Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, po tym jak moja poprzednia mysz tracera skończyła swój żywot, jestem zmuszony nabyć nową. Niestety - nie jestem w tym jakoś specjalnie zaawansowany, dlatego więc specjalnie zarejestrowałem się na tym forum, aby spytać się Was, którzy mają zapewne o wiele większe pojęcie o myszkach ode mnie. 

Do czego potrzebuję myszkę, bo to chyba jest najważniejsze? Cóż, najczęściej gram w gry typu MMO, równie często jednak co i FPS - dlatego też, pomimo wygody, ogromnym plusem dla mnie byłaby duża ilość programowalnych przycisków. DPI nie jest dla mnie wielkim wymogiem - przeważnie korzystam z jakichś średnich przedziałów, dokładnie niestety nie jestem w stanie powiedzieć. Nie patrzę tutaj za bardzo na sam wygląd gryzonia, jednak...Logitechy są okropne. Styl trzymania przeze mnie myszki to fingertip grip. Nie wiem, o czym mógłbym tutaj jeszcze wspomnieć? Zależy mi na tym, by myszka była przewodowa. 

Liczę na jakieś ciekawe propozycje i pomoc z Waszej strony :)

Link to post
Share on other sites

Wygląda całkiem przyzwoicie, ale jest to mysz optyczna - a mi zależy na laserowej, o czym zapomniałem wspomnieć.

G300 wygląda również ciekawie, ale jak to jest z tymi przyciskami po bokach - są użyteczne i łatwe w użyciu? Jest to nieco inne rozwiązanie niż w większości reszty myszek.

Edytowane przez Vavan
Link to post
Share on other sites

Z minimalnym naciągnięciem budżetu jest jeszcze Kana V2. Jeżeli nie używasz powyżej 1600 DPI to nie rozumie ciśnienia na laser. Jaką masz podkładkę? Lasery lepiej działają z twardym podkładami jk np 4HD czy 9HD a te trochę kosztuję, optyki z kolei wolą szmacianki które są też sporo tańsze.

Link to post
Share on other sites

co do g300 przyciski z boku są genialne, do myszy pobierasz/dostajesz oprogramowanie i tam mozesz sobie zmieniać profile myszy tzn. masz 3 profile: na 1możesz dać np najmniejszą ilośc dpi i dajesz sobie na ten profil kolor niebieski, na 2profilu dajesz najwyzsza ilosc dpi itp.. ogolnie chodzi mi o to ze podczas gry mozesz zmieniac szybkośc myszy klikajac 1przycisk, a reszte przyciskow z boku mozesz zaprogramować pod jakieś komendy, np: rzuć itp :D

Link to post
Share on other sites

@salahadin: Osobiście sądziłem, że laserowe mysze są po prostu lepsze od optycznych - dlatego też uznałem, że na optyczne należy spoglądać z przymrużeniem oka. Wcześniej nie mogłem dokładnie uznać DPI, a teraz, gdy używam mojej zastępczej myszki, korzystam z bodaj ustawienia 2500. Mógłbyś podesłać jakąś recenzję Kinzu v2, bo nie mogę nigdzie żadnych rzetelnych informacji znaleźć?

 

@SenzZe: Dzięki, z pewnością zastanowię się nad g300 ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli gry fpsowe to zwróć uwagę na G400. Ja przesiadałem się z MX518 (G400) na G500 i ciężko było przyzwyczaić się do sensora, który był wysunięty na przód. Dodatkowo potwierdziłem ostatecznie, że lepszej myszki niż mx518 nie miałem - optyk jest lepszy niż laser. Co do przycisków G300 - na lewym przycisku używa się ich wygodnie, na prawym trochę mniej sprawnie.

 

Jakiej myszki używałeś poprzednio? 

Link to post
Share on other sites

Był to Tracer Transformer TRM-504 - trochę awaryjna i średnio leżała w dłoni, ale darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Jeszcze wcześniej, przed nią - A4tech Evolution X750, którą już lepiej się trzymało.

Cóż, czytam już któryś raz, że MX518 jest dobrą myszką - martwi mnie jednak, tak jak poprzednio, ustawienie dodatkowych przycisków, a dokładniej rzecz biorąc - przerwa pomiędzy nimi. Chyba, że guziki same w sobie są duże.

Edytowane przez Vavan
Link to post
Share on other sites

@salahadin: Osobiście sądziłem, że laserowe mysze są po prostu lepsze od optycznych - dlatego też uznałem, że na optyczne należy spoglądać z przymrużeniem oka. Wcześniej nie mogłem dokładnie uznać DPI, a teraz, gdy używam mojej zastępczej myszki, korzystam z bodaj ustawienia 2500. Mógłbyś podesłać jakąś recenzję Kinzu v2, bo nie mogę nigdzie żadnych rzetelnych informacji znaleźć?

Mówiłem o Kanie nie o Kinzu ;) Co do tego że laser lepszy od optyki jako zasad nie stosuj, sensory laserowe generalnie mają jeszcze przed sobą długą drogą zanim będą w stanie wyprzeć czujniki optyczne. Tutaj masz recenzję Kana V2. DPI używasz całkiem wysokiego więc dobry laser będzie dawał radę. Poleciłbym w takiej sytuacji jeszcze Sensei [raw] jeżeli byłbyś w stanie naciągnąć budżet, wersja z Guild Wars 2 ostatnio była mocno przeceniana wszędzie do około 160zł w innym wypadku RAWy nie przekraczają 200zł :)

Link to post
Share on other sites

Wybacz, zwykłe 'przejęzyczenie' - dosyć podobne nazwy ale myszki już nie. :)

Osobiście również oglądałem Sensei [RAW], która niesamowicie wpadło mi w oko - konkretnie model Frost Blue. A i te dodatkowe +/-50 złotych nie powinno stanowić wielkiego problemu. Zastanawiam się już któryś dzień z kolei, i powoli coraz bardziej decyduje się właśnie na nią.

Mam jeszcze jedno, dodatkowe pytanie - czy moglibyście polecić mi sklep internetowy, w którym mógłbym dokonać zakupu? W marketach typu Media Markt czy Saturn raczej większości modeli nie znajdę, a zapłata przy odbiorze byłaby mi bardzo na rękę.

@Down - właśnie zapomniałem dopisać - czy sądzicie, że allegro jest godnym zaufania miejscem do tego? Często widuje się tam z ludźmi, którzy wystawiają podróbki sprzętu.

Edytowane przez Vavan
Link to post
Share on other sites

Wybacz, zwykłe 'przejęzyczenie' - dosyć podobne nazwy ale myszki już nie. :)

Osobiście również oglądałem Sensei [RAW], która niesamowicie wpadło mi w oko - konkretnie model Frost Blue. A i te dodatkowe +/-50 złotych nie powinno stanowić wielkiego problemu. Zastanawiam się już któryś dzień z kolei, i powoli coraz bardziej decyduje się właśnie na nią.

Mam jeszcze jedno, dodatkowe pytanie - czy moglibyście polecić mi sklep internetowy, w którym mógłbym dokonać zakupu? W marketach typu Media Markt czy Saturn raczej większości modeli nie znajdę, a zapłata przy odbiorze byłaby mi bardzo na rękę.

allegro?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...