Skocz do zawartości

Wybór kierownicy, około 220 zł.


Recommended Posts

Witajcie. Mam problem z wyborem kierownicy. Chciałbym kupić coś do około 220 zł. Wymagania są takie, że 900 stopni musi być (ETS2, LFS, i te sprawy). Genius 900ff wydaje się ciekawy, wolałbym Logitecha DFGT, ale nowy kosztuje prawie 200 zł więcej. Jak patrzałem filmiki z 900ff na yt, wydawało mi się, że ta kierownica ma "opóźnienia". Ma ktoś może tą kierownice? Proszę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam.

 

 

//aha, i dobrze jakby miała force feedback.

Link to post
Share on other sites

Thrustmaster Ferrari GT Experience Racing

 

Genius 900ff

 

Logitech MOMO Racing Force

 

DFGT

 

 

Takie opóznienia będą na każdej kierownicy które widziałeś na filmiku.Druga sprawa,zależy jak ustawisz sobie kierownicę.

 

Zastanów się dobrze czy wykorzystasz zakres 900 stopni czy nie wystarczy ci 240 np MOMO.Mam dfgt i nigdy na maxa nie ustawiałem jak chcesz dobry czas wykręcić ewent. można tyle kręcić bawiąc się w Euro Truck Simulator.

 

force feedback jest tak silny (w przypadku dfgt) że ręce wykręca jak ustawisz za mocno.

Link to post
Share on other sites

Thrustmaster Ferrari GT Experience Racing

Plastikowy szajs.

 

Genius 900ff

J.W.

 

Logitech MOMO Racing Force

Ciężko dostać w dobrym stanie, pedały mają słabą precyzję, tylko 200 stopni.

 

force feedback jest tak silny (w przypadku dfgt) że ręce wykręca jak ustawisz za mocno.

Bez przesady. Nie widziałeś chyba jak działa porządny FF. Ten w DFGT jest szybki ale nie mocny.

 

Wyjdzie owiele taniej, a mam tam rodzine akurat

Nie będzie taniej. W UK są droższe.

Link to post
Share on other sites

Nie pakuj się z nic poza Logitechem, ewentualnie Thrustmaster i pojedyncze kierownice Saiteka, które raczej ciężko ci będzie znaleźć. Wszystko z Vibration w nazwie też omijaj szerokim łukiem. 

 

W tym przedziale cenowym podejrzewam, że ciężko ci będzie wyrwać DFGT, ale warto szukać na alledrogo jakiejś używanej sztuki, nawet bez gwarancji, bo naprawdę warto i mogę Ci ją śmiało polecić. Jeżeli Cię nie stać na DFGT to polecam Logitecha Formula Force EX, a tego na pewno dostaniesz nowego w tym przedziale cenowym co masz. Fajne kółko, FF, dość małe pedały, ale idzie się przyzwyczaić, a i jest 100% lepsza niż te wszystkie kierownice producentów, Mediatech, trace, speedlink, manta, destiny, supreme compressor, apollo i wszystkie inne śmieszne wynalazki, tłoczące się na półkach w supermarketach, jedyny problem ?/ 180* skrętu i to ją przekreśla.

 

Sam już trochę tego przetestowałem w swojej marnej karierze simracera :D

 

polecam artykuł

 

http://simracing.pl/forum/f197/zakup-kierownic-poradnik-13664/

Edytowane przez Owsianny
Link to post
Share on other sites

Plastikowy szajs.

 

 

J.W.

 

 

Ciężko dostać w dobrym stanie, pedały mają słabą precyzję, tylko 200 stopni.

 

 

Bez przesady. Nie widziałeś chyba jak działa porządny FF. Ten w DFGT jest szybki ale nie mocny.

 

 

Nie będzie taniej. W UK są droższe.

-nad dfgt też wiszą czarne chmury gdybyśmy rozmawiali tylko na jej temat czy nawet o G25/27.Mam lukson kierownicę pare ładnych lat i działa wyśmienicie,żadnych luzów itp rzeczy ale o sprzęt należy też dbać i umieć ją dobrze ustawić.Z reguły dopasowując pedały a w szczególności kierownice pod siebie,kto ustawia system sprężenia zwrotnego Force Feedback wszystkie suwaki pod max ? chyba masochiści grający w symulator farmy i jazda http://www.kody.cvr.pl/files/zdjecia/duze/symulator-farmy-2011-1302556954.jpg :D;)

Siłując się w taki sposób z kierownicą jest ryzyko że ją rozklecisz (kwestia czasu) i tu faktycznie strach kupić od kogoś takie kółko ale tego nie wiesz dopóki nie sprawdzisz.

Co do G ma dwa silniki i jest mocniejszy to wiem,tylko pytanie po co taka siła jak nie wykorzystuję moc w dfgt.

 

 

 

W tym poradniku a dokładnie pewne reguły postępowania w przypadku kupna używanej kierownicy mija się z rzeczywistością.

Odnosząc się do tych reguł lukson odp. mi przy okazji na pytanie: dlaczego moja kierownica poprawnie kalibruje się pod USB 3.0 a pod USB 2.0 jest zawsze skręcona mocno w prawo. ?? Teraz gdybym ją kupił w sklepie to spoko gwarancja a jak bym kupił od allegrowicza bez gwarancji ? w jednym i drugim przypadku wychodzi,że kierownica jest sprawna :P Tak samo jak ktoś spotkał sie z podobnym problemem w grze,kręcącej się w koło kamery nad głową postaci. Na odległość kierownicy nigdy nie sprawdzisz i niektóre pytania są zbędne albo zdjęcia "Jeśli na jakimś zdjęciu widać, że kierownica jest ustawiona krzywo," :rotfl: .

