Skocz do zawartości

Blue screen po uruchomieniu


Recommended Posts

Nie za bardzo pamietam ale raczej nie.

Wiem tylko ze z płytą główna miałem problem bo najpierw siadla sieciowka później dzwiekowka ale teraz mam już nową.

Za godzinkę wrzucę dysk do innego peceta

włożylem dysk do innego kompa i dalej błąd 

power iso odinstalowałem 

Link to post
Share on other sites

Kod 0x50, 0xBE To 100% błąd RAM taktowania / częstotliwości

Włóż tylko jędną kość RAM do odpowiedniego słotu.

Wejdź do biosu i klkinij F5 (ustawienia domyślne). i F10. Zobacz czy uruchomi się system.

 


Wyłącz w biosie XMP ustaw manual i na sztywno timingi, według opisu na kości np. 9-10-9-27

Link to post
Share on other sites

Widać problem leży w Windowsie ;p

 

Swoją drogą to zły pomysł tak przekładać dyski.

W końcu inny komputer ma inny zestaw sprzętu, inne potrzebne sterowniki. Normalnie to ten Windows powinien ci się od razu wyburaczyć, na dzień dobry.

 

Jak go wkładasz windows instaluje sprzęt od początku , nowy, zupełnie inny. Wykonuje masę z mian w rejestrze.

Później go przenosisz z powrotem i to już nie jest ten sam system co wcześniej.

 

Wcześniej też go tak sobie przekładałeś ?

Normalną praktyką jest raczej instalacja windowsa od początku, w szczególności gdy zmienia się płyta główna.

 

 

 

A w ogóle to wyskoczył ci ten sam blue screen czy inny ?

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

no to dlaczego do innego komputera włożyłem dysk i dalej to samo ?

Od BSOD-ów Przez złe zamknięcie win., nie możesz teraz uruchomić systemu z dysku, to jest skutek złego ustawienia w BIOSie twoich pamięci. Może być też konflikt IDE AHCI. Jeżeli na jednym kompie jest w biosie IDE a na drugim AHCI, też wówczas dysk się nie uruchomi, tylko wtedy jest kod 0xE7

Link to post
Share on other sites

A rzeczywiście, jak by ram był rąbnięty to by Ci kompa nie startował. Można uruchomić komputer bez ramu, ale będzie dawał znak sygnałem, że brak ramu. A brak antywira warto nadrobić jak tylko uporasz się z tym blue screenem. W necie jest pełno antywirów, Bitdefender, Gdata, Kaspersky.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...