Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na pewno kamerę? Za niecałe 850 zł możesz mieć Canon SX270 HS, a w nim filmy FullHD (1920x1080p), przy prędkości 60 klatek na sekundę. Do tego 20x zoom, bardzo dobra stabilizacja obrazu i matryca fizycznie o wiele większa niż w kamerze.

 

Są różne opinie. Ja jestem zdania że za te pieniądze nie znajdzie się dobrej kamery. Poczytaj inne tematy na forum, było już kilka dyskusji na ten temat.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy aparat fotograficzny ma ograniczenie długości pojedynczego nagrania do max. 30 minut. To jest ograniczenie prawne(!), nie sprzętowe. Możesz nagrać dowolną ilość filmów (w sensie ile tylko zmieścisz na karcie), o dowolnej łącznej długości, jednak pojedyncze nagranie nie dłuższe niż 30 minut. Jest to minus, ale czy rzeczywiście nagrywasz kiedykolwiek tak długi film bez przerwy?

 

Moim zdaniem ten aparat ma przewagę jakościową nad kamerami w tej cenie, gdzie często nawet stabilizację optyczną ciężko znaleźć. I przy okazji masz też naprawdę dobry sprzęt do zdjęć, bo w tej chwili to jest jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy kompakt do 1000 zł. Oczywiście uchwyt, a co za tym idzie komfort filmowania w przypadku kamery jest trochę lepszy, więc musisz się zastanowić, które rozwiązanie w twoim wypadku bardziej się sprawdzi.

 

Najlepiej jakbyś dorwał ten sprzęt w ręce i trochę się pobawił. Bo inaczej to jak branie żony na podstawie oceny znajomych hehe ;)

Edytowane przez Luki91
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To zależy od ciebie. Ale w tym temacie nie jestem w stanie pomóc - nie orientuję się w używanym sprzęcie więc nie wiem co jest warte polecenia. Być może ktoś inny coś podpowie.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Jakość tak, ale zdajesz sobie sprawę, że 600D nie ma ciągłego autofocusa przy filmowaniu? W 650D chyba dopiero jest, ale i tak z tego co pamiętam nie działa jakoś zabójczo dobrze. Będziesz musiał ostrzyć ręcznie.

Filmowanie klasyczną lustrzanką nie wygląda tak jak w kompakcie, że naciskasz przycisk i już.

Ewentualnie poczytaj o Sony alfa, to jest inna technologia.

Link to post
Share on other sites

Bo obiektyw jest z silnikiem elektronicznym, a je słychać, tak samo jak przy zdjęciach. Obiektyw z silnikiem STM lub USM będzie niesłyszalny.

600D nie ma tak dobrego AF w filmach jak 100D, a są w podobnych cenach, ale to za nowe i tak około 2k zł.

Ale w porównaniu do Nikona, Canon lepiej kręci filmy, plus tańsze akcesoria i obiektywy(i większa wsteczna kompatybilność), no i jeśli greenbox to i obróbka wchodzi w grę, więc i sławny MagicLantern (550D/600D/60D/7D i jeszcze kilka modeli).

Jeśli możesz, zdefiniuj proszę, jakimi kwotami operujemy, i myślę, że wspólnie złożymy coś fajnego.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Canon ma autofocusa  http://www.youtube.c...h?v=ZrKdgFseAE4 Tu dowód

 

Tak, ale ja pisałem o ciągłym autofokusie. To co pokazałeś, to ostrzenie jednorazowe, za pomocą spustu migawki. Zwróć uwagę, że obraz jest ostrzony dopiero, gdy naciśniesz do połowy spust. W dodatku dzieje się to bardzo powoli i zero w tym płynności.

Takie coś jest wystarczające do filmów, gdzie nie zmieniasz ujęć, lub nie robisz tego często. Jeśli ci to odpowiada to spoko. Po prostu zwracam na to uwagę, żebyś później nie był zdziwiony że jesteś zmuszony ostrzyć manualnie  :)

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

To prawda Luki, i teraz rodzi się pytanie, jaki to będzie Vlog - czy chodzony, czy taki, gdzie będziesz powiedzmy siedział, i mówił. 
Bo jeśli do siedzących, to w zupełności wystarczy 550D(chyba, że zależy Ci na odchylanym ekranie to 600D[poza ekranem to jest ten sam aparat]) + np. 40mm f/2.8 STM np.

http://allegro.pl/canon-550d-18-55is-torba-8gb-i3749187907.html z kitem 550D

lub

http://allegro.pl/canon-eos-600d-efs-18-55-helios-gwarancja-i3770459395.html 600D z kitem i Heliosami(fajniejsza opcja z powodu heliosa, do robienia zdjeć i filmów)

 + do tego ten obiektyw 40mm F/2.8 za ~799zł(-120zł Cashbacku w niektórych sklepach) i masz fajny zestaw do zdjęć i filmów, ale stacjonarnych. 

