Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka.

Jak to jest z rdzeniami FXów? Czy moduły to jeden rdzeń który ma dwa wątki? Naprzykład FX-8320 jest niby ośmiordzeniowy, ale pisze, że jest cztero mogułowy, ośmio wątkowy. Proszę o odpowiedź, bo jeśli tak naprawdę ma 4 rdzenie to nie wiem czy nie kupię Intela. Czyli jakby gra wymagała 5 rdzeni to nie pójdzie itd?

Link to post
Share on other sites

FX-8320 info z tego wynika że procesor ma 8 rdzeni i 8 wątków.

Gra która wymaga 5 rdzeni ? hmm...chyba nam do tego jeszcze daleko.

Nie wiem natomiast jak ten proc spisuje się w grach, przypuszczam że do tego i tak polecą Ci Intela, więc poczekaj na inne odpowiedzi. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak mawiał marian paździoch, myslał indyk o niedzieli a w sobote łeb mu ścięli. Bierz to co daje dobrą wydajność teraz a nie to co może a nie musi dać większego komfortu grania za kilka lat. Bo an dziś dzień tańsze 2r/4w i3 zapewniają lepsze fpsy w większości gier, a z drobną dopłatąw stosuku do  tego amd kupisz już i5.

Edytowane przez Mastaha
Link to post
Share on other sites

Ja się tak zabezpieczam, jeśli procek mi wytrzyma kilka lat, i za te kilka lat będzie gra z 5 rdzeniami, to będę przygotowany :)

Wątpie aby coś takiego udało się w przypadku dzisiejszego amd. Pamiętam swojego czasu jak była moda gdzie ludzie proponowali c2d e8400 i wyższe ludziom do gier, a jak ktoś proponował c2q to był wręcz wyśmiewany. A tu się okazywało, że wyszedł battlefield 3 czy tam inne gry co ciągną z 4 jajek i ci co jednak kupili te quady mieli spokój z grami na kolejne lata.

W tym wypadku wydaje mi się, że nie będzie takiej sytuacji, dzisiejsze fxy są za słabe do gier, nie mają podejście do i5 nawet, a gdy wyjdą gry na więcej niż 4 rdzenie to ten fx będzie już mógł uciągnąć chyba same freewary.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak kupię i5-3470 chociaż, że koledzy i brat będą zawiedzeni :). Polecacie jakąś płytę główną? Najlepiej max 300 zł.

Ale AMD też mógłby być dobrym prockiem, mam aktualnie Athlon II 250 i się dobrze trzyma i nawet gry dość dobrze działają.

 

Lucky a na jaką i5 zmieniłeś?

Edytowane przez Progamer
Link to post
Share on other sites

Progamer  jeżeli zamierzasz kupić i5 3470 to polecam płytę główną Gigabyte GA-Z68AP-D3, bo moim zdaniem nie warto dopłacać, tutaj w dobrej cenie   Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/   . zaoszczędzone pieniążki przeznaczył bym albo na dodatkowe chłodzenie procesora i zrobił OC do około 4 GHZ np. takie SilentiumPC Fera 2 HE1224  tutaj w dobrej cenie  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=57689   , albo kupił mocniejszy procesor i5 3570 i miał możliwość zrobienia wyższego OC do ok. 4,2 GHZ w przyszłości przy zakupie dodatkowego chłodzenia CPU, a na razie bez OC na chłodzeniu BOX-owym. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Tutaj masz testy jak prawie topowe FXy od AMD przegrywają z najtańszymi i5tkami od INTELa ;)

http://pclab.pl/art51730-3.html

Za to jak widać tutaj http://pclab.pl/art51730-11.html  ciągną dużo więcej prądu i mają wyższe TDP (ilość oddawanego ciepła).

Do gier zdecydowanie INTEL.

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Graabi A powiedz co te wykresy pokazuja i czego te liczby dotycza czy to jest min fps czy maksymalny bo ten portal nie moze nawet uswiadomic czytajacego czego jego wykresy dotycza?? nie moglem sie tego doczytac w tym jakze wspanialym tescie :/

Link to post
Share on other sites

Powiem inaczej :)

http://pclab.pl/art51730-22.html

Zgodzę się z Tobą,że w tym teście jeśli chodzi o metodologię pomiarowa brakuję trochę informacji,ale nie zmienia to faktu,że intel w grach góruję nad AMD :)

http://forum.benchmark.pl/topic/108195-gtx-770-vs-r9-290/?p=1211852

Tutaj kolejne testy,sorry,ze nie wstawilem zdjęcia,ale miałem z tym jakieś problemy :)

Jak widać na załączonym obrazku mimo optymalizacji BFa 4 pod FXy i Radeony Intel I Nvidia mają zdecydowaną przewagę w wydajności :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Chyba pisałem, że to ma służyć głównie do grania, ale czasami do nagrywania filmików z gier i ich obróbki, renderowania.

 

 

Jeśli chodzi o chłodzenie to myślę, że SilentiumPC Spartan HE924 będzie dobry.

 

To i to :), cena i wydajność :)

 

Póki co gram tylko w LoLa i w CoD: Ghosts więc jakiegoś super procka nie potrzebuję. A ten Sapphire R9 270X byłby lepszy od MSI R9 270X, myślę, że to prawie to samo, a Sapphire kosztuje mniej.

 

Chyba kupię AMD :). Tak jak powiedział trybcio86, raczej nie poczuję jakiejś super różnicy w wydajnośći, szczególnie , że ten FX-8320 jest lepszy od FX-6300.

 

Ale jeszcze kolega podał mi inną karte: Asus HD 7870. Co o niej myślicie?

Link to post
Share on other sites
Dalej sie zastanawiam nad tym AMD, jesli za kilka lat gry potrzebowalyby wiecej rdzeni?

 

Nawet jak tak będzie to ten procesor i tak będzie za słaby na gry za kilka lat, Crysis 3 był optymalizowany pod wielowątkowość a i tak stał na równi z i5 3570 mimo iż i5 ma cztery rdzenie. 

 

 

Ale jeszcze kolega podał mi inną karte: Asus HD 7870. Co o niej myślicie?

 

Lepiej brać R9 270X bo to tak naprawdę poprawiony 7870, tylko jak już bierzesz procesor od AMD to kupuj kartę od Nvdii to jest lepsze połączenie, dlatego ze sterowniki od amd do kart preferują procesory o mocnych pojedynczych rdzeniach. 

Edytowane przez Lucky87
Link to post
Share on other sites

tylko jak już bierzesz procesor od AMD to kupuj kartę od Nvdii to jest lepsze połączenie, dlatego ze sterowniki od amd do kart preferują procesory o mocnych pojedynczych rdzeniach. 

Lucky - od kiedy to się wybiera kartę graficzną, w zależności od firmy procesora?

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...