Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Kupiłem Lenovo ThinkPad Edge E330 w czwartek i mam parę pytań. Najwięcej tyczy się żywotności baterii.

1) Słyszałem, że duże temperatury źle wpływają na baterię, czyli wygląda na to, że nie można grać...
Ja póki co używam go jako stacjonarki. Jest podłączony na zasilaniu z wsadzoną baterią, podłączonym monitorem, myszką, klawiaturą i głośnikami. Z tego co widzę, laptop ma jeden wentylator z boku i kratki na dole. Czy mogę grać w gry? LoL na najwyższych chodzi elegancko i czasem chciałoby się w coś zagrać.

Martwi mnie tylko czy coś się nie przegrzeje, czy bateria nie straci na żywotności, bo ogólnie ma on służyć jako przenośny laptop, więc bateria musi długo trzymać. Jak można grać to czy warto kupić podstawkę chłodzącą? Sprzęt to i3, 8 Gb RAM, Intel HD Graphics 4000. Liczę na wyczerpującą odpowiedź.

 

2) W programie od baterii ustawiłem żeby ładowało laptop, gdy poziom naładowania spadnie poniżej 10% i żeby ładowało do 95%, bo wyczytałem, że to źle wpływa na baterię gdy jest naładowana do pełna. Zresztą potwierdził to support Lenovo. Dobre ustawienia?

3) Czy mogę kłaść laptop na pościeli? Kolanach? Na wykładach siadałbym sobie na końcu i na kolanach trzymał. Tak jak wspomniałem, wentylator jest z boku, a kratki jakieś jeszcze od spodu.

 

4) Polećcie mi dobry i tani modem 3G taki, który obsługuje też Aero2.

5) Znacie może wszystkie potrzebne sterowniki do działania tego lapka? Zainstalowałem wszystkie ze strony Lenovo i jakieś programy, ale czuję, że jest sporo niepotrzebnych.

6) Jaki obecnie jest najlepszy antywirus? Mam avasta darmowego, ale myślę o zmianie.

7) Są jakieś programy, które warto zainstalować typu te zarządzające baterią czy wydajnością?

8) Co z przenoszeniem? Teaz będą mrozy, powiedzmy -20 i jak zabrać go na uczelnie? Mam plecak z przegrodą na laptopa, ale czy to wystarczy? Czytałem, że nie powinna być temp. ponizej 5 st.

To chyba na tyle. 
Z góry dzięki.


Nikt nic nie wie? ;>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...