Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, nie wiem czy pisze w dobrym miejscu jeśli nie proszę mi wybaczyć jest to mój pierwszy post na tym forum. A więc jakiś czas temu "ni stąd ni zowąd" w środku nocy gdy pracowałem w Reaperze[pozdro dla kumatych :)] wyłączył mi się komputer i juz nie włączył. Stwierdzono spalenie zasilacza. Zakupiłem nowy Corsair HX750 oraz nową płytę główną Asus M5A99FX PRO2.0 podłączyłem wszystko i byłem gotowy do włączenia komputera. Niestety "not so fast",  płyta główna sygnalizuje błąd procesora (czerwona dioda CPU_LED). W celu rozwiania wątpliwości, że to z procesorem jest coś nie tak zostały użyte dwa procesory: AMD Phenom II X6 1090t oraz AMD FX-8350 (fabrycznie nowy) w obu przypadkach był sygnalizowany ten błąd, przez co nie jestem w stanie uruchomić komputera ponieważ sekunde po uruchomieniu wyłącza sie on. Przy włączaniu kręcą się wszystkie "wiatraki", zarówno zasilacza,karty graficznej, dodatkowego chłodzenia zamontowanego w obudowie jak i Cooler CPU (boxowy). Nie wiem jaka jest przyczyna tego błędu skoro by go wyeliminować zakupiłem nowy procesor a płyta główna wciąż sygnalizuje błąd poprzez diodę CPU_LED, czy wysoce prawdopodobne jest to iż trafiłem na wadliwą płytę główną i ona jest przyczyną tego problemu? Czy do weryfikacji tego konieczne jest odesłanie do serwisu lub ew. oddanie produktu zgodnie z zasadami gwarancji i otrzymanie nowego egzemplarza bądź naprawienie tego, czy może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej? Na koniec może podam jeszcze specyfikcje komputera

CPU - AMD FX 8350
GPU - Asus GeForce GTX 560 DirectCU II OC
MOBO - Asus M5A99FX PRO2.0
RAM - 16GB: 2x Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance
PSU - Corsair HX750

Jeśli potrzebujecie wiedzieć coś jeszcze piszcie śmiało, pozdrawiam.

Edytowane przez Insomnium
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że już próbowałem no ale nie zaszkodzi sie upewnić tak więc resetuje i napisze za jakieś 30 minut jak efekty.

_______________________________________________

Niestety reset biosu nic nie pomógł, będzie trzeba napisać do Asusa  :(

Edytowane przez Insomnium
Link to post
Share on other sites

Pozostaje pytanie, jaki bios ma wgrana wgrany ta nowa płyta główna, bo niestety wg http://www.asus.com/support/CPU/1/24/M5A99FX_PRO_R20/ dopiero od 1006 współpracuje z fx-8350.

Dla 100% pewności musiałbyś sprawdzić ją z jakimś innym procesorem, który wg tej listy wspierany jest od najstarszego biosu czyli 0311.

Link to post
Share on other sites

No niby tak, ale ten procesor był ze starego, spalonego zestawu (przynajmniej takie odniosłem wrażenie czytając wtedy twój pierwszy post) i też może być spalony.

 

Mi kiedyś zasilacz pociągnął ze sobą płytę główną, procesor i kartę graficzną :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...