Skocz do zawartości

Nieudana próba złożenia PC


Recommended Posts

Nie będzie wykorzystywać Dual-channela. Te ramy masz dokładnie takie same? I próbowałeś wsadzać w 1-3 i 2-4? Tylko w różnych (tj. jeden niebieski jeden czarny) slotach działają? Spróbuj je przepiąć do slotów obok i zobacz czy też działa.

Właśnie coś jest nie tak. Raz udało mi się włączyć na dwóch niebieskich. Ale niestety tylko raz. Tak to nie działa ;[ Duża będzie różnica wydajności między tym co ja mam a dual-channelem? Z tego co czytałem to niezauważalna ;>

W pon zadzwonię do ESC.PL i dowiem się o co chodzi. Najwyżej przed jakimś dłuższym wyjazdem na wakacje odeślę płytę i obie kości na gwarancję ;]

 

Takie same:

Mój sprzęt:

Zalman Zalman Z9 Plus (b/z) 

Intel Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 

Crucial Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix 

Western Digital Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 

Plextor Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s) 

LG LG GH24NSB0 SATA (black) 

MSI MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010) 

MSI MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/ 

SilentiumPC SilentiumPC Fortis HE1225 

bequiet! bequiet! PurePower L8 700W

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Ta, ale skoro nie działa w dualu płyta to oznacza tylko jedno - jest niesprawna. Pomyśl jak powiedzmy za 2 lata (jak jeszcze niedawno np. COD nowy potrzebował 6gb minimum) gry będą potrzebowały minimum 8gb (co wcale nie jest taką abstrakcją) i będziesz chciał dorzucić trochę pamięci. I co wtedy? Zrezygnujesz z duala i kupisz je każdą z innej parafii czy jak? Dla mnie jak coś jest niesprawne to trzeba reklamować i tyle.

Link to post
Share on other sites

Ta, ale skoro nie działa w dualu płyta to oznacza tylko jedno - jest niesprawna. Pomyśl jak powiedzmy za 2 lata (jak jeszcze niedawno np. COD nowy potrzebował 6gb minimum) gry będą potrzebowały minimum 8gb (co wcale nie jest taką abstrakcją) i będziesz chciał dorzucić trochę pamięci. I co wtedy? Zrezygnujesz z duala i kupisz je każdą z innej parafii czy jak? Dla mnie jak coś jest niesprawne to trzeba reklamować i tyle.

Przecież napisałem, że będę reklamował. Płyta dopiero wczoraj do mnie wróciła po trzech tygodniach z gwarancji. Nie uśmiecha mi się czekać kolejnych 3tyg. Jak będę jechał w wakacje do pracy lub wyskoczy mi jakiś wyjazd to odeślę. Na razie niech jest jak jest teraz ;] Rozumiesz chyba o co mi chodzi.

Link to post
Share on other sites

Widzisz miałem racje że jest uszkodzona :)

Może to wina ramu. Muszę od kogoś pożyczyć ddr3 i sprawdzić czy u mnie działają. Wtedy bd miał pewność.

 

Nie będzie wykorzystywać Dual-channela. Te ramy masz dokładnie takie same? I próbowałeś wsadzać w 1-3 i 2-4? Tylko w różnych (tj. jeden niebieski jeden czarny) slotach działają? Spróbuj je przepiąć do slotów obok i zobacz czy też działa.

 Z powodu biosu: http://forum.benchmark.pl/topic/104598-b%C5%82%C4%85d-podczas-aktualizacji-programem-msi-update-5/

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Hm. A próbowałeś wpiąć kostki w dwa sąsiednie sloty? np. 1-2 jeśli trzymasz w 3-4 (bądź odwrotnie)

One właśnie raz działają a raz nie.Tzn. jak już raz chwycą to jest okej. Ale podczas transportu z Katowic do Częstochowy chyba się poluzowały i znowu się restartował po 5 sec. Musiałem losowo zmieniać, aż złapało. Czasem w ogóle komputer nie reaguje jak źle wepnę. 

Przed transportem działało na 1,3. Czyli tak jak było podpięte wczoraj (jest na wczorajszych photo) i mimo tego nie działało.

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł, na to nie wpadłem. Zapytam o zastępczą ;) Dzięki


Czekam od wczoraj na odpowiedź z esc.pl co powinienem zrobić w tej sprawie. Jeśli w pon nie odpowiedzą to będę im zawracał głowę telefonicznie.

Słyszałem, że można na windows 7 przetestować ramy pod kątem sprawności przy użyciu komendy.

Możecie mi powiedzieć w jaki najlepiej sposób mogę się upewnić, że to nie wina ram? Chciałbym je wykluczyć i mieć pewność, że płyta jest winowajcą ;)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Możecie mi powiedzieć w jaki najlepiej sposób mogę się upewnić, że to nie wina ram? Chciałbym je wykluczyć i mieć pewność, że płyta jest winowajcą ;)

Każdą kość oddzielnie potestuj kilka godzin w programie Goldmemory, który odpalasz z botowalnego CD / pendrive. Ewentualnie użyj Memtesta (ale on czasami pomija błędy).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdą kość oddzielnie potestuj kilka godzin w programie Goldmemory, który odpalasz z botowalnego CD / pendrive. Ewentualnie użyj Memtesta (ale on czasami pomija błędy).

Czyli testując każdą kość oddzielnie przy pomocy Goldmemory upewnię się, czy wina stoi po stronie ram? Jeśli będzie wszystko okej, to oznacza to, iż problemem jest prawdopodobnie ta nieszczęsna płyta główna?

Chcę się po prostu dowiedzieć, czy te testy są rzeczywiście wiarygodne ;)

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Odpisali:

 

"Witam.

Płyta w serwisie MSI jak i w naszym po pworcie z naprawy była testowana z pamięciami w trybie dual i działała prawidłowo.

Pozdrawiam,
Tomasz Spisacki
Esc.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, 80-264 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 137, NIP: 9571005159, Regon: 220668354, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000312278, kapitał zakładowy 767.750,00zł.

Niniejsza wiadomość może zawierać informacje poufne i/lub kierowane tylko do określonego adresata i jest przeznaczona wyłącznie do użytku podmiotu lub osoby, do której jest adresowana. Jeżeli nie jesteś odbiorcą, dla którego wiadomość jest przeznaczona, proszę zawiadomić o tym nadawce, a wiadomość skasować. Zabronione jest jakiekolwiek ujawnianie, kopiowanie, rozpowszechnianie lub inne postępowanie dotyczące tej wiadomości, a w przypadku jego podjęcia może być ono uznane za naruszające prawo."

 

W weekend przetestuję pamięć ram.


Każdą kość oddzielnie potestuj kilka godzin w programie Goldmemory, który odpalasz z botowalnego CD / pendrive. Ewentualnie użyj Memtesta (ale on czasami pomija błędy).

Można na początek przetestować obie pamięci RAM jednocześnie?

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...