Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Poszukuję mobilnego laptopa, czyli takiego poniżej 15". Woziłbym go w plecaku na uczelnię, pracował na nim w domu... Filmów, muzyki, okazjonalnie jakiejś gry też nie ominie. Na uczelni wiadomo - programowanie, internet. Zależy mi na przyzwoitej jakości dźwięku. Z głośników pewnie takiej nie uzyskam, ale na słuchawkach żeby było dobrze. Lubię słuchać muzyki.
Ważne żeby był szybki żeby miał wbudowany modem 3G (będę używał Aero2) oraz WiFi. Cena myślę, że ok. 2000 zł wystarczy. PC marzenie dla mnie kosztuje 4000 zł, więc nie widzę sensu kupowania takiego lapka w tej cenie.
Przeszukałem allegro i moją uwagę zwróciły:

Lenovo ThinkPad Edge E330

ASUS U36SG

 

Ciężko coś wybrać, bo jest ich strasznie dużo, dlatego pytam osób, które są na bieżąco, abyście doradzili jakie laptopy najlepiej spełnią te warunki, które są najbardziej polecane.

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Imo zdecydowanie lepiej brać thinkpada e330...

 

Dzięki. To tylko 2 lapki zaproponowane przeze mnie. Mile widziane również inne propozycje i jeśli naprawdę sie opłaci to mogę troszkę dopłacić, ale nie dużo bo PC też zmieniam:

forum.benchmark.pl/topic/104734-mo%C5%BCliwie-najlepszy-zestaw-w-przedziale-2500-3000-z%C5%82/

 

Czemu akurat ten? Fajnie jakby był wbudowanym modem 3G obsługującym też Aero2, bo nie chcę w busie czy pociągu podpinać modemu żebym zahaczył gdzieś i wyrwał port czy coś...

Czy 13,3" to odpowednia według Was wielkosc dla mobilnego laptopa ? Ja myślę, że w sam raz.

 

Czy na tym ThinkPad E330 będzie płynnie śmigał Windows 7 lub 8 oraz gry? Nie znam się na wydajności, a wolę mieć jakiś punkt odniesienia.

Z laptopami dziwna sprawa jest, brat miał jakiegoś lapka z 2 gb rampu, dwurdzeniowym prockiem, grafiką 512, a ja starego kompa 512 ramu, procek 1.8 i grafa 256 i mój komp lepiej radził sobie z jedną grą... Może to wina tego, że lapki nie mają dobrego chłodzenia? Nie wiem

 

Czekam na więcej propozycji :)

Link to post
Share on other sites

...

laptopowe procesory są wolniejsze niz desktopowe... to oczywiste....

Ty zapewne miałęś kartę grafiki a on miał procek z grafiką integrowaną. Ten lenovo do gier sięnie nadaje, no chyba, żę do starszych. Jak chcesz graćna laptopie to zapomnij o kompaktowości.... wtedy jesteś skazany na normalnego 15,6" laptopa w przeciętnej jakości obudowie.

O modemie 3 g w tym budżecie także zapomnij....

Link to post
Share on other sites

Ok. Jakieś propozycje z modemem 3G? Ile muszę dołożyć?
Zrobiłem porównanie modeli: ASUS U36SG i Lenovo IBM ThinkPad E330.
Muszę iść na kompromis i wybrać albo:
ASUS: procek i5, grafikę NVIDIA GeForce 610M, błyszczącą matrycę, mocniejszą baterię o 700 mAh, nieco mniejszą wagę

albo

 

Lenovo: procek i3, grafika Intel HD Graphics 4000, matowa matryca, słabsza bateria, większa waga oraz Trackpoint.

Teraz nie wiem, w którą stronę iść. ASUS wydaje się wydajniejszy, nie wiem natomiast czy bardzo będzie przeszkadzać mi błyszcząca matryca i czy będzie mi brakowało Trackpointa. Coś poradzicie?

 

EDIT: co do Aero2 i wbudowanego modemu 3G to pomyślałem, że jak trzeba dużo dopłacać do niego to kupiłbym przenośny modem (cena ok. 300 zł) i sygnał odbierał przez WiFi, a modem w plecaku by leżał. Nie wiem czy wtedy internet nie byłby jeszcze wolniejszy. Proszę o porady.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Po co Ci niby gf610 jak ma on wydajnośc integry z procesora .......hd4000...

i5 II generacji + gf610 vs i3 IIIgeneracji z hd4000. i5 IIgen jest ciutke szybsze niz i3 IIIgen ale kupno i5 w twoim przypadku jest kompletnie bez sensu.... bo róźnica między tymi procesorami to tylko róźnica wynikająca z trybu turbo zaimplementowanego w i5.... Zresztą jest ona mniejsza niż te 400 mhz ( 3100 to taktowanie 1 rdzenia w turbo a 2900 symetrycznie na 2ch  naraz) bo i3 IIIgen ma wyzszą wydajność poszczególnego mhz.... ( kilka % ale zawsze  cuż wyzsza generacja)

Żaden z nich do gier się nie nadaje.... chyba, że fifa  i simsy Cię urabiają...

