Skocz do zawartości

Potrzebny zasilacz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez WaxYL,

Recommended Posts

siemka

potrzebuje zasilacza do zasilenia i5 3570k(4,7 1,35v),Msi mpower (narazie się trzyba ;P),SLI gtx 660 przewiduję oc na noowym zasilaczu 

myślałem o konstrukcji z certyfikatem 80+Gold w cenie do 400zł 

Propozycję mile widziane ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Brązowy zasilacz za 400 złotych? To nawet śmieszne nie jest :P

http://angela.pl/p9475,super-flower-600w-golden-green-modular-sf600p14xe.html

+ kod rabatowy 

poweroftheflower

 

Myslę, że warto dołożyć :)

Jeżeli oczywiście zależy ci na modularności.

Edytowane przez WaxYL
Link to post
Share on other sites

Musi byc Gold?Za wiele i tak nie zaoszczedzisz w porownaniu do np Bronze.

 

Za delikatnie ponad 400 pln masz be quiet! 650 Power Zone, w pelni modularny.

 

Uznam, że nie widziałem tego postu. Mam tylko pytanie. Jaką ten BQ ma przewagę nad tańszymi G-650 lub SF Golden Green 650W?

Link to post
Share on other sites

Nie twierdze,ze jest lepszy, bo nie jest.

Mialo byc do 400 pln, a be quiet kosztuje 405 pln, wiec bardzo blisko zakladanego budzetu.

Jasne,ze Superflower jak i Seasonic maja lepsze bebechy chocby kondensatory, bo  BQ ma tylko  Teapo.

Za to jest  w pelni modularny, bardzo cichy (podczas spoczynku nieslyszalny) , 5 lat gwarancji, wiec jest ciekawa propozycja w tej cenie.

 

W prawdzie SF miesci sie w budzecie, ale nie jest modularny, co akurat dla mnie jest jego wada.

 

Co do certyfikatu to pomiedzy bronze a gold i tak bedzie mala oszczednosc i to nie jest  takie istotne, ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez Blackwhite
Link to post
Share on other sites

Bronze oznacza wyższe temperatury co przekłada się na większą głośność. 

Bierz waćpanie zasilacz co ci poleciłem. Wpisz kod rabatowy i masz go za 427zł. Dopłata 20zł względem tego BQ a 2 klasy wyżej.

Edytowane przez WaxYL
Link to post
Share on other sites

Ten BQ wg producenta ma 90% sprawnosci, w testach wychodzi ponad 88%..

To,ze ma bronze nie oznacza sprawnosci na poziomie 85%.

Jak wiadomo certyfikat kosztuje i czasem nie warto placic za Gold czy Silver  dla samej naklejki - wiele firm tak robi.

 

Nawet jak bedzie roznica w sprawnosci na poziomie 2-3% pomiedzy tymi zasilaczami to ile tego ciepla sie wydzieli? - ten zestaw nie wezmie nawet 450W.

Sama fizyka to nie wszystko, trzeba tez patrzec na inne aspekty, chocby cyferki  ;)

Edytowane przez Blackwhite
Link to post
Share on other sites

Tylko ta sprawnosc... to zalezy od partii zasilacza... ma bronze to moze sie trafic taki z tymi 88%sprawnosci a moze sie trafic gorsza partia na granicy tego certyfikatu... a jesli ma ten wyzszy to jest pewne ze bedzie mial naznaczoną przez certyfikat sprawność niezaleznie od sztuki:)

 

Wysłane z mojego One V

 

 

Tzn. Tak powinno być , dział kontroli jakości pomińmy :P

 

Wysłane z mojego One V

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak z innej beczki... Od kiedy Certyfikat się kupuje? :) To jest świstek mówiący o tym, że dany produkt spełnia jakieś normy. Wnioskując po tym co @blackwhite i przedmówcy napisali jakaś firma krzak może sobie kupić certyfikat 80+ platinum na zasilacze?

Edytowane przez Mrozinho
Link to post
Share on other sites

Oczywiscie,zeby zasilacz otrzymal certyfikat to najpierw musi przejsc odpowiedznie testy i je zaliczyc , a pozniej trzeba za niego zaplacic.Niestety nie ma nic za darmo.

 

2@up - jaka roznice, przeciez o tym caly czas pisze.Ile wiecej tego ciepla sie wydzieli , z tych powiedzmy dodatkowych 12 Watt ?

Edytowane przez Blackwhite
Link to post
Share on other sites

To na co BeQuiet przeznaczył te 400 stówy co życzy sobie za ten zasilacz? Pewnie na nowe Ferrari... Z reguły zasilacze co nie mają certyfikatu są konkurencyjne cenowo (ThermaTake SmartSE) a nie bronze w cenie topowych goldów.

Co z tego, że jest w pełni modularny jak i tak wiązka 24PIN i CPU jest zawsze użyta. 

Edytowane przez WaxYL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...