Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie ;) 
Postanowiłem zmienić już wysłużoną Xperię Arc S (z której byłem dość zadowolony, trochę mało RAMu). Zastanawiam się nad dwiema opcjami wymienionymi w tytule czyli Sony Xperia SP i LG Nexus 4.

Na korzyść Nexusa przemawia 2GB RAMu. Nie wiem natomiast jak to wygląda w przypadku procesora, czy 2x1,7 GHz Xperii w przypadku androida nie będzie miało lepszej wydajności od 4x1,5 Ghz Nexusa, oraz jakość wyświetlacza. Dodam że sporo na telefonie gram, robię dużo zdjęć (głównie dokumentom) i często słucham muzyki. Więcej smsuje niż rozmawiam.

Bardzo proszę o jakieś rady co wybrać ;)

PS. A może coś innego z androidem do znalezienia na allegro do 1000zł?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o benchmarki wykorzystujące 1-2 rdzenie to Xperia SP w większości przypadków remisuje lub wygrywa z Nexus'em 4. Ma też znacznie lepszy aparat i dłużej trzyma na baterii.

Xperia SP ma taki wyświetlacz jak praktycznie wszystkie Xperie. Wiele osób pisze, że Naxus 4 też ma fatalny ekran i trzeba go dokładnie skalibrować, aby pokazał na co go stać.

 

Do 1000 zł jedyne lepsze od Xperii SP (Nexus 4 jest droższy) telefony z Androidem to są chińczyki z roczną gwarancją w Chinach.

Link to post
Share on other sites

według mnie lepszy nexus...miałem sp i nexusa w ręce TFT w sp wygląda fatalnie w porównaniu do IPSa w nexusie do tego nexus jak dlamnie ma lepsze ui wole czystego andka od tych z nakładkami...co do precesora to nexus ma napewno lepszy

Edytowane przez floro12
Link to post
Share on other sites

Nexus na pewno nie będzie wolniejszy od Xperii, a 2gb ramu pozwoli na wygodniejsze i szybsze przełączanie pomiędzy aplikacjami. Na wyniki w benchmarkach nie ma co patrzeć bo nie są zbyt miarodajne. Ogólnie to porównanie wygrywa Nexus ale jego główną bolączką jest mała ilość pamięci i brak slotu na SD, czas pracy też też nie zachwyca. Xperia ma za to ekran ze słabymi kątami widzenia ale wytrzyma znacznie dłużej na jednym ładowaniu. Zdjęcia robią podobne i według mnie trudno jednoznacznie stwierdzić który robi lepsze, ale raczej nie nastawiaj się na poprawę jakości względem Arc S - Link

Link to post
Share on other sites

Poprawa jakości zdjęć akurat nie jest mi potrzebna. Bardziej zależy mi na płynności w grach i aplikacjach i szybkości działaniu internetu. Cenowo przystępniejsza Xperia, jakościowo lepszy Nexus. Tu nasuwa się kolejne pytanie jeśli miałbym już coś dokładać, czy LG G jest w porównaniu z nimi bez konkurencyjny? 

Link to post
Share on other sites

według mnie świetny pomysł!

Lg optimus G jest nieco lepszy od nexsusa.Ma lepszy aparat,większy wyświetlacz-przez "wyciagniecie" klawiszów nawigacji z ekranu,więcej pamięci co jest chyba najistotniejsza zaleta biorąc pod uwagę brak slotu na karty pamięci.

od SP na pewno będzie miał lepszy wyświetlacz i chyba nie gorszy aparat.Wykonanie wzorowe :)

Sam na ten telefon "zbieram"fundusze

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak teraz jeszcze oglądam i postanowiłem postawić na któregoś LG, nie wiem tylko jeszcze na który :D Szczerze mówiąc z wyglądu bardziej podoba mi się Nexus, a aparat i tak dla mnie nie jest istotny, pamięci też mi wystarczy. Kwestia tego który znajdę w najbliższym czasie w dobrej cenie na allegro ;) A tak już poza tym co sądzicie o Galaxy SIII jeśli rozmawiamy w tej kategorii cenowej? Widzę, że chyba era dominacji samsungów dobiega powoli końca?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...