Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Jakiś czas temu poczyniłem olbrzymią przesiadkę: z kompa co to ledwo ciągnie bf2 na to:

CPU:i5 4670k (3,8GHz)
GPU: Radeon HD 7870 (2GB DDR5/256bit OC od nowości przez GIGABYTE pamięć4800MHz, rdzen                                  1100MHZ)
RAM: 2x4GB 9cl
MOBO: AsRock  Z87 Extreme4
HDD: WD black 1TB

Będąc przekonanym, że ten sprzęt będzie sobie dobrze radzić zauważyłem, że: wiedźmin 2 na wysokich mi muli, Crysis 3 to mogę zapomnieć o średnim wygładzniu krawędzi, Metro Last Night to na średnich idzie jakoś... Bioshock Infinte klatkuje na wysokich, a ił Cliffs of Dover to już w ogóle, itd. 
Chciałem się po prostu zapytać, czy to jest już max ustawień fabrycznych (wydajności) i muszę bawić się w OC (planowałem zrobić to później) aby cieszysz się wyższymi ustawienaimi, czy może musze poszukać sterowników chociaż myślę, że zainstalowałem najnowsze?
Dodam jeszcze, że wszystko składałem sam i mam windowsa 7.
Dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez MDmalewicz
Link to post
Share on other sites

W sumie teraz AMD jest wydajniejsza w tych samych półkach cenowych, problemem może być to iż po prostu za mało wydałeś na grafikę w stosunku do CPU. 

Potrzebna Ci jest po prostu przesiadka, ale na coś mocniejszego - HD7970 [nawet 7950 w sumie da zauważalną różnicę], od nv GTX760. 

Jak długo masz tego kompa?

Link to post
Share on other sites

W sumie teraz AMD jest wydajniejsza w tych samych półkach cenowych, problemem może być to iż po prostu za mało wydałeś na grafikę w stosunku do CPU. 

Potrzebna Ci jest po prostu przesiadka, ale na coś mocniejszego - HD7970 [nawet 7950 w sumie da zauważalną różnicę], od nv GTX760. 

Jak długo masz tego kompa?

Około dwa miesiące. Teraz jak zbliżają się święta to nie wiem, czy chciałbym wymieniać kartkę...  Może na nowy rok coś się pojawi.

Link to post
Share on other sites

Akurat crysis i metro to mocno wymagające gry więc wróżki nie trzeba było aby stwierdzić, że na wysokich będa słabo działać. Co do wiedźmina, może ubersampling masz włączony, chyba też patche jakieś wychodziły.

Edytowane przez Mastaha
Link to post
Share on other sites

Te gry  które wymieniłeś  Crysis 3  czy Metro 2033  ja przeszedłem  na swoim radku 7870xt  na ustawieniach  Ultra  -wysokich   bez msa [ tylka  kilka opcji na high  reszta na ultra ]  Wiedźmin 2   bez problemu chodzi na ultra  na radku 7870 sam przeszedłem fps powyżej 40 cały czas   chyba że włączysz  umberpróbkowanie co   nawet gtx 780  przy tym nie wyrobi .Radek 7870 to bardzo przyzwoita karta  która zwłaszcza  po oc  pozwoli  zapewnić płynność  w każdej  grze w minimum wysokich detalach  [  miałem  radka 7870  od saphire przez  prawie rok   karta była podkręcona  gpu 1250mhz pamięć 5400mhz ]   i  te gry które wymieniłeś  na tej karcie przeszedłem 

Link to post
Share on other sites

@up

zależy jak autor tematu patrzy na 'mulenie'. Dla mnie poniżej 45FPS gra się słabo, z kolei dla mojego kumpla więcej niż 30FPS to płynna gra.

Zależy od gry   w Wiedzminie 2 spokojnie  wystarczy   40 i więcej  ale np w bf3 lub 4  to  nie przejdzie [ oczywiście tryb multi ]  musi być  przynajmniej 50  , Nie mogę w to uwierzyć że by na radku 7870  wiedzmin 2   nie chodził  powyżej 40 klatek      ja średnio miałem ok 45  czasami 60  i więcej szkoda ze odinstalowałem   bo chętnie bym sprawdził  jeszcze raz  co do crysisa 3  to jak chcesz detale ultra  w ful hd  no to jedynie gtx 780  lub radek  r9 290x

Link to post
Share on other sites

 

 

wiedźmin 2 na wysokich mi muli, Crysis 3 to mogę zapomnieć o średnim wygładzniu krawędzi, Metro Last Night to na średnich idzie jakoś... Bioshock Infinte klatkuje na wysokich

 

 

mogę zapomnieć o średnim wygładzniu krawędzi,

 

A potrzebne Ci to w ogóle ?  

 

 

GPU: Radeon HD 7870

 

 

MOBO: AsRock  Z87 Extreme4

 

 

Jaka obudowa, jaki zasilacz ? 

 

Może CF 7870 ? Za kwotę 600 zł otrzymasz niesamowity skok wydajności .... póki co daruj sobie wygładzanie i podkręć GPU w SapphireTrixx 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...