Skocz do zawartości

PC vs. PS4 vs. Xbox One - opinie, recenzje, testy i dyskusje


Recommended Posts

Warto również wspomnieć o różnicach w cenie samych konsol i gier (nie wiem czy te są w różnych cenach, w UK gry na Iksa były zawsze sporo tańsze)

 

 

 

PS Gdybyś mógł być w posiadaniu jedynie jednej z nich która i dlaczego byś miał w salonie?

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Żeby zrobić takie zestawienie, musielibyśmy wiedzieć na jakich dokładnie detalach jest odpalana gra na konsoli i zablokować na pececie framerate. Różnica w cenie między PC a konsolą zwraca się po zakupie kilkunastu oryginalnych gier. Dalej już jesteś tylko do przodu.

Link to post
Share on other sites

Mówiąc, o czystej mocy obliczeniowej to PC z i5 2-gen oraz R9 270X jest mocniejszy. Niemniej jednak optymalizacja pod konkretny sprzęt oraz bardzo "lekki" OS robią swoje. PS4 działa pod kontrolą odchudzonego FreeBSD z nakładką graficzną, a część funkcji systemowych przejmuje od jednostki centralnej koprocesor ARM wsparty przez 2GB RAM DDR3.

 

Powiem tak, PS4 nie rwie czachy tak jak w dniu premiery rwał Xbox 360, ale wcale nie jest to jakaś tam padlina. Zakładając optymalizację i fakt 8-10-krotnie większej mocy (względem PS3), spokojnie da się na to zrobić dobrą grę;>

Swoją drogą posiadaczom PS4 i Plusa polecam Contrast... :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Wszyscy mówią, że konsola taka tania a ja się w to wpakowałem i póki co... tanio nie jest...

 

1999zł - PS4 + AC4 + KZ SF

99zł - Vertical Stand (u mnie konieczność)

159zł - stacja dokująca do pada #jak kupicie PS4 i chwile pogracie to zobaczycie o co kaman z padami ;>

249zł - FIFA14

 

Jakieś 2500zł na "zestaw startowy"... a nie wliczam to rocznego Plusa za 200zł, który też kupić musiałem :) Nooo taniutko


Przecie masz to na pececie... Z AA. ^^

Za "darmo" dali ;>


PS: Tak przy okazji - może podacie swoje PSN'y? %-)

Link to post
Share on other sites

PS3 60GB na premierze w Polszy kosztowało 2699zł

 

Oprócz samej konsoli, która notabene była najlepszą z wydanych wersji za sprawą pełnej kompatybilności wstecznej (hardware) z PS2 i PS1 oraz czytnika kart pamięci i 4 szt. USB (swoją drogą za to ostatnie ktoś w Sony powinien dostać po łapach, dlaczego PS4 wciąż konsekwentnie ma 2 porty USB, jeśli można podpiąć do niego 4 pady), dostawaliśmy w zestawie także

 

-2 premierowe "exy" (Motorstorm i Resistance) - niebo lepsze od tego co jest teraz

-2 kontrolery sixaxis

-pilot do obsługi odtwarzacza

 

Jeśli by do sugerowanych 1799zł za PS4 dorzucić 2 dobre gry (nawet liczmy zestaw promocyjny z MM za 1999), dodatkowy kontroler (249) i PS+(200), który PS4 wymaga do gry online, to cena różni się niewiele, a pamiętajmy że PS3 na swoje czasy było sprzętem dużo mocniejszym od konkurencji (PC).

 

Pomijam już iście prozaiczne kwestie jak fakt, że PS3 do postawienia w pionie żadnej podstawki za 99zł nie wymagała, a PS4 takową potrzebuje.

 

PS4 nie jest tanie, zakup samej konsoli - może i tak, ale potem wychodzi szereg "ukrytych" kosztów, od których PS3 było wolne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem swoje PS3 sporo po premierze za ££ wiec nie do końca pamiętam co i jak .. PS4 za £349 brzmi zachęcająco ALE obojętnie jaka gra na dzień dzisiejszy kosztuje minimum £49.99 (a i wyboru za dużego nie ma)

Link to post
Share on other sites

Dorzucam od siebie 3grosze:
Mianowicie PS4 też ma sterowanie głosowe, podobno działa bez kamerki, ja kamerke mam i z nią działa na 100%. Komend jest mniej ale są i w sumie te najpotrzebniejsze. Wydaje mi się też, że przechodzenie między grami jest lepsze niż w Xone, bo nie trzeba wymawiać pełnej nazwy gry.
http://uk.ign.com/wikis/playstation-4/How_to_Use_PS4_Voice_Commands
http://www.youtube.com/watch?v=Rhi3l77oOYY

Edytowane przez kradneslomki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...