Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie odnośnie dwóch kart graficznych. 

Mam jednego Radka HD7850 i zastanawiam się nad modernizacją, przy sprzedaniu go za 450zł musiał bym dorzucić drugie tyle jak nie więcej do HD7950. Czy nie lepszą opcją było by dokupienie drugiego takiego samego radka na tym samym chłodzeniu co mam i podłączyć je przez cross fire ?

Jeśli chodzi o wykorzystywanie karty graficznej to do renderów i gier. Co będzie Waszym zdaniem lepszą opcją i co bardziej opłacalne?

Link to post
Share on other sites

i5 3570K lecz niedługo zakupuję i7 2600K

MSI Z77 GD55

GoodRam 2x4GB

Zasilacz Zalman ZM500GS

GPU HD7850 Sapphire


Komputer kupiłem w styczniu tego roku, składałem go powiedzmy samemu. Teraz postanowiłem troszkę w niego zainwestować. Jeśli chodzi o monitor w tej chwili mam CRT, ale już niedługo kupuję DELLa U2312HM. Teraz gram w LOLa. Lecz po modernizacji planuję zakup BF4 i czekam z niecierpliwością na GTA V. Także wykorzystuję go do renderowania filmów i okazyjnie obróbki zdjęć bądź grafiki 3D.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie w poniedziałek robiłem testy w 3dMark11 na procu 4670k plus 2x 7850 2GB. Procek podkręcony do 4,5 karty podbite na max wynik w teście http://www.3dmark.com/3dm11/7598530. Przyrost w porównaniu z jedną kartą około 5000 tysięcy punktów. W BF3 klatki na max ustawieniach nie spadały poniżej 60 średnio było około 80. Z drugiej strony WOT można powiedzieć poracha przy włączonym crossfire mikro przycięcia w grze. Wiem że gra nie obsługuje 2 kart ale mimo to dla poprawnego działania trzeba wyłączyć crossfire. Jeśli zastanawiasz się czy 2 karty czy jedna, jestem zdecydowanie za jedną. Proca zostaw i tak jak daryzda ci poradził R280X albo GTX 770.

Link to post
Share on other sites

Procesor jest skłonny zmienić, ponieważ nie tylko gram ale obrabiam grafikę i video w wielu programach. A 3gen grzeje się bardziej w porównaniu co do 2gen. A chciałbym procka mieć pod OC z rozsądnymi temperaturami a nie przegrzewaniem go. I dlatego wybrałem i7 2600K. Jak dla mnie to rozsądny wybór. A jeśli chodzi o kartę. To zastanawiałem się nad dwoma GTX 660 lub 580. Czy jeśli miał bym dwie karty w SLI to np. Sony Vegas szybciej by renderował film czy to jest zależne bardziej od procka?

Link to post
Share on other sites

Dobra zdecydowałem tak. 

Sprzedałem już HD7850, zamówiłem na allegro GTX 660. Teraz czekam na jego przyjście. Myślę że po świętach zakupię drugiego GTX lecz poczekam aż ceny spadną. Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...