Skocz do zawartości

Dobór pamięci


Recommended Posts

Jeśli się nie mylę to Athlony niekoniecznie działać będą z pamięciami 1066mhz. Alternatywą do takiej częstotliwości będą np DDR2 800mhz Low Latency CL4 Albo lepiej jeszcze Ultra Low Latency CL3. Z takimi timingami te pamięci będą naprawdę szybkie. Jeśli wydłużysz czas cl to na pewno będą się też dobrze podkręcać.

Link to post
Share on other sites

OK. więc biorę pod uwagę:

Patriot Dual 2x2 GB 800MHz DDR2 LLK CL4

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4

niewiem, jaka bylaby różnica pomiędzy tymi kości, oprócz że mają CL5 :roll::)

A-Data DDR2 2x2048MB Gaming Edition VITESTA 800MHz CL5

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

OK. więc biorę pod uwagę:

Patriot Dual 2x2 GB 800MHz DDR2 LLK CL4

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4

niewiem, jaka bylaby różnica pomiędzy tymi kości, oprócz że mają CL5 :/:)

A-Data DDR2 2x2048MB Gaming Edition VITESTA 800MHz CL5

nie polecam patriotów, miałem i 3 razy oddawałem do serwisu ponieważ sprawiały problemy (po pewnym czasie przestawały pracować jako CL4, wyłącznie jako CL5 i to na auto, jakiekolwiek zmiany czy to napięć, czy ręczne ustawianie opóźnień powodowało problemy, strasznie wadliwe, może z ViperSeries byłoby lepiej)

ostatnio wymieniłem je na G.SKILL 800MHZ 2X2048MB CL4 PI BLACK, w standardzie na 1.8-1.9v (nie 2.2 jak Patriot) chodzą bardzo ładnie i nie marudzą :)

 

A-Daty Extreme Edition także bardzo dobre, no i tanie zarazem :)

w Twoim wypadku (o ile nie chcesz więcej płacić za np Kingstony z CL3) to rozważyłbym te A-daty albo coś innego z CL4, zależy ile chcesz na to przeznaczyć

Link to post
Share on other sites

OK. więc biorę pod uwagę:

Patriot Dual 2x2 GB 800MHz DDR2 LLK CL4

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4

niewiem, jaka bylaby różnica pomiędzy tymi kości, oprócz że mają CL5 :/:)

A-Data DDR2 2x2048MB Gaming Edition VITESTA 800MHz CL5

nie polecam patriotów, miałem i 3 razy oddawałem do serwisu ponieważ sprawiały problemy (po pewnym czasie przestawały pracować jako CL4, wyłącznie jako CL5 i to na auto, jakiekolwiek zmiany czy to napięć, czy ręczne ustawianie opóźnień powodowało problemy, strasznie wadliwe, może z ViperSeries byłoby lepiej)

Zgadza się ale tylko jedna seria Patriotów sprawiała ten problem, też miałem z nimi przygodę 2 razy oddawałem je - po przetestowaniu kilku innych modeli w końcu doszedłem do tego, że seria Patriotów, która miała napisy na naklejce dużą czcionką była jakaś padnięta, kiedy udało mi się wymienić kości na takie z napisami małą czcionką wszystko było już ok, chodzą cały czas na 4-4-4-12 1.9V.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się ale tylko jedna seria Patriotów sprawiała ten problem, też miałem z nimi przygodę 2 razy oddawałem je - po przetestowaniu kilku innych modeli w końcu doszedłem do tego, że seria Patriotów, która miała napisy na naklejce dużą czcionką była jakaś padnięta, kiedy udało mi się wymienić kości na takie z napisami małą czcionką wszystko było już ok, chodzą cały czas na 4-4-4-12 1.9V.

nie zwróciłem uwagi na rozmiar czcionki ;-)

czy ta nowsza seria miała w SPD 1000Mhz? bo wydaje mi się, że takie ostatnio miałem gdy moje były w serwisie, ale już byłem zrażony do Patriota i wymieniłem ;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...