Skocz do zawartości

XFX Radeon HD 7870 XT czy GTX 660


Recommended Posts

 

 

FX-8320

 

Ponieważ komputer do gier to zdecydowanie Intel.

 

Jeśli nie złożyłeś jeszcze sprzętu to sugeruję założenie odpowiedniego tematu, zgodnie ze wzorem, w dziale "Zestawy".

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wybór karty graficznej   to wybór  jest prosty   radek 7870xt jest zdecydowanie wydajniejszy  od gtxa 660  , jak trafisz na dobra sztukę  to po oc   będzie nawet wydajniejszy  od gtxa 660TI  .  Ja posiadam radeona 7870xt od saphire   i go polecam   naprawdę świetna karta za niską cenę  zresztą zobacz  na moje wyniki  to mówi samo za siebie

Link to post
Share on other sites

Opowiem wam moja historię. Mam już od kilku lat AMD athlon ii x2 250 , myślę że ten procek nie jest zbyt dobry, pomimo to jestem z niego dumny, w grach, w które gram sprawuje się bardzo dobrze, nawet crysis 2 chodzi płynie. Grafę mam Radeon hd 4800 series. Trochę młodsza od procka. Tym razem kupię tego AMD, ale następnym razem obiecuje wam że kupię Intela . Chciałbym zmienić temat. Lepszy do tego AMD jest MSI R9 270X czy GTX 660 ?

Link to post
Share on other sites

Progamer  chłopie za 1000 zł to możesz mieć i5 3570 + płytę na z68, i możliwość zrobienia OC procesora do około 4,2 GHZ na wydajnym dodatkowym chłodzeniu CPU i będzie wydajniej (w przyszłości dokupisz chłodzenie CPU dodatkowe, na razie możesz działać na BOX-ie).  Moja propozycja:

Płyta główna: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=41318

Procesor: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_376&products_id=48681

Razem: 978 zł

Ewentualnie jak byś chciał zrobić od razu OC to i5 3470 + gigabyte z68 + fera2, ale tutaj OC do ok. 4 GHZ.

Płyta główna: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=41318

Procesor: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_376&products_id=48317

Chłodzenie CPU: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=57689

Razem: 999 zł

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aleś uparty Progamer :) Procesor Intela jest dużo wydajniejszy w grach od FX'a nawet jeśli tego FX'a podkręcisz. Rozumiemy, że masz sentyment do AMD bo Athlon sprawował się nieźle ale w tej kwocie którą zamierzasz przeznaczyć na modernizację komputera zdecydowanie bardziej opłacalny będzie Core i5. Oczywiście kupisz to co chcesz ale my Ci dobrze chcemy doradzić :)

Co do OC procesora to nie jest to trudne, a automatyczne OC jest raczej symboliczne, bo przetaktowuje procesor o kilkaset Mhz. Zawsze możesz zrobić to sam, rezultat będzie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Wytłumacz mi jedno, bo zżera mnie ciekawość : co tobą kieruje ? Wbrew opiniom bardziej doświadczonych osób, mając w internecie dziesiątki testów, które potwierdzają wyższość Intel'a nad AMD, decydujesz się na zakup produktu, który w twoich zastosowaniach, czyli w grach, będzie gorszy. Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe.

 

 

 

Tym razem kupię tego AMD, ale następnym razem obiecuje wam że kupię Intela

 

 

Może się okazać, w co wątpię, ale jest jakieś tam prawdopodobieństwo, że gdy będziesz następnym razem zmieniał platformę to AMD będzie górą. Wówczas zdecydujesz się na Intel'a, nawet, gdy będzie słabszy ? 

 

Mając do wyboru Natalie Portman i Jolę Rutowicz wolałbyś tę drugą ?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to że jeśli wszyscy będą mówić że nowe intele są lepsze od AMD to kupię Intela. Intele są trochę droższe. Widząc mojego AMD myślę że to jest solidna firma. I znam dwóch ludzi którzy mają lub mieli oba procesory i jeden wychwala amd, a drugi oba. Nawet jeśli intele są wydajniejsze to i tak nic nie stracę bo mój komputer ma stare części i jest dość mocny a to będzie dużo lepsze.

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że cokolwiek weźmiesz to będzie dużo lepsze od tego, co masz w tej chwili, ale Intel jest zdecydowanie lepszym procem do gier. FX'y świetnie sprawdzają się w aplikacjach, które potrafią korzystać z wielu wątków, ale w grach muszą uznać wyższość konkurencji.

 

Twój budżet spokojnie pozwala na zakup sensownej platformy opartej na i5 i pójście w stronę FX'a byłoby kompletnie nielogiczne i wręcz głupie.

 

Co do karty, to 270X będzie dobrym wyborem. 

Link to post
Share on other sites

Kurde, powiem wam, że trochę mnie ciągnie do tego Intela bo chcę sprawdzić jak to jest :). Może kupię i5-3470 lub i5-3350 , bo jak już wspominałem, gorszy nie będzie.


Sory za kłopoty, możecie zacząć od nowa? Proszę podać mi dobry zestaw z obudową Zalman Z11 Plus na innej stronie niż esc.pl, raczej będę kupował w komputronik.pl. Wiecie może czy w święta będą jakieś zniżki np. w komputroniku? Dobrze jakby komp był cichy, bo ten mój jest głośny jak suszarka :/. Nie muszę podkręcać, ale fajnie jakby była płyta która automatycznie podkręca :)

Chyba wam mówiłem, że jeszcze będę nagrywał filmiki z gier, więc renderowanie by też się przydało.

Edytowane przez Progamer
Link to post
Share on other sites

 

Progamer  w końcu dobra decyzja? I5 brawo :D . Komputronik odradzam,bo jest drogi, polecam esc.pl. bo tanio i dość solidnie moim zdaniem. Zestawy optymalne do 1000 zł podałem wybierz poprostu jeden z dwóch i po problemie. Zalman z11 odradzam ta obudowa jest bardzo szeroka i dołu i dość doroga, lepiej kup Z3, a zaoszczędzone pieniądze w ten sposób przeznacz na coś innego, lepsza płyta główna, lepszy procesor. Daj spokój z tym automatycznym podkrecaniem lepiej poczytaj o tym jak sie podkręca procesory IVY te bez literki K jak i te z literka k. To naprawde nie jest trudne. Jeżeli chodzi o rendering tutaj przydało by się i5 3570K + płyta MSI Z77a-g43 i taki zestaw podkręcić do około 4,5 GHZ. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Autorze tematu. Prawdą jest fakt że procesory intela są wydajniejsze od procesorów AMD. Sam zawsze miałem sentyment do marki AMD i kupowałem jej procesory sugerując się tym że wydajność dobra a cena dużo niższa. Ale jak poraz pierwszy kupiłem intela, to był C2Duo E8400 i porównałem go do mojego wcześniejszego AMD-ka to straciłem wiarę w markę AMD i od teraz kupuję intele chodżbym miał dołożyć nawet te 300 zł więcej. Wtedy wiem że mam procesor do gier a nie jakiś pośredni środek jakim są procki AMD. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...