Skocz do zawartości

Lenovo Y580 - problem z baterią/ładowaniem


Recommended Posts

Witam :) 
W grudniu 2012 roku zakupiłem wyżej wymienionego laptopa - ostatnimi czasy z moją baterią dzieją się dziwne rzeczy. Początkowo miałem komunikat : "Podłączony i nie ładuje" <Gdy wyjmowało się wtyczkę z gniazdka komputer wyłączał się> Przeczytałem że trzeba mocno uderzyć baterią i usunąć Lenovo Energy Management . Tak też zrobiłem - bateria śmiga. Do czasu. 4 grudnia - tj dzisiaj zauważyłem dziwne objawy podłączam ładowarkę do laptopa. Z początku ładuje normalnie a bateria się zapełnia <wiecie taka animacja> i nagle się zatrzymuje na poziomie aktualnego naładowania i potem mija jakiś czas aby wskoczyło o 1% < około 3-4 minut > Co to może być? Czy to tylko wina oprogramowania, czy baterii? Dodam, że jak podłącze za którymś razem ładowarkę z powrotem ładuje normalnie - kilka tych animacji wskakuje ale po czasie problem się powtarza. 
Proszę o pomoc - laptop ma dopiero rok i bardzo przywiązałem się do niego!

Pozdrawiam :)
Damian.9703

P.S. Jestem nowym użytkownikiem forum jeżeli mój temat znajduje się w niewłaściwym miejscu - przepraszam. Mam także tendencję do mówienia dużo i bez sensu - jeżeli coś jest niezrozumiałe - także przepraszam :)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ładowanie baterii laptopa jest niezależne od oprogramowania, mam tu na myśli system operacyjny - tym powinien zarządzać bios. Zatem pierwsza moja myśl to aktualizacja biosu laptopa do najnowszego.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Dzięki za radę sprawdzę to jutro zaraz po powrocie do domu. A co do tej baterii - staram się ją wyjmować naładowaną i zostawiać na samej ładowarce. To już przeczytałem w jakimś mądrym piśmie. Mimo wszystko dzięki.

Dodam tylko że bateria mimo że bez animacji się ładuje. Aktualnie mam 94 % a miałem 70%, jednak przezorny zawsze ubezpieczony dlatego - sprawdzę :)

  

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...