Skocz do zawartości

Nieudana próba złożenia PC


Recommended Posts

Witam.

Chciałem poskładać samemu komputer. PC zamiast zamiast się włączyć od razu się resetuje i tak w kółko. Nie wyświetla nic na ekranie. Wszystkie wiatraki się kręcą. Co może być tego przyczyną?

 

Mój sprzęt:
Zalman Zalman Z9 Plus (b/z)
Intel Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
Crucial Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix
Western Digital Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
Plextor Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
LG LG GH24NSB0 SATA (black)
MSI MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)
MSI MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/
SilentiumPC SilentiumPC Fortis HE1225
bequiet! bequiet! PurePower L8 700W

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

 ludzie potrafią wsadzić VGA w miejsce EPS

:o?! To muszą pchać na siłę... bardzo na siłę.

Ja wychodzę z założenia, że jak coś nie wchodzi to pewnie nie ma tam być, małpy też doskonale dają sobie radę z dopasowywaniem klocków do danej szczeliny, ale widać niektórzy potrafią zaskoczyć :D 

Link to post
Share on other sites

"Na razie nie podpinam karty graficznej"

Eeee głupie pytanie, czy grafika jest wsadzona i nie jest do niej podłączone zasilanie, czy też nie masz obecnie wsadzonej grafy i jedziesz na integrze.

 

Kolejna jeszcze myśl mi się nasuwa, czy zastosowałeś dystanse montując płytę główną, niby oczywista oczywistość, ale ...

Link to post
Share on other sites

Zacznę jeszcze raz na spokojnie. Komputer wcześniej działał, był składany przez ESC.PL.

Niestety podczas korzystania z MSI UPDATE 5 wystąpił problem i musiałem odesłać płytę na gwarancję. 

Dzisiaj przyszła niby naprawiona, ale nadal coś jest nie tak. 

 

 

Docisnąć RAM, sprawdzić czy wszystkie kable wpięte (i czy dobrze wpięte). A zwłaszcza sprawdź czy podpiąłeś EPS 8pin (do procesora), bo to najczęstszy winowajca tego typu problemów.

W gniazdo po lewej stronie http://zapodaj.net/f0aa37553e06d.jpg.html wpiąłem http://zapodaj.net/59bcea5b1bd10.jpg.html

 

 

dystans jest zachowany.

 

Żeby się upewnić, że to nie wina karty itp. Odpiąłem ją. Niestety problem nie ustąpił i pozostaje szukać mi dalej przyczyny.

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

No te wtyczki co pokazałeś da się włożyć tylko w jednej pozycji ;) A to, że masz tam obecnie takie chłodzonko, to nie powinno stanowić problemu jego demontaż, podłączenie zasilania i zamontowanie z powrotem. A jak masz sprawne paluszki to i bez demontażu się obejdzie.

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

Ale ona była wcześniej podpięta. Chciałem się tylko upewnić czy to o nią chodzi. ;[

 

BTW. Ram wpięty w niebieskie sloty

http://zapodaj.net/a5cb148afaebd.jpg.html

 

Komputer niby się włącza, ale po 5-10 sekundach gaśnie i ponownie się uruchamia. Dodam, że na ekranie monitora nic się nie pokazuje. Nie słychać żadnych pikadeł na starcie

 

Jestem wściekły bo na tą płytę czekałem 3 tygodnie i obawiam się, że to jej wina. Mam nadzieję, że jestem w błędzie. W ostateczności jutro pojadę do jakiegoś sklepu informatycznego i tam spróbuję się dowiedzieć co jest grane ;[ 

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Ta, chcemy zobaczyć jakie piękne guziczki ma Z9 ;) Układałeś kiedyś klocki? To prostsze niż klocki. Z resztą jest tyle instrukcji że ja pierdziu. Odepnij wszystkie kable, przeczytaj instrukcję z płyty głównej, zobacz jak masz podpięty panel przedni, później wszystko jeszcze raz podłącz upewniając się że wszystko jest dobrze. Może masz piny wygięte na płycie głównej? Dużo sklepów lubi tak robić, nie działa płyta wysyłasz na gwarę a oni przysyłają z wygiętymi pinami w gnieździe procka i piszą, że uszkodziłeś ją mechanicznie i twoja wina tylko, no i kupa.

Edytowane przez BumCykCyk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...