Skocz do zawartości

Karta graficzna która wykorzysta moc mojego komputera


Recommended Posts

Witam

Moglibyście doradzić mi, jaka będzie najlepsza karta graficzna, którą mogę włożyć do swojego komputera ? Chodzi mi o to, żeby jej moc została wykorzystana, bo nie chce płacić za jakąś super kartę, której nawet połowy mocy nie wykorzystam ;]

Myślałem nad HD 7870 lub GTX 660 Ti więc może któraś z tych

  Mój komputer

Procesor: AMD Phenom II X4 955 3,20GHz ---> ( podkręcona do 3.72Ghz )

RAM: 8GB DDR3 (4x2GB)

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3 (Socket M2)

ZASILACZ: ------[zdj ;p ]----> http://images8.gry-online.pl/galeria/forum/8/398366065_51.jpg

Dysk: SAMSUNG HD103UJ ATA Device (IDE) 1TB

System: Windows 7 64-bit Home Premium

Link to post
Share on other sites

Czyli nie brać GTX 660Ti bo to już za mocna karta, ok. A jakiś odpowiadnik tej karty od AMD, może HD7870 ( w benchmarkach jest nieco szybszy od 660 ) ? Będzie dobry czy od razu brać coś od nvidi ? Aktualnie mam HD5770 i po podkręceniu jest nawet ok, oczywiście jak na tę kartę. Pozatym słyszałem kiedyś , że jak AMD to najlepiej Radeony, a jak Intel to Nvidia, tylko nie wiem czy to prawda ;p

Edytowane przez ThePuchacz
Link to post
Share on other sites

Ta opinie z pclaba .Ciekawe że nigdzie na świecie nikt nie wydał takiego testu .Zresztą 50% rzeczy z pclaba sie nie pokrywa z rzeczywistością.

Tyle że od osoby która wysłała  mi kilka linków z pclab usłyszałem, że to GTX będzie najlepszy, a przy HD7870 będe miał takie osiągi jak przy GTX 650 ;p

Link to post
Share on other sites

.Żeby nie było.
Przez pare miesięcy posiadałem phenoma II x4 965 BE @3,7GHz oraz gtx 760. Gry (bf3, arma 2 i 3, ogólnie wszystkie nowsze)
chodziły w rozdziałce 1680x1050 przy wykorzystaniu grafiki na ok 80-85%. Więc ja polecę gtx 660ti. Powinno się doskonale komponować, jeszcze jak masz rozdzielczość FHD, to raczej będzie idealnie.

Link to post
Share on other sites

Zaproponuje ci 2 karty relacja cena - wydajność 650 tii boost 2 gb 495 zł : http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-650-ti-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-n650ti-2gd5-oc-be-571331/ , oraz 7870 za 639 zł : http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-radeon-hd-7870-club3d-s13-2gb-gddr5-1ghz-2xmdp-hdmi-2xdvi-coolstream-cgax-787613-promocja-583986/ . Której byś nie kupił będzie dobrze, wiadomo Radeon wydajniejszy a co do lepszego wykorzystania rdzeni AMD w sterownikach nvidii ponoć to prawda ale nie miałem możliwości tego sam sprawdzić. Lecz gdy miałem Athlona x4 631@3,45gh[ wątek mniej więcej jak w Phenomie ] + Radeon 7850 rdzeń 1050 pamięci 5000, to naprawdę w wszystkie gry bardzo dobrze mi działały.

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...