Skocz do zawartości

nVidia - sterownik nie ustawia rozdzielczości


Recommended Posts

Siemanko,

mam taki oto problem. Pod kompa podpinam [GTX 460] czasami TV, który ma rozdz. HD [720p]. W momencie, kiedy próbuję wrócić do swojego monitora [Dell U2412M, fullHD, 1200p] karta odmawia posłuszeństwa. Ta rozdzielczość nie jest obsługiwana przez monitor i się on nie włącza. Nie pomaga odistalowanie sterowników [znaczy bez sterów da się załączył normalnie windowsa, ale po ponownej instalacji tylko tryb awaryjny] i ponowna czysta instalacja. Co zrobić? Gdzie mogą siedzieć jakieś pliki w systemie za to odpowiedzialne?

Link to post
Share on other sites

A nie możesz przed przełączeniem z tv na monitor ustawić najpierw jakieś innej typowej dla komputera rozdzielczości,

którą później zmieniałbyś już na właściwą ?

 

 

Z tego co widzę to rozdzielczość zapisywana jest w rejestrze przy zainstalowanym sprzęcie.

 

Np.

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000

 

DefaultSettings.XResolution

DefaultSettings.YResolution

 

GUID czyli ciąg znaków {...} oczywiście masz inny,

ale możesz odszukać to miejsce po nazwie klucza (czyli np DefaultSettings.XResolution), ale możesz też odczytać w menadżerze urządzeń, przy swojej karcie grafiki właściwość "Identyfikator GUID klasy urządzeń".

 

 

 

 

Znalazłem to również w takich miejscach:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000

Edytowane przez Slawlos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
[GTX 460]

Które dokładnie masz sterowniki? Powiem CI, że nVidia olała Fermi i jedynymi dobrymi sterownikami, które nie sprawiają kłopotu są 314.22 oraz 331.93 - spróbuj obu wersji, podejrzewam, że masz z tym problem. Sam mam GTX460 i już to przerabiałem, wielu userów też (przykładowo @dzejC z naszego forum).

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poza podpięciem się do tego co powiedział Igor, spytam się jeszcze co dokładnie się dzieje ? Przełączasz z TV na Monitor i co bak obrazu ?
Mówisz że TV ma 720p a Monitor 1200p, a jak wychodzisz z tv to przełączasz na jakąkolwiek rozdzielczość którą obsługuje Monitor ?
Chodzi o to że załóżmy Tv działa na 1366x768(załóżmy) a Monit na ...x1200, i chodzi o to aby jak wracasz do monita przełączyć na taką rozdziałkę którą obsługuje Monit i TV

Edytowane przez dzejC
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

TV ma znajomy, do którego czasem wozimy kompa. Podpinamy pod TV [wcześniej monitor] i jest okej. Problem jest wtedy, kiedy wracamy z kompem do domu i próbujemy podpiąć pod monitor. Wtedy jest brak obrazu - monitor po prostu nie reaguje. Nie obsługuje tej rozdziałki i sam się też nie przełącza. Jakie wyjście znalazłem z tego problemu? Jedyne chyba jakie nam się udało wymyślić [te wyżej będziemy próbować!] to przywieźć TV [z drugiego końca miasta ;)] i na nim zmienić rozdziałkę... Fajnie, nie? :D

 

Pomysły wyżej oczywiście będą próbowane przy najbliższej okazji! Dzięki Panowie za wysiłek i pomoc. Jak coś pomoże - napiszę!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...