Tylko gwarancja rozruchowa powiedzmy 3-5dni. (używana)

 

 

To co polecisz do ~200 zł? Może być używana, ale gwarancja musi być.

Szukaj w sieci informacji na temat ↑ kierownic na youtub i porównaj sobie przy różnych grach. Być może nie które są ok ale nie sprawdzone na tyle,szkoda ryzykować.

Najwyżej masz prawo zwrócić 10dni. jak kupisz przez internet.  

Tylko nie bierz tandet które podał Owsianny

 

Mediatech, trace, speedlink, manta, destiny, supreme compressor, apollo i wszystkie inne śmieszne wynalazki

 

Po za tym polecam z

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Thrustmaster+Ferrari+&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=logitech+kierownice&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

Link to post
Share on other sites

Czyli sądzicie, że kupić Geniusa 900ff przez internet, przetestować we wszystkich możliwych grać, i ew. odesłać? Bo 900ff na LFS wygląda spoko, nie wiem jak z ETS2 i innymi grami.


Mam aukcje, opłaca się brać tego Geniusa na początek za ~140-150 zł? Używka, do czerwca 2014 gv.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do G25/27 ma dwa silniki i jest mocniejszy to wiem,tylko pytanie po co taka siła jak nie wykorzystuję moc w dfgt.
 

 

Siła to nie wszystko. Dwa silniki sprawiają, że kierownica ma mniejszy moment bezwładności - brak FF na samym środku. W DFGT luz jest około 2 palcy. W G25/27 luzu masz maksymalnie 1 palec. To jest istotne przy graniu z niewielkim kątem obrotu - gry typu F1. No chyba że ktoś jest masochistą i ustawia 900 do jazdy bolidem.

 

 

 

dlaczego moja kierownica poprawnie kalibruje się pod USB 3.0 a pod USB 2.0 jest zawsze skręcona mocno w prawo. ??

 

Masz problem z bibliotekami DX. Potrzebna jest czysta kalibracja:

http://www.wingmanteam.com/latest_software/gadgets.htm#Clear%20Calibration%20Utility

 

pomaga w 95% przypadków. Znajomemu kierownica przesuwała się o 3 stopnie za każdym razem jak podłączał. Po czystej kalibracji działa normalnie.

 

 

 

"Jeśli na jakimś zdjęciu widać, że kierownica jest ustawiona krzywo,"
 

 

Co w tym jest dziwnego?

 

Wcześniej w poradniku napisałem:

 

 

- widoczna kierownica i w tle w/w ekran,
- samo okienko pokazujące wszystkie osie,

 

Może trochę nie wyraźnie to ująłem ale chodzi o to, żeby było widać obręcz oraz okno pokazujące osie. Jeżeli oś obrotu jest krzywo a kierownica prosto lub na odwrót, to już wiadomo że należy takiej sztuki unikać.

W najlepszym wypadku masz taki problem jak z Twoją DFGT i USB 2.0.

 

P.S.

 

W cenie do 200 zł można wyrwać DFP. Jest wolniejsza od DFGT ale prawie nie do zaebania. Inny silnik niż w tych nowszych ale jest pierońsko wytrzymały i ma duży moment obrotowy. Poza tym kierownica nie ma martwego pola tak dużego jak DFGT.

Link to post
Share on other sites
Siła to nie wszystko. Dwa silniki sprawiają, że kierownica ma mniejszy moment bezwładności - brak FF na samym środku. W DFGT luz jest około 2 palcy.W G25/27 luzu masz maksymalnie 1 palec.

 

Zmierzyłem i luz jest  prawie na długość logo firmy widniejącej na obudowie kierownicy czyli jeden palec wskazujący (WRC4).

http://techgage.com/reviews/logitech/driving_force_gt_ps3/logitech_dfgt_03_thumb.jpg

Następnie w oknie pokazujące osie to luz do 3mm.

Wracając do luzu jednego palca np w F1 czy Dirt2/3 nie odczuwa się tej martwej strefy,po za tym te gry bardzo dobrze współpracują z dfgt jak i pozostałe.

 

 

 

Masz problem z bibliotekami DX. Potrzebna jest czysta kalibracja: http://www.wingmante...bration Utility

 

 

W najlepszym wypadku masz taki problem jak z Twoją DFGT i USB 2.0.

Nie mogłem rozkminić zawartość z twojego linku bo nic nie chce się zainstalować,mam win764bit.

Pomijając ten fakt przyczyną było co innego-

Problem : Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej już rozwiązany po przez aktualizacje.Teraz kalibruje prawidłowo pod usb 2.0

Link to post
Share on other sites

Ja jako posiadacz DFGT mogę ją polecić. Swoją kierownicę mam około rok czasu(może nawet nie cały), troszkę dla mnie za głośna i wolałbym wymienić na g25. Jeśli chcesz to odstąpię Ci ją za 300 zł. (Gwarancja 13 miesięcy bodajże- kupowana w komputroniku).

Mi osobiście brakuje sprzęgła i h shiftera(jeżdze w symulacje typu euro track symulator).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...