Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem poradzić się w kwestii złożonego przeze mnie zestawu:

 

http://i41.tinypic.com/sgpnqt.png

 

Zależy mi na komputerze dla gracza do maksimum 3300 zł. W zestaw musi wchodzić monitor oraz klawiatura.

Chciałbym, aby starczył na kilka lat spokojnie, a póki co do grania w nowe gry, m.in. w Battlefielda 4.

Interesuje mnie również bardziej AMD, jeżeli chodzi o procesor.

 

Proszę o pomoc w ustaleniu czy powyższy zestaw jest optymalny, jeżeli chodzi o kwotę. Czy wszystkie części będą kompatybilne.

Link to post
Share on other sites

 

 

dla gracza

 

 

 

AMD

 

Jak dla gracza i w takim budżecie to Intel. FX zbliża się do niego na dystans tylko po solidnym OC, a to wymaga dodatkowo dobrego chłodzenia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zostań przy starym monitorze ponieważ kasa będzie potrzebna na Intela, możesz kupić zawsze używanego Benq jeśli potrzebujesz na gwałt monitora. Jeśli budżet będzie Cię przygniatał to zostań przy 4BG RAM, a 150zł wydaj na inne części. 4GB RAMu obsłuży Ci kompa, zawsze będzie taniej dokupić jedną kość niżeli grafikę zmieniać iż stówki Ci brakło do lepszej.

Edytowane przez MatysB
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ma to być zestaw pod GRY to zdecydowanie lepiej wydać te pieniązki na mocniejszą kartę graficzną, ode mnie coś takiego z GTX 770 i i5, do rozbudowy w przyszłości o dodatkowe chłodzenie CPU, umozliwiające zrobienie OC procesora oraz rozbudową pamięci o drugą taka samą, identyczna kość ramu:

Płyta główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Procesor: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Pamięć: Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Obudowa: Zalman Z3 (b/z)

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Monitor: Benq GW2255 (VA, 6ms, DVI, LED)

Klawiatura: Logitech K120 Keyboard

Razem: 3289 zł

Do tego kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Dlaczego taki?

Masz tu najtańsza dobrą płytę główną do OC. Procesor i5 3350P, który na tej płycie głównej przy zakupie w przyszłości wydajnego chłodzenia CPU np takiego  SilentiumPC Fera 2 HE1224  powinieneś podkręcić do około 3,7-3,8 GHZ. Pamięć Crucial 4GB 1600MHZ CL8 (druga taką samą,identyczną dokupisz w najbliższym czasie). Dysk twardy dość szybki, dość cichy, trwały. Karta graficzna GTX 770 dobrze podkręcona standardowo, dobrze sie podkręca, jest cicha nawet pod obciązeniem, a do tego ma dość dobre temperatury pracy. Obudowa z 3 wentylatorami, dość przewiewna w tej cenie bardzo solidna konstrukcja. Zasilacz modularny, dość cichy, wystarczający do zasilenia tego zestawu, a do tego dość tani. Monitor ma matrycy VA z dobrymi kątami widzenia w bardzo dobrej cenie. Klawiatura podstawowa, ale dobra, trwała konstrukcja. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Nowaj, tak tak, AMD dla gracza. Z AMD na pokładzie nowych konsol możemy być pewni lepszej optymalizacji przyszłych multiplatformowych gier pod większą liczbę rdzeni. Najlepszym przykładem jest tu wspomniany przeze mnie BF4 w którym FX-8320 sprawuje się równie dobrze co nowsze i5 (a nawet niektóre i7) będąc przy tym sporo tańszy.

 

MatysB, skąd wiesz, że mam "stary monitor" przy którym mogę zostać? A używanych nie chce - zestaw ma być cały nowy i tyle. Co do ramu - to może być dobry pomysł, dzięki za sugestię.

 

Breaky 83, dzieki za pomoc, doceniam ją, naprawdę, ale... Nie prosiłem o optymalne waszym zdaniem zestawy z monitorem do 3300 zł, tylko o opinie o moim. Ty nawet klawiatury nie zostawiłeś w spokoju. Poza tym: monitor "dla gracza" z czasem reakcji 6ms? No nie wiem.

Link to post
Share on other sites

FX'y nie mają 8 rdzeni, a jedynie 8 wątków, dostępne są od dłuższego czasu i nadal wąchają spaliny Intela. Nic nie zapowiada, by miało się to zmienić, a takie bajki to opowiadano już przy premierze Bulldozer'ów. Skończyło się to tak, że AMD raczej będzie się wycofywać z tej architektury, o czym może świadczyć fakt, że w przyszłym roku nie odbędzie się szumnie zapowiadana premiera procesorów Steamroller.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Niema sensu zakładać takich tematów bo każdy zaraz każe tobie zmienić platformę na Intela. To co wybrałeś jest tylko i wyłącznie twoją przemyślana decyzją, bo raczej wziąłeś wszystkie za i przeciw składając taki zestaw.

 

Jak dla mnie zasilacz i obudowa do wymiany (zasilacz po oc procka będzie trochę katowany)

 

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 

obudowa jest mini tower a płyta jest pełen atx 

 

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

 

To tylko moja sugestja 

 

A koledzy może tak by obadać cały zestaw a nie skupiać się na wymianie cpu i mobo a co by było gdyby nikt nie zajarzył że obudowa jest za mała?

Link to post
Share on other sites

 

 

Najlepszym przykładem jest tu wspomniany przeze mnie BF4 w którym FX-8320 sprawuje się równie dobrze co nowsze i5 (a nawet niektóre i7) będąc przy tym sporo tańszy.

Na pewno?

http://pclab.pl/art55318-3.html

http://pclab.pl/art55318-4.html

 

Zapytałeś:

 

 

Proszę o pomoc w ustaleniu czy powyższy zestaw jest optymalny, jeżeli chodzi o kwotę.

Tak więc optymalny nie jest. Więc dobrze, że ktoś pokazał, że można lepiej wykorzystać taką kwotę. Ale decyzja należy oczywiście do Ciebie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...