Skocz do zawartości

Prośba o sprawdzenie zestawu pod kontem kompatybilności elementów


Recommended Posts

Witam,

 

Pragnę jeszcze raz zawrócić głowę z moim pytaniem. Zmontowałem taki oto zestaw:

 

http://i40.tinypic.com/mwqfir.png

 

1. Chciałbym poradzić się, czy poszczególne elementy są kompatybilne ze sobą. Cpu i grafika nie podlegają zmianie. Nie chcę też nic od Asusa.

2. Dodatkowo, jako iż jest to obudowa mniejsza, czy wszystkie części zmieszczą się 'spokojnie' w niej. Ewentualnie - czy możecie poradzić coś innego. Zależy mi na obudowie jednak mniejszej.

3. Budżet mam okrojony - jak widać zresztą. Kwota tylko do 3200 zł.

4. Komp ma służyć m.in. do grania. Musi spokojnie pociągnąć chociażby najnowsze BF4.

 

 

Link to post
Share on other sites

1.Szkoda, ze nie chcesz innej grafy, bo można by, wziąść tańszą płytę główną, np:

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b75m-d3h-intel-b75-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-scrossfire-matx-ga-b75m-d3h-458747/

i dołożyć jeszcze trochę do GTX760 od gigabyta, olej też bezprzewodową klawiaturę i kup najzwyklejszą, najtańszą.

2. Powinno się chyba zmieścić, ale pewności nie mam

Link to post
Share on other sites

wilk669 dzięki za radę.

 

1. Niestety cpu i gpu nie podlegają zmianie.

2. Budżet też nie może być zmieniony - jak podałem wyżej ma to być max. 3200 zł.

3. Klawiatura jest przewodowa i cena nie wydaje się wygórowana. Nie wiem jaką mógłbyś polecić jeszcze tańszą. Bo chyba nie taką ze szkolnych pracowni komputerowych...

4. Jak też wspomniałem - zależy mi na mniejszej obudowie, więc i części muszą pasować. Płyta główna jest uATX, więc i obudowa uATX.

 

Chciałbym wiedzieć, czy wszystkie podane części spokojnie wejdą do obudowy i nie będzie zgrzytów.

Edytowane przez Annkane
Link to post
Share on other sites

T4 mieści GPU do 300mm, Gigabyte R9 270X ma 297 mm więc wszystko będzie z sobą pasować. 

 

A ja bym tutaj wcisnął monitor 24 cale:

 

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA60

Sapphire Radeon R9 270X OC Boost Dual-X 2GB DDR5 256bit (1020/5600)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Fractal Design Core 1000 USB3.0 (b/z)

LG 24EA53VQ-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED) - dostawa 1zł

 

3164 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- porównanie CPU, 5 % na korzyść i5 4570 http://pclab.pl/art53333-22.html

- modularny zasilacz do mATX jak znalazł

- dysk 1 TB

- obudowa mATX z USB3.0

- monitor 24 cale

- bdb chłodzenie Dual - X

Link to post
Share on other sites

kajitsu. dziękuję za wyczerpującą i konkretną odpowiedź.

 

Kilka elementów mogę jeszcze rzeczywisćie przemyśleć. Monitor niestety musi być góra 21,5'', bo nie mam za dużo miejsca.

Obudowa, co poradziłeś jest rzeczywiście ok. Tylko mam wątpliwosć, czy karta graficzna się zmieści, ponieważ sama obudowa jest dosyć wąska. Planuję w przyszłości zakupić ssd, więc będą dwa dyski. Zastanawiałem się jeszcze nad: http://www.agito.pl/obudowa-cooler-master-n200-czarna-91-865578.html . Ta jest ciut większa, wszystko raczej powinno pasować. 

Link to post
Share on other sites

Super. Czyli obudowa już by była. Chciałem jeszcze się dopytać co znaczy: "przy wszystkich zajętych zatokach do 210mm". Czy jak zamontuję dwa dyski, to zajmę zatoki?


Ok, to może już do ostatecznej weryfikacji podam złożony zestaw.

 

http://pastebin.com/i/t.gif

- Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 739zł
Skoro tańszy, ale przy tym wcale nie wolniejszy.
- MSI Z77MA-G45 /intel Z77, LGA 1155 335zł
Jednak zostanę przy MSI. Nigdy nie było z nimi problemów, teraz też nie powinno.
- Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W 210zł
Mniejsza obudowa = mniej miejsca na kable. Modularny zasilacz to faktycznie dobry pomysł.
- Sapphire Radeon R9 270X OC Boost Dual-X 2GB DDR5 256bit (1020/5600) 739zł
Różnica w cenie prawie żadna, a Radeony od Sapphire zawsze są dobre.
- Fractal Design Core 1000 (b/z)        125,00zł
Jeżeli wszystko się zmieści, to rewelacja.
- LG 22EA53VQ-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED) 530zł
Jak już pisałem - 22'' max. W tej kategorii to chyba dobry wybór.
- Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix XT 269zł
Jednak stawiam na wygląd. Trochę bez sensu, ale nie jestem w stanie sobie ich odmówić.
- Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600
Terabajt będzie się u mnie marnował. Ponadto, w przyszłości planuję dołożyć dysk SSD, jak już wyżej wspomniałem.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...