Jeśli V-log bardziej mobilny to wtedy 100D + 18-55 IS STM(okolo 2200zł - 200zł za cashback w niektórych sklepach) Jakość zdjęć taka sama praktycznie jak w 600D, ale tutaj masz ciągly AF w czasie filmowania na 80% matrycy, gdzie w 600D nie masz w ogóle ciągłego, o stopień wyższe ISO, i dotykowy ekran. 

Ale na razie są to wstępne konfiguracje, postaram się ogarnać jakies ciekawe opcje jak powiesz jaki konkretnie V-log 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites
Każdy aparat fotograficzny ma ograniczenie długości pojedynczego nagrania do max. 30 minut. To jest ograniczenie prawne(!), nie sprzętowe.

 

Większość tak ma, ale nie każdy ma dodatkowe ograniczenie w postaci przerywania nagrywania po osiągnięciu wielkości pliku 4 GB. Sam naciąłem się na Canona sx230 hs który właśnie przerywa tak nagrywać. Przy nagrywaniu FullHD rozmiar pliku 4GB osiąga bardzo szybko, więc tak naprawdę ciągłe nagrywanie kończy się co ok 14/15min.. Widać to jakaś tajemnica, bo nikt prędzej nie wspominał że te Canony tak nagrywają..

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

O tym akurat wiedziałem.Co do Oferty używanego Canona jest bardzo fajna.I ja mam sprzęt do vlogów i mama ma obiektyw do makro,który potrzebny jest do gabinetu stomatologicznego.Vlogi raczej nie w ruchu,aparacik,statywik,greenscreen i jazda ;)


Opłaca się brać tą używkę?

Link to post
Share on other sites

No to jak statyw, greenscreen to polecam ten zestaw 600D, który Ci podesłałem, bo obiektywy m42 są tanie jak barszcz, a jakościowo świetne, tylko, że w pełni manualne. Do tego, tą 40mm, o której pisałem wyżej, żebyś jak coś mógł szybko i bezgłośnie podostrzyć film w auto i myślę, że będziesz zadowolony. 

O Magic Lanternie już pewnie czytałeś? 

Co do Limitu, to normalne jest, i nie tylko w Canonie, to jest normalne, limitacja wielkości pliku, w lustrach jest to samo. 

Link to post
Share on other sites

Jak to się stało, że w temacie o kamerze do 800 złotych przeszliście do polecania lustrzanek za prawie 2x więcej i to jeszcze używanych? pytam się po co? czy jak ktoś chce roweru do przemieszczania się po mieście to mu motor polecicie?
Człowiek bez doświadczenia potrzebuje sprzętu do vlogów, a pchacie go w stronę sprzętu do robienia zdjęć, którego nie wykorzysta. Po co przepłacać? Wystarczy Ci kompakt polecony przez Lukiego, a nawet można taniej Sony wx60 (500 złotych na oleole). Jakbyś już chciał zbierać na coś "lepszego" z zamiarem wykorzystania tego również do innych celów to po co się pchać w używki? skoro można mieć w podobnej cenie nowy egzemplarz (np. SLT58, który kręci lepsze filmy i ma szybki AF albo Nikon d3100, który będzie tańszy i robi dobre zdjęcia). Przemyśl sprawę do czego sprzęt realnie wykorzystasz. Bo jak nie planujesz nauki fotografowania to lustrzanka jest Ci zbędna jak świni siodło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzisz Jurij, teraz wszyscy chcą luszczanki ;-) Nie ważne czy jest taka potrzeba, nie ważne czy jest się kompletnym laikiem, nie ważne że w tej samej cenie można mieć bezlusterkowca czy SLT, które dla amatora mogą być lepszym wyborem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

....

Gdybym kupował tylko dla siebie-tak jak już mówiłem do vlogów,to brałbym właśnie takie rzeczy,które mi polecacie.Czy taki SLT będzie także robił dobre zdjęcia makro?Co do Nikona d3100 to w praktyce on i Canon to prawie te same aparaty.Nikon jest tylko troszkę bardziej do zdjęć.


Co w takim razie możęcie mi jeszcze polecić?

Edytowane przez rezek10
Link to post
Share on other sites

SLT to również lustrzanka, tak więc podobnie jak w DSLR, to czy wyjdzie ci zdjęcie makro, będzie zależało od obiektywu.

Poczytaj o serii lustrzanek Sony alfa. Mają one przewagę jeśli chodzi o kręcenie filmow, ze względu na nieruchome, półprzepuszczalne lustro. Jednocześnie są bardziej "przyjazne" dla amatorów, ze względu na dużą ilość trybów automatycznych. Główną wadą jest za to elektroniczny wizjer.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...