Co do używania przenośnego modemu 3g to takowy na usb kosztuje 100zł. np Huawei e3131. Sam takiego używam..... Wrzucasz sima i jazda. Nie bardzo rozumiem idei kupna za 300zł tago co napisałeś....

Z tych 2 zdecydowanie thinkpad e330

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Już wiem żeby nie brać GF610. Zostanę też przy i3. Do wbudowanego 3G nie będę dopłacał, kupię modem. Nie ma mniejszych do Aero niż ten Twój? O graniu nie myślałem, co najwyżej jakiś Counter Strike czy coś, ale chodzi żeby nie mulił podczas jednoczesnego przeglądania stron z flash'em, odpaleniu filmików na yt, słuchaniu muzyki, siedzeniu na GG/facebooku. W Sony Vegas podziałam coś czy nie? Będę programował w Pascalu i może jakiś innych programach (dopiero zacząłem studia informatyczne) i nie wiem za bardzo jakich. Chodzi o taki żeby w pełni nadał się na studia + to co pisałem ;)

 

Z tych dwóch E330, a masz jakieś inne propozycje czy w cenie ok. 2000 zł to będzie najlepszy wybór?

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Nie no przy necie na pewno nie będzie nic mulić........ Podziałąć cośzawse podziałąsz. Nie wiem co tam chcesz robić. ale i5 zbyt dużego wzrostu wydajności Ci nie da a i7 4 cores nie jest montowany w tak małych laptopach a tym bardziej w tej cenie...

W tej cenie imo nic lepszego nei znajdziesz.

 

Co do modemó 3g usb są różne modele. Kup jaki uważasz. Ja kupiłem taki bo był tani ( 110 na 24 mcy gwarancji w salonie play) NA allegro można go kupić taniej ale na kijowej 1 rocznej gwar serwisowej... ( czyt. komisowej.. ) Są też inne modele.....ale na pewno nie będą mniejsze czy zauważalnie mniejsze.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Mhm, no chyba zdecyduję się na tego E330. No np. montować jakieś filmiki w Sony Vegas; coś zaprojektować w Google SketchUp, być może AutoCAD (?). Chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia... Powiedz w jakie gry bez problemu na nim zagram? Z tego co widziałem na youtube to grali w Assasin Creed 3, GTA: SA... Tak porównam sobie z moim kompem :)

Aero2 rozłącza co godzinę z tego co czytałem. Twój modem automatycznie sam co godzinę łączy z siecią? Jakiego masz tego lapka?

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa aero... Ja wolę zapłacić i mieć internet o normalnej prędkości. To czy łączy z automatu to raczej fukcja softu. Czy taka możliwośćistnieje nie mam pojęcia bo nie było mi to do niczego potrzebne.

Thinkpad do gier się nie nadaje.... !!!!!!!! PRzez gry rozumiem oś nowszego  bo cs czy san andreas to antyki z innej epoki.......

Raczej w as3 nie pograsz. ! Co do zabaw  SV czy cadzie to i celeron to zrobi tylko odpowiednio wolniej. W tym budżecie i tak nic lepszego nie ma jeśli zależy Ci na małym rozmiarze.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

W jakimś temacie do 2000 zł polecałeś bodajże Acery. Na bank nic lepszego od E330 nie znajdę? Jestem w 99% na niego zdecydowany, ale może jednak jest coś lepszego? W sumie 14" też mógłby być. Nic nie ma?

Póki co leci SOG. Dzięki.


Brać tego?
http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-edge-e330-i3-3120m-4gb-500-norton-i3715991974.html
Czy dorzucić 100 zł i wziąć wersję z 8Gb ram?

Link to post
Share on other sites

to sobie zamów z odbiorem osobistym. i płatnością przy odbiorze. ( + zyskujesz prawo zwrotu w ciagu 10 dni bez podania przyczyny [ tylko w wypadku zamównienia przez neta] w razie gdyby Ci się coś nei spodobało)

btw gwarantem nei jest sklep tylko producent.

także jak się coś rozkraczy to reklamujesz u producenta. Przyjezdza kurier zabiera sprzet i po naprawie odstawia To się nazywa gwarancja door to door. Standard...

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...