Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem czy mi pomożecie i pewnie powinienem składać posta na stronach typowo do "wydobycia", ale lubię tutejszych i zazwyczaj dajecie dobre podpowiedzi : )

 

Sprawa ma się tak, że mam 3.5k na złożenie narzędzia do kopania LTC. Myślałem o 2xHD7950 i zasilacz porządny (tu się niestety nie znam), jakiś prosty dysk, płytę z dużą ilością slotów (niby jest ta BTC ale nie wiem jak wpływają te 2 molexy w płycie...) i 4GB najtańszego ramu bym wziął i pentuima z seri g2xxx albo 3 czy coś. Jak myślicie w ilu się zamknę żeby sprzęt dawał radę? 


a lub r9 280x ale nie wiem jak z kosztami się mieści wtedy w przedziale, a różnica między wydobyciem nie jest wielka.


i zastanawiam się czy przy okazji nie zrobić z takiego komputera serwera domowego, na pliki i takie tam : )

Link to post
Share on other sites

Według porównywarki hashrate 280x nie wychodzi dużo lepiej niż 7950, w tym momencie 7950 powinno zwrócić się szybciej bo jest tańsze. 

 

-2x 7950 ~1800zł (polecam Sapphire, powinien pozwolić na pracę 50% wentylatora przy 70 stopniach celcjusza)

-kość 4GB 150zł  (Crucial/Kingston/Goodram)

-g2030 ~210zł (według mnie nie ma sensu pchać się w socket 1150 w momencie kiedy procesor nie będzie wykorzystywany do obliczeń, to tylko by zwiększyło ogólny koszt przez płytę główną)

-MSI Z77A-G45   ~340zł (tania płyta z dwoma złączami PCI-E 3.0 x16)

-XFX Black Edition 750W 80+ Gold ~535zł (2 gpu po OC będą brały w okolicach 500W biorąc pod uwagę jeszcze resztę sprzętu i to że będzie on chodził 24/7 powinieneś zaopatrzyć się w porządny zasilacz)

 

W sumie wychodzi 3035zł, ceny brane z agito.pl. Teraz pozostaje kwestia dysku czy chcesz kombinować coś z serwerem czy wystarczy jakiś mały poczciwy dysk w sumie na odpalenie samego skryptu :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, przepraszam że nie odpowiedziałem. Końcowo ze względu, że karty niedostępne to trafiły się r9 280x Toxic, a różnica ceny pomiędzy 7950, zwróciła się po chwili przy BUM na dogach. Końcowo mam wszystko na podstawce 775 i działa świetnie. Mam 850 watsów XFX PRO i zamknąłem się w 3100zł. Dysk znalazł się stary ATA, a wcześniej już odpalałem systemy z pendriva, więc z tym to problemu nie ma. 

Link to post
Share on other sites

Jakby co to mogę sprzedać 7950 Vapor-X za 950zł, na gwarancji do października 2015 :P

 

//autor wyraźnie napisał że zakup został dokonany, po co ten spam - od takich ogłoszeń  jest tylko i wyłącznie dział Giełda bądź PW

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...