Skocz do zawartości

Jak podkręcić procesor FX-6300 ?


Recommended Posts

Witam

Posiadam od kilku dni zestaw jak w sygnaturce. Chciałbym podkręcić trochę procesor, nie bardzo znam się na OC. W opcjach bios mam taką zakładkę: Advanced CPU Core Features ---> Core Performance Boost --->Auto. Czy  to jest właśnie, że tak się wyrażę  OC procesora, tzn. gdy potrzebuje wiecej mocy to się automatycznie włącza ta funkcja boost ?   I teraz pytanie czy tu coś zmienić, czy inaczej zrobić OC procesora ?

Z góry dziękuje za pomoc i radę :)

Link to post
Share on other sites

na tej plycie nie masz chlodzonej sekcji zasilania wiec o podkrecaniu sobie mozesz w zasadzie pomarzyc :) Jesli chcesz zeby Ci procesot dzialal na maksymalnie 4,1ghz a nie 3,8 to wylacz opcje turbo i zmien mnoznik na 20,5 :)

płyta wygląda tak

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4395#ov

więc jakiś, że tak powiem radiatorek wokół sekcji zasilania (chyba ?)  jest  :?:  zapewniano mnie, że do lekkiego oc płyta w miarę

Edytowane przez jacos7
Link to post
Share on other sites

faktycznie bo to juz 3 rewizja:) to wez wylacz turbo i ustaw mnoznik za 20,5 tak jak Ci mowilem i przetestuj w occt :) jak bedzie ladnie szedl pod obciazeniem przez jakies 20 min i nie wysypie sie test to mozesz podbic do 21 mnoznik i znow test :) nie wiem jak tam z opcja APM ale sprobuj poki co to co mowielem na poczatku :)

Link to post
Share on other sites

Tylko tak na Spartanie Po nie szalej z podkręcaniem bo akurat do sporego OC to on się nie nadaje. 

Advanced CPU Core Features ---> Core Performance Boost --->Auto, czyli tą opcję wyłączyć czy jak?

wiadomo, że nie będe szalał z oc na tym chłodzeniu - wziąłem zamiast firmowego amd - na takie chłodzenie mi  funduszy starczyło - zamierzam dołożyć tam na tym chłodzeniu drugi wentylator

(dopytuje się tak, bo nie chcę czegoś spalić - a jestem słaby w OC)

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,10

 

Pod tym linkiem znajdziesz wszystkie potrzebne informacje :)

dzięki za radę - ale to chyba dla bardziej zaawansowanych w temacie OC- powiem szczeże, że to co tam jest napisane słabo ogarniam ( jak narazie ) :)

Edytowane przez jacos7
Link to post
Share on other sites

Ale tam jest bardzo obrazowo to przedstawione i szczerze mówiąc Też gadałbym do Ciebie podobnym językiem :P W zasadzie, każdy kto się zna na O/C będzie się tak wypowiadał.

 

Generalnie 4,4 GHz powinieneś na nim osiągnąć zmieniając tylko Mnożnik.

 

Wejdź do BIOS, wyłącz CPU Boost, ustaw mnożnik na 22 i sprawdź czy będzie stabilnie np: w OCCT, Choć posiadany przez CIiebie Cooler może tego nie wytrzymać :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Ale tam jest bardzo obrazowo to przedstawione i szczerze mówiąc Też gadałbym do Ciebie podobnym językiem :P W zasadzie, każdy kto się zna na O/C będzie się tak wypowiadał.

 

Generalnie 4,4 GHz powinieneś na nim osiągnąć zmieniając tylko Mnożnik.

 

Wejdź do BIOS, wyłącz CPU Boost, ustaw mnożnik na 44 i sprawdź czy będzie stabilnie np: w OCCT, Choć posiadany przez CIiebie Cooler może tego nie wytrzymać :P

czyli rozumien, że jesli ta opcja w biosie zostaje tak-> Advanced CPU Core Features ---> Core Performance Boost --->Auto to procesor, gdy potrzebuje wiecej mocy zwiększa taktowanie z 3.5 GHz do 3.8 GHz automatycznie?

Edytowane przez jacos7
Link to post
Share on other sites

tak, ale podczas oc to musi byc wylaczone

czyli jak bym zrobił Advanced CPU Core Features ---> Core Performance Boost --->Enable ( bo tam chyba taka opcja jest )  to procesor by miał taktowanie 3,8 GHz cały czas ?  dobrze myślę?

Edytowane przez jacos7
Link to post
Share on other sites

Tak. Jak wyłączysz turbo (bost) to będzie miał taktowanie na tyle co mu ustawisz mnożnikiem.

Wyjątek to przegrzewanie się sekcji zasilania, wtedy taktowanie cpu jest obniżane (tzw. thermal throttling).

czyli przy Advanced CPU Core Features ---> Core Performance Boost --->Enable

a  APM --> Disable

jak będzie przegrzewać się sekcja zasilania wtedy taktowanie cpu spadnie automatycznie ?

Link to post
Share on other sites

owszem mam fx, ale czwarty dzień dopiero:) wcześniej mialem intela na p.775 , więc trochę co innego i nie robiłem OC 8-)


@up 

To byłby rekord świata bez azotu i innych dupereli  ;)

A tak poważnie do autora- jeżeli nie masz żadnej praktycznej wiedzy na temat OC to może masz kumpla, który by Tobie w tym pomógł ???

właśnie nie mam, kogoś takiego 8-)

Edytowane przez jacos7
Link to post
Share on other sites

Bakak jak Cie czasem czytam to az mnie ciarki przechodza jaki mnoznik 44 ??!!

Ostatnio obcuję tylko z Intelem ;) i się przejęzyczyłem, Dzięki za zwrócenie uwagi :)

 

Co do APM to niestety na tej plłycie w wersji 3.0 ta funkcja nie wystepuje i z poziomu BIOS nie da się jej wyłączyć. Jest sposoób na programowe wylłączenie, ale działa to różnie. Osobiście potkreęcilłem tego samego procka na tej plycie do 4,7 GHz.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Ostatnio obcuję tylko z Intelem ;) i się przejęzyczyłem, Dzięki za zwrócenie uwagi :)

 

Co do APM to niestety na tej plłycie w wersji 3.0 ta funkcja nie wystepuje i z poziomu BIOS nie da się jej wyłączyć. Jest sposoób na programowe wylłączenie, ale działa to różnie. Osobiście potkreęcilłem tego samego procka na tej plycie do 4,7 GHz.

 

 

 

 

 

 

Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

 

Podziel sie tym pomysłem na wylaczenie APM

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...