Skocz do zawartości

GTX 770 VS R9 290


Recommended Posts

witam kupilem gtx 770 4gb windforca pare dni temu i mam dylemat bo doczytalem sie gdzies tam ze r9 290 bedzie  wydajnieszy a cena jest taka sama, prosze o odpowiedz

 

edit

czy moze sie orientujecie kiedy wychodza autorskie r9 290

Edytowane przez zeciok
Link to post
Share on other sites

zeciok  ,a co Cię w ogóle podkusiło do zakupu GTX 770 4GB? To nierozsądny wybór o wiele lepiej byś zrobił jak byś kupił wersję 2GB, która jest własciwie tej samej wydajnosci. Na razie 4GB to chwt marketingowy. Oczywiście, że redeon R9 290 jest i będzie szybszy od GTX 770. Zatem ja na Twoim miejscu oddałbym kartę graficzną i albo kupił wersję GTX 770 2Gb, albo poczekał na niereferencyjne radeony R9 290 jeżeli możesz poczekać. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam 770'tkę od gigabyte w wersji 2gb i powiem szczerze, że nie zamieniłbym jej na radeona.

@UP: Dokładnie - ja tak zrobiłem, do tego 3 klucze do gier, które można oczywiście sprzedać na allegro i masz wtedy 770tkę za ~1000zł :)
No chyba, że ma 3 monitory to wtedy rozumiem wybór 4gb.

Edytowane przez Takidamian
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

kupileś GTXa 680 w nowej odsłonie z większą ilością pamięci, gorszego zakupu w życiu nie da się zrobić :P, jak masz okazję to przeskakuj na autorskiego radeona ;)

między 770tką a R290 poczujesz różnicę, od razu po podłączeniu ;)

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

 

 

między 770tką a R290 poczujesz różnicę

 

Szczególnie w temperaturach i kulturze pracy. Jak nie stracisz zbyt dużo, kartę sprzedaj teraz i poczekaj parę tygodni na autorskie 290 (które będą oczywiście droższe od konstrukcji referencyjnych...)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wymiana na R9 290 bez sensu według mnie.Radek może i będzie wydajniejszy,ale te różnice w wydajności są zbyt małe.Do tego czekanie na wersje niereferencyjne to stara czasu ;) Z GTX 770 wydajnością spokojnie dojedziesz do premiery Maxwella :]

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-290-test/strona/21159.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tyle że w takiego Battlefield 4 już zagrasz komfortowo na Radku, a 770tka będzie się dławiła ;), oczywiście mówię tu o Ultra ustawieniach itd. bo innych nie uznaję ;)

 

 

tia chyba jak grasz w singla :P

 

http://s27.postimg.org/lyxwos9oz/bf4_cpu_gpu_test.png

 

Tyle z tej optymalizacji :D

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
między 770tką a R290 poczujesz różnicę, od razu po podłączeniu

 

Szczególnie jak ma w domu jakiegoś zwierzaka ;)

 

Jeśli mógłbyś jeszcze odzyskać całą kwotę to zwrot nie byłby takim głupim pomysłem, bo autorskie Radki powinny niedługo zacząć się pojawiać. Sprzedaż na wolnym rynku, która wiąże się oczywiście ze stratą, to już jednak pomysł średni.

 

Weź jednak pod uwagę, że autorskie R9 290 mogą kosztować w okolicy 1700zł, więc nie wiem, czy taka dopłata jest dla Ciebie do zaakceptowania. 

Link to post
Share on other sites

Poczekajcie na kilka łatek, na nowe sterowniki i R9 290 odskoczy gtx770 i to zdecydowanie. Jak dojdzie mantle to już zupełnie zielone karty przestaną być opłacalne dla fana BF4.

 

IMO zdecydowanie warto zmienić na R9 290 o ile autor tematu ma dobry procesor. W innym przypadku także wymiana będzie dobra, ale już na gtx770 2GB.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...