Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Nowy komputer - max. 3500 zł(+/- 100zł), gry i nie tylko

intel i5 gry full hd ups

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 XYSiu

XYSiu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 13:27

Witam, 

W okolicach świąt szykuje się do zakupu nowego komputera. Krótki kwestionariusz:

• Zastosowanie komputera : najnowsze gry w pełnej opcji, internet, prosta obróbka filmów amatorskich i zdjęć
  • Maksymalna kwota : 3500 zł
  • Których części potrzebuję : karta graficzna, procesor, RAM, obudowa, płyta główna, zasilacz, UPS(min. 2 minuty)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, chcę sprzęt, który będę mógł podkręcić
  • Rozdzielczość mojego monitora : FHD(lg flatron 2261v)
  • Specjalne wymagania : musi być cichy, gdy nie obciążony
  • Części z poprzedniego komputera : SSD Plextor M5P 128 GB 2.5"(dorobię sobie ramkę do 3.5", DVD-RW
  • Własna propozycja zestawu : brak(intel i5, seatronic, geforce, silentiumPC brutus)

Sugestia sklepu mile widziana.

Z góry dziękuję za propozycje. 

Użytkownik XYSiu edytował ten post 25 listopad 2013 - 13:44

• 0

#2 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31922 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 23:09

Wróć około 7 dni przed zakupem zestawu, obecnie nie ma sensu niczego składać bo ceny zapewne i tak ulegną większej zmianie, orientacyjnie możesz poczytać inne tematy na forum. 

• 0

#3 HertzPL

HertzPL
  • Pomogę przy wyborze: telefonu lub tabletu.

• 301 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 25 listopad 2013 - 23:29

Moja Propozycja LINK bez UPS'a bo takie cos (wg mnie) nie kupuje się takie jakie jest w sklepie...

Można zejść niżej z kasą albo obcinając na generacji proca z Haswell na Ivy Bridge i wtedy zaoszczędzisz gdzieś ok. 150zł

Jeżeli chodzi o GPU to opcja upgradu to (m.in.) GTX 760 (który chciałem tam wpakować od początku, ale chyba byś się z UPSem nie zmieścił) 

To tylko Propozycja żebyś MNIEJ WIĘCEJ wiedział na czym stoisz bo Kajitsu ma rację: 

Wróć około 7 dni przed zakupem zestawu, obecnie nie ma sensu niczego składać bo ceny zapewne i tak ulegną większej zmianie, orientacyjnie możesz poczytać inne tematy na forum. 

• 0

OS: OSX 10.9 & Win 7 CPU: I5 3570k GPU: Gigabyte GTX 770 MOBO: MSI Z77A-G43 RAM: 8gb RAM SSD: Samsung 840 PRO 128gb HDD: WD BLUE 1TB PSU: OCZ 600W CASE: ZALMAN Z11 Monitor: Dell U2312HM i Benq GW2460HM Klawiatura: Razer Lycosa Myszka: Logitech G9x

#4 XYSiu

XYSiu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 09:25

Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie z cenami dzieje się "coś". Mam jeszcze pytanie z nieco innej beczki.. Zastanawia mnie pobór prądu przez taki zestaw. Czy jesteście w stanie oszacować z dokładnością do 10-15W ile taki sprzęt będzie pobierał? Bardzo przypasował mi sprzęt z FAQ: http://www.morele.ne...ry/info/PoI1e4/ <- jaki on może mieć pobór w stressie?

• 0

#5 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31922 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 10:43

Po OC zestaw taki w stresie (gry) będzie pobierać około 300W, kwestia jak wysokie będzie OC, jak mocno podniesiesz napięcia na CPU / GPU. 

• 0

#6 XYSiu

XYSiu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 12:20

OC w granicach rozsądku. Ma być stabilnie i w miarę bezpieczniej jak na OC. Powoli już sobie zestaw kompletuje. Na razie mam:

- i5-3570K

- GTX 770 

- budka Zalmana

- Macho B-W

Na razie będzie bez UPS'a. Największy problem mam z płytą główną. Ważna rzecz: zestaw 3500 zł to będzie kwota netto za sprzęt. Czy takie urządzenia jak ww. z racji tego, że kupowane na firmę będą miały krótszą gwarancję(wiele elektroniki ma taki zapis w gwarancji)?

Z i5-4670K i kartą GTX 770 na: http://www.thermalta...ision.com/Power z dyskiem, napędem, bez OC, z high-endową płytą, 2 sloty RAM wyszło mi, że zasilacz powinien być 442 W. 

Użytkownik XYSiu edytował ten post 26 listopad 2013 - 12:20

• 0

#7 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31922 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 12:28

Czy takie urządzenia jak ww. z racji tego, że kupowane na firmę będą miały krótszą gwarancję(wiele elektroniki ma taki zapis w gwarancji)?

Najczęściej tak jest, okres gwarancyjny wynosi wtedy 12 miesięcy, choć nie wszystkie sklepy to egzekwują.

Z i5-4670K i kartą GTX 770 na: http://www.thermalta...ision.com/Power z dyskiem, napędem, bez OC, z high-endową płytą, 2 sloty RAM wyszło mi, że zasilacz powinien być 442 W. 

Nie ma co się opierać o tego typu kalkulatory, jeżeli już to patrz na testy. R9 280X po OC + i7 2600K @ 4.4 GHz w grach bierze 330W http://www.frazpc.pl...80x-directcu-ii

Zasilacz z 500W na +12V zapewni ogromny zapas mocy przez co jego obciążenie będzie mniejsze, co przełoży się oczywiście na lepszą kulturę pracy ....

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: intel i5, gry, full hd, ups

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych