Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Dokupiłem nowy dysk i od razu na niego zrobiłem backup systemu programem AX64 Time Machine .

Backup przebiegł bez problemu .

 

Lecz zauważyłem dziwna przypadłość w czasie kopiowania plików .

Pliki kopiują się dość wolno - max 10 MB/s , nie pamiętam by poprzednio tak wolno się kopiowało .

 

Zauważyłem że jak włączę buforowanie zapisu na urządzeniu

 

http://imageshack.us/a/img844/6820/8ieu.jpg

 

 

To kopiowanie plików przebiega poprawnie i o wiele szybciej - ok 60 MB/s

 

Dawniej buforowanie miałem wyłączone ze względu też " bezpieczeństwa " - o ile to faktycznie coś pomaga . Chodzi o ew. uszkodzenia danych na wypadek przerwy w zasilaniu .

 

 

Teraz moje pytanie :

Czy włączenie buforowania zapisu na urządzeniu - w tym wypadku dysku , jest faktycznie dość ryzykowne dla danych jeśli będzie przerwa w zasilaniu ?

Czy jednak ważniejsze w tym wypadku jest " opróżnianie buforu zapisu na tym urządzeniu " - i dopiero gdybyśmy to zaznaczyli to wtedy istnieje duże ryzyko utraty danych .

Link to post
Share on other sites

PrimoCache ??

 

Wątpię czy to jest rozwiązanie .

 

Zauważyłem też że jak mam wyłączone buforowanie to w grach nieraz są drobne spadki fps .

Np w BF4 w kampanii , po włączeniu buforowania nie zauważyłem żadnych ścienek .

 

Dziwna przypadłość , zawsze miałem wyłączone buforowania i wszystko chodziło dobrze ... kopiowanie plików , gry i w ogóle system też był szybki ... po zmianie dysku i zrobieniu backupu systemu coś mu sie odwidziało o żeby tak dobrze chodziło to już musze miec włączone buferowanie , tak jak zaznaczone w obrazku w pierwszym poście ... bez zaznaczonego wyłączania oprózniania bufora

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...