Skocz do zawartości

Kamera samochodowa, wideorejestrator do +/- 500zł


Recommended Posts

Witam, poszukuję możliwie najlepszego wideo-rejestratora samochodowego do kwoty ok. 500 zł. Będzie użytkowany dość intensywnie (35-40 tys km rocznie), a zależy mi na jak najlepszych parametrach obrazu aby w razie problemów móc odczytać szczegóły innego pojazdu itp.

 

Na chwilę obecną mam możliwość podpatrzenia Mio Mivue 358 - ale ma on strasznie dużo negatywnych opinii...

 

Czy ktoś doradzi, podpowie w tej kwestii?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Nie ukrywam że szperam po necie w poszukiwaniu wartościowych opinii i natrafiłem na DOD'a LS300W lub MIO 388. Przekraczają one jednak zakładany próg cenowy więc z pewnością zapoznam się z modelem K6000 i Mistralem.

 

MIO 358 zakupił właśnie znajomy i dziś będę w posiadaniu realnych nagrań, co umożliwi porównanie.

 

Jeszcze raz dzięki za informacje :)

Link to post
Share on other sites

Ja szukałam swego czasu wideorejestratora samochodowego i doszłam do wniosku, że nawet te drogie nie są wcale takie dobre. Przetestowałam dwa - jeden w cenie ok. 200 zł (nie pamiętam dokładnie), drugi w cenie 800 zł. Obydwa nagrywały filmy podobnej jakości. A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem, jak tam stoisz z zakupem kamery, czy jeszcze się rozglądasz, ale może podpowiem Ci z własnego doświadczenia. Miałem do czynienia z rejestratorem Mio MiVue 358 i ma on faktycznie sporo wad, tak jak zresztą narzeka wielu ludzi... W czasie jazdy przy większych drganiach obraz z rejestratora traci stabilność i nagrywa się poruszony. Pozostałe modele Mio pewnie mają podobnie... Do tego kamerka nie posiada wbudowanego modułu GPS. Ja teraz kupiłem sobie wideorejestrator TrueCam A5, w którym wszystko jest dokładnie tak jak należy. :) Jest on tańszy od DOD-a LS 300W, bo kosztuje niewiele ponad 500 zł, a w zestawie masz poza tym że GPS, to też G-Sensor, funkcję detekcji ruchu, ponoć wkrótce ma się pojawić opcjonalnie też wykrywacz radaru. Świetną rzeczą w tej kamerce jest też przyjemny i łatwy montaż, który odbywa się poprzez wsuwanie do zamocowanego na stałe uchwytu w aucie. Mogę polecić!  ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A sprawdzałeś tych od telefunken? Oni też mają bardzo fajne kamerki internetowe i na pewno cenowo się mieszczą w Twoich wymaganiach. No i fajnie bo dopiero weszli znowu na nasz rynek. A nie od dziś wiadomo że niemieckie produkty są solidnie wykonane wiec wiesz ze troche Ci wytrzyma, 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zamiast kombinowania nie lepiej GoPro ?

Jakosc fenomenalna, bardzo dobra stabilizacja obrazu, szeroki kat w pionie i poziomie i do tego dluga gwarancja.

 

Jak ktos duzo jezdzi to mysle ze wydatek 1000zl nie bedzie przesadzony za sprzet klasy pierwszej przy ktorym te powyzsze rejestratorki wymiekaja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Kamery GoPro są to kamerki sportowe! Nie są przeznaczone do samochodu. Jeśli poszukujesz kamery profesjonalnej do auta to radziłbym szukać wlaśnie między kamerami firm które specjalizują się w tej dziedzinie. Również miałem okazję porównać  Mio MiVue 358 i Truecam A5. Zdecydowałem się jednak na tą drugą opcję. Może A5 jest troche droższy od drugiej wspomnianej kamerki ale warty uwagi , cenę rekompensuje zawartość pudełka. Posiadam i nie miałem z nią większych problemów. Tak jak steady  zauważył kamerka ta ma wiele przydatnych funkcji, bardzo szybka w montażu. Muszę także przyznać, że jeszcze mi sie nie zawiesiła.  Mowiac ogólnie jest funkcjonalna i praktyczna. :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajny jest wideorejestrator Ferguson. Wyświetlacz 2,7 cala, polskie menu, rozdzielczość super HD, szeroki kąt widzenia (aż 135stopni). Bardzo fajną funkcję ma, mianowicie WDR - zarejestruje wideo nawet jak będzie bardzo wysoki kontrast co często się zdarza jak jest mocne słońce, więc w zależności od tego w jakim celu kamerka (czy tylko rozrywkowo czy jako rejestrator dokumentacji) na prawdę warta swojej ceny. Więcej możesz poczytać na stronie Ferguson. Ja jestem zadowolony :) Bo i ładnie wygląda i świetnie się spisuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...