Skocz do zawartości

Karta graficzna do 450 zł.


Recommended Posts

Witam.
Poszukuje jakiejś dobrej karty graficznej do 450 zł ( jeżeli będzie naprawdę dobra propozycja to mogę dopłacić ok. 30zł ). Głównie potrzebuje jej do BF3 ale także do jakichś nowszych tytułów.

Procek: AMD Athlon x2 270 kręcony na 3,74 GHz
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 460 SE
Zasilacz: Radix VI 650W
RAM: 4GB 1033MHz

Trochę poszperałem w internecie i znalazłem kilka kart:
Radeon HD 7770 1Gb
GeForce GTX 650Ti 1Gb (chociaż znalazłem na allegro wersje 2Gb Boost od MSI za 480zł http://allegro.pl/ms...3751938102.html )

Teraz co byście powiedzieli na temat tych kart, a może jakąś inną zaproponowalibyście. Gdyby aukcja tego 650Ti Boost 2Gb do którego podałem link była troche dłuższa to bym jego kupił, ale karte będe kupował za jakieś 2 tygodnie.

Link to post
Share on other sites

Zamiana GTX 460 SE na HD 7770/GTX 650 Ti jest mało sensowna. Różnica w wydajności będzie mała, te karty przede wszystkim różnią się niższym poborem prądu na korzyść HD 7770/GTX 650 Ti. Znacznie lepszy wybór podejmiesz kupując tego Phenoma, a dopiero potem ew. kupisz lepszą grafikę. X4 965 BE jest chwalonym procesorem i daje radę w najnowszych grach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak wymienisz CPU to polecam Radeon HD 7790. kosztuje ok 450 zł na ceneo.pl (bez kosztu przesyłki), a jest na pewno wydajnościowo lepszy niż te które podali moi przedmówcy  ;). Sam posiadam ową kartę i jestem z niej bardzo zadowolony.  ^^  

Test RHD 7790 w BF 3

Edytowane przez Rafalix
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wam za pomoc, a skoro już mowa o procesorach ( nie chce zakładać specjalnie nowego tematu ), napatoczył się właśnie ( a właściwie znalazłem na allegro ) FX-6300 jest on nowy, a ten 965 BE którego na allegro widziałem był jedynie używany. Czy 965 BE lepiej się spisze po podkręceniu od FX-6300 ? Dodam że mam płytę główną MSI 970A-G43.

Link to post
Share on other sites

W grach po podkręceniu lepiej będzie się spisywać FX 6300 a kręcą się on do okolic 4,7Ghz względem Phenoma II 955BE który osiąga 4.0Ghz.Twoja płyta główna oczywiście obsługuje FX Vishery :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie używane Phenomy kosztują 300-350 złotych co jest dość dużą kwotą jak na procesory stare i zazwyczaj bez gwarancji. FX 6300 nowy kosztuje ponad 400, także jakby zależało Ci na gwarancji i w sumie wyższej wydajności to możesz go kupić.

Link to post
Share on other sites

No nie ukrywając będę go podkręcał :) Mam na mojej płycie głównej taki BIOS, czy cokolwiek to jest albo program na BIOS'a jakim jest OC GENIE II, jakiś twór MSI. I jest na nim auto podkręcanie więc tym się będę sugerował apropo podkręcania.

 

Może jeszcze ktoś się wypowie na temat wyboru tego procesora, bo jeżeli nie to będę brał tego FX-6300.

Edytowane przez deadlife5
Link to post
Share on other sites

Phenomy to dobre procki ale mają swoje lata. FX jest nowszy i masz gwarancję niemalże w tej samej cenie. Więc nie ma co się zastanawiać i brać FXa. Ponieważ masz zamiar podkręcać, chłodzenie i tak musisz wymienić. Nawiązuję do tego, ponieważ uważam stockowe chłodzenia za mizerne i wymieniam je, chociaż nie bawię się w OC. Dotyczy to przede wszystkim procesorów cztero- i więcej rdzeniowych. 

Tak więc FX i pomyśl o chłodzeniu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Phenomy to dobre procki ale mają swoje lata. FX jest nowszy i masz gwarancję niemalże w tej samej cenie. Więc nie ma co się zastanawiać i brać FXa. Ponieważ masz zamiar podkręcać, chłodzenie i tak musisz wymienić. Nawiązuję do tego, ponieważ uważam stockowe chłodzenia za mizerne i wymieniam je, chociaż nie bawię się w OC. Dotyczy to przede wszystkim procesorów cztero- i więcej rdzeniowych. 

Tak więc FX i pomyśl o chłodzeniu.

To biorę FX'a 6300, a chłodzenie już mam :) Kupowałem je na obecnego procka z myślą o podkręcaniu jest to SilentiumPC Fortis HE1225.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...