Skocz do zawartości

PC vs. PS4 vs. Xbox One - opinie, recenzje, testy i dyskusje


Recommended Posts

A będzie wg was istnieś jakiś sposób na te sterowniki od myszki?
A co do dyskusji, to konsola ma jedną ogromną zaletę. Rozwalasz się na kanapie, klikasz jeden guzik, potem drugi, i już grasz.
Jak ja siądę do kompa to mi się włączy serial, reddit, i na granie 30 min zostanie, ale to tylko moje biedne zarządzanie czasem :D
No i ta zaleta że nie trzeba tłumaczyć co jakiś czas wymiany hardware w PC swojej drugiej połówce.

Link to post
Share on other sites

Dxiś potestowałem dualshocka4 na PC. Podłączyłem przez USB, stery z sieci i Steam Big Picture.

Sprawdzałem Batman AC, CoD:Ghost, Wiedzmin2 i Tomb Rider.

 

Wniosek: PC to najlepsza konsola;) niech tylko wejdą stery także do touch panela i będzie można nie tylko Steam ale i kompa z pada obsługiwać.

Link to post
Share on other sites

To się będzie tutaj nadawało, fajne porównanie ;)

http://tvgry.pl/?ID=3958

Zobaczymy jak to się dalej rozwinie ;)

Chyba najbardziej lamerskie podejście do testów w sieci.

Jak można wpaść na pomysł aby w testowanym zestawie połączyć pentium z GeForcem 760 ?

Potem dziwić się mikro przycięciom w BF4 ?

Przecież od dawna jest wiadoma jakość współpracy sterowników nv z procesorami poniżej 4 wątków,

do tego wybór gry której beta nawet nie uruchamiała się na 2 rdzeniach.

Poza tym jeżeli ktoś chce zobaczyć różnice w grafice to chyba lepiej oba systemy podłączyć pod 50 cali a nie mały monitor.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

dodo... przykładowo z Fify 14 łącznie z aktualizacjami Plejka zainstalowała niecałe 10GB danych... a z KZ weszło aż 40GB, ale to powód jakiejś niebotycznie ogromnej "aktualizacji", którą gra sobie pobrała po zainstalowaniu, bo samej instalacji to jakaś niecała ćwiartka tego. Podczas grania dalej memła napędem (ale tylko single, tak jakby online był na HDD).

 

Biorąc pod uwagę, że z dysku 500GB dostępne dla użytkownika jest niecałe 400 (swoją drogą ciekawe co w tym FreeBSD tyle zajmuje), to strzelam w ślepo że 10-20 gier (w zależności od rozmiaru) wejdzie.

 

Ciekawostka: W Fifę bez włożonej płyty można rozegrać mecz Barcy z Realem %-)

 

Gorzej będzie jak zacznie się przechowywanie filmów i muzyki, a także materiału z rozgrywki na HDD. Wówczas ten 500GB okazuje się śmiesznie malutki.

 

Sama ta instalacja jest śmieszna, bo napęd dalej wierci a miejsca na HDD zajmuje pełno. Dodatkowo jakby dane dokopiowują się w tle i zajmowany rozmiar zwiększa się w trakcie przechodzenia gry.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Twórcy indie niewzruszeni premierami XONE i PS4; Chmielarz wskazuje na zalety PC

 

"To pierwszy raz jak zdecydowałem się odłożyć zakup konsoli wchodzącej na rynek. Nie mam wątpliwości, że wcześniej lub później będę miał oba sprzęty. Sadze jednak, że jedynym powodem zakupu są exclusivy, a niestety startowe propozycje nie były dla mnie zbyt ekscytujące. Mam porządny komputer osobisty i przyznam, że zabawne jest patrzenie na te wszystkie debaty czy gra działa w 720p, czy 960p, kiedy spokojnie odpalam Call od Duty w 1080p 60fps, z wysokiej jakości anti-aliasingiem i innymi wodotryskami. Nie wspominając już o tym, że mogę zmusić każdą pozycję do działania w 3D, albo wykorzystywać trainery, by wyeliminować zapełniacze i konieczność pakowania (grind). Wszystkie wydane jak dotąd next-genowe gry wyglądałyby lepiej na rocznym PC - nawet exclusive'y" - napisał Adrian Chmielarz.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nvidia: "Pecety jako platforma do gier znacznie przewyższają konsole"

 

Proponujemy pecety zamknięte w kompaktowych obudowach jako realną alternatywę dla konsol. Entuzjaści gier chcą ostatecznej platformy gamingowej i właśnie nią jest PC. Komputery osobiste znacznie przewyższają każdą konsole w kwestii gamingu, oferując przy tym dodatkową funkcjonalność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie, co do PS4 to warto dodać że konsola oprócz nadrzędnego APU ma koprocesor ARM, który odpowiada za pobieranie w tle i wspiera operacje na plikach. Prawdopodobnie tylko on aktywny jest w tzw "stanie uśpienia", bo przecież samo Sony zachęca żeby konsoli nie wyłączać, a usypiać Szkoda, że ten koprocesor nie jest nieco mocniejszy, bo przerzuciliby na niego cały OS (i na te dodatkowe 2GB DDR3) i można by więcej z tego sprzętu wycisnąć.

 

Szkoda też że Sony nie udostępniło otwartych narzędzi dev, dając nawet dostęp tylko do części zasobów, bo widział bym tą konsolę w roli HTPC na jakimś pingwinku.


Z cyklu %-)

http://www.youtube.com/watch?v=M7_X6uE8O0E

Link to post
Share on other sites

Emu PS3 też prawie powstał, ale Sony zapłaciło komu trzeba i zatuszowało sprawę. Technicznie dla programisty wykonanie emu PS4/XBONE jest możliwe, pojawia się jednak drobny problem z podsystemem pamięci... aczkolwiek do rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...