Skocz do zawartości

Nowy komputer - max. 3500 zł(+/- 100zł), gry i nie tylko


Recommended Posts

Witam, 


 


W okolicach świąt szykuje się do zakupu nowego komputera. Krótki kwestionariusz:


  • Zastosowanie komputera : najnowsze gry w pełnej opcji, internet, prosta obróbka filmów amatorskich i zdjęć
  • Maksymalna kwota : 3500 zł
  • Których części potrzebuję : karta graficzna, procesor, RAM, obudowa, płyta główna, zasilacz, UPS(min. 2 minuty)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, chcę sprzęt, który będę mógł podkręcić
  • Rozdzielczość mojego monitora : FHD(lg flatron 2261v)
  • Specjalne wymagania : musi być cichy, gdy nie obciążony
  • Części z poprzedniego komputera : SSD Plextor M5P 128 GB 2.5"(dorobię sobie ramkę do 3.5", DVD-RW
  • Własna propozycja zestawu : brak(intel i5, seatronic, geforce, silentiumPC brutus)

Sugestia sklepu mile widziana.


 


Z góry dziękuję za propozycje. 


Edytowane przez XYSiu
Link to post
Share on other sites

Moja Propozycja LINK bez UPS'a bo takie cos (wg mnie) nie kupuje się takie jakie jest w sklepie...

 

Można zejść niżej z kasą albo obcinając na generacji proca z Haswell na Ivy Bridge i wtedy zaoszczędzisz gdzieś ok. 150zł

Jeżeli chodzi o GPU to opcja upgradu to (m.in.) GTX 760 (który chciałem tam wpakować od początku, ale chyba byś się z UPSem nie zmieścił) 

 

To tylko Propozycja żebyś MNIEJ WIĘCEJ wiedział na czym stoisz bo Kajitsu ma rację: 

 

Wróć około 7 dni przed zakupem zestawu, obecnie nie ma sensu niczego składać bo ceny zapewne i tak ulegną większej zmianie, orientacyjnie możesz poczytać inne tematy na forum. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie z cenami dzieje się "coś". Mam jeszcze pytanie z nieco innej beczki.. Zastanawia mnie pobór prądu przez taki zestaw. Czy jesteście w stanie oszacować z dokładnością do 10-15W ile taki sprzęt będzie pobierał? Bardzo przypasował mi sprzęt z FAQ: http://www.morele.net/inventory/info/PoI1e4/ <- jaki on może mieć pobór w stressie?

Link to post
Share on other sites

OC w granicach rozsądku. Ma być stabilnie i w miarę bezpieczniej jak na OC. Powoli już sobie zestaw kompletuje. Na razie mam:

 

- i5-3570K

- GTX 770 

- budka Zalmana

- Macho B-W

 

Na razie będzie bez UPS'a. Największy problem mam z płytą główną. Ważna rzecz: zestaw 3500 zł to będzie kwota netto za sprzęt. Czy takie urządzenia jak ww. z racji tego, że kupowane na firmę będą miały krótszą gwarancję(wiele elektroniki ma taki zapis w gwarancji)?


Z i5-4670K i kartą GTX 770 na: http://www.thermaltake.outervision.com/Power z dyskiem, napędem, bez OC, z high-endową płytą, 2 sloty RAM wyszło mi, że zasilacz powinien być 442 W. 

Edytowane przez XYSiu
Link to post
Share on other sites
Czy takie urządzenia jak ww. z racji tego, że kupowane na firmę będą miały krótszą gwarancję(wiele elektroniki ma taki zapis w gwarancji)?

 

Najczęściej tak jest, okres gwarancyjny wynosi wtedy 12 miesięcy, choć nie wszystkie sklepy to egzekwują.

 

Z i5-4670K i kartą GTX 770 na: http://www.thermalta...ision.com/Power z dyskiem, napędem, bez OC, z high-endową płytą, 2 sloty RAM wyszło mi, że zasilacz powinien być 442 W. 

 

Nie ma co się opierać o tego typu kalkulatory, jeżeli już to patrz na testy. R9 280X po OC + i7 2600K @ 4.4 GHz w grach bierze 330W http://www.frazpc.pl/artykuly/924904-5/ewolucja-od-amd---asus-radeon-r9-280x-directcu-ii

 

Zasilacz z 500W na +12V zapewni ogromny zapas mocy przez co jego obciążenie będzie mniejsze, co przełoży się oczywiście na lepszą kulturę pracy ....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...