kiedy ma duże obciążenie, a na 2 rdzeniach do 3,6. Czy tryb turbo w 4570 i 4570s działa tak samo, czy te procesory mają identyczną wydajność w trybie turbo?

 

Zwróciłem uwagę na ten proceror ze względu na teoretycznie mniejsze zużycie prądu i mniejsza emisję ciepła.

Link to post
Share on other sites
maxus_pl  1. Opłaca sie go wziąć, tylko wtedy, jeżeli oszczędność energii jest dla Ciebie istotna.

2. Dlaczego ma wyższa wydajność i5 4570 w passmarku bo w trybie bez turbo ma taktowanie 3,2 GHZ a i5 4570S 2,9 GHZ, dlatego też wydziela mniej ciepła, bo jest niżej taktowany, w trybie turbo procesory mają takie same zegary czyli 3,6 GHZ.

 

3. Powinien, ale jak jest naprawdę, trzeba było by albo samemu sprawdzić, albo poczytać testy, to niższowe konstrukcje, więc takich osób je posiadających jest mało i testów też. Teoretycznie w trybie turbo te procesory maja taką samą częstotliwość zatem ich pobór pradu powinien być podobny, ale na ogół w przypadkach procesorów energooszczędnych jest lepiej.

4. Tryb turbo działa tak jak jest to opisane i teoretycznie mają oba procesory taką samą czestotliwość działania, ale i5 4570 bywają troszkę szybsze w praktyce.

 

Więcej na ten tamat znajdziesz tutaj  http://www.cpu-world.com/Compare/512/Intel_Core_i5_i5-4570_vs_Intel_Core_i5_i5-4570S.html  lub tutaj  http://community.futuremark.com/hardware/cpu/Intel+Core+i5-4570S/review  . Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...