Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Podstawka chłodząca pod laptop Lenovo ideapad y580.

podstawka chłodząca laptop Lenovo y580

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radzi0

Radzi0
  • Bywalec

• 76 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 09:30

Witam, 

zamierzam kupić podstawkę chłodzącą pod laptop w celu zmniejszenia temperatury pracy podzespołów. Laptop posiadam od 3 miesięcy, a już zauważalne są spadki w grach jak mniemam przez temperaturę. Chciałbym nie przekroczyć 200 zł. Czytając trochę na forum spotkałem się z polecaniem przez użytkowników najczęściej podkładek takich jak:

• Zalman ZM-NC11
  • CM NotePal U3
  • SilentiumPC Glacier NC400

Dodam, że na wyglądzie mi nie zależy, liczą się efekty,a specyfikacja [TUTAJ]. Czekam na nowe być może lepsze propozycję i o pomoc w dokonaniu wyboru.

• 0

#2 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 22 listopad 2013 - 09:33

Takie podkładki nic nie dają. Lepiej już zmienić pastę w lapie na wydajniejszą niż męczyć się z tym. Na moim gt780dx nawet z otwartą klapą nie było zauważalnej różnicy a mam jedna z lepszych podstawek chłodzących

• 0

Liquid PC

"Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie na które działa tylko żelazo."

#3 crovv

crovv
  • Amator

• 41 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 11:10

Jak tu kolega wyżej radzi, do tego laptop pod kompresor i wydmuchać.

Często to wystarcza.

Sprężone powietrze też jest ok ale nie aż tak efektywne.

• 0

#4 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6504 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 22 listopad 2013 - 12:01

Laptop posiadam od 3 miesięcy

Wątpię żeby pasta straciła już swoje właściwości oraz żeby komputer wielce się przez ten czas zakurzył. Jak wyglądają te temperatury dokładnie? 

• 1
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

#5 Radzi0

Radzi0
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 76 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 08:11

Lepiej już zmienić pastę w lapie na wydajniejszą niż męczyć się z tym. 

Tak jak już wcześniej zauważył Biafra1987 wątpię żeby pasta straciła swoje właściwości po 3 miesiącach od kupna komputera, a laptop potrafił się zakurzyć. Tym bardziej, że nie katowałem go żadnego rodzaju benchmarkami czy wymagającymi grami...

Jak tu kolega wyżej radzi, do tego laptop pod kompresor i wydmuchać.

Często to wystarcza.

Dodatkowo, jeżeli sam podejmę się "czyszczenia" laptopa może to poskutkować utratą gwarancji.  :/

Jak wyglądają te temperatury dokładnie? 

Jak możesz podaj jakiś wiarygodny program to mogę go sprawdzić pod i bez obciążenia.

• 0

#6 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 24 listopad 2013 - 10:21

Hwmonitor
  • 0

Liquid PC

"Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie na które działa tylko żelazo."

#7 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 15998 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 11:02

Dodatkowo, jeżeli sam podejmę się "czyszczenia" laptopa może to poskutkować utratą gwarancji. :/

Nie stracisz gwarancji jeśli niczego nie będziesz rozbierał. Zablokuj czymś wentylator (wykałaczka lub coś równie cienkiego) i wyczyść sprężonym powietrzem, również wylot są tam finy, które są zazwyczaj bardzo gęsto upchane co powoduje częste ich zapychanie kurzem. Jeśli chcesz użyć sprężarki, to radzę uważać na ciśnienie i właśnie na śmigło, ponadto niektóre źle konserwowane sprężarki mogą "pluć" wodą, która się skrapla w zbiorniku przy jego sprężaniu dlatego sprężarki powinny być regularnie sprawdzane, gdy sprężarka jest pusta należy odkręcić zawór spustowy na samym dnie zbiornika, tak aby ewentualnie zebrana tam woda mogła się wylać.

Jak już przedmuchasz chłodzenie, to zrób eksperyment. Podczas grania podłóż coś pod tylne "stopki" lapka. w taki sposób aby było tam (od lapka do podłoża na którym leży) z 3 ~ 4 cm przestrzeni i sprawdź temperatury.

bwrxqm.jpg

• 0

Xbox One X + elite + OLED LG B8 55"  //  HUAWEI MateBook D 15.6"

#8 Radzi0

Radzi0
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 76 postów

Napisano 23 luty 2014 - 19:47

Postępowałem według Waszych wskazówek, a oto efekty...

przed http://zapodaj.net/0...efaada.bmp.html

po http://zapodaj.net/c...28f5fa.bmp.html

PS: przepraszam za zwłokę, ale nie byłem w stanie zrobić tego wcześniej (dodam jeszcze, że teraz laptop jest pod kontrolą Win 8.1)

• 0

#9 worm

worm
  • π

• 10797 postów

Napisano 23 luty 2014 - 20:07

Temperatury wzrosły, czy pomyliłeś opisy obrazków ?

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#10 Radzi0

Radzi0
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 76 postów

Napisano 26 luty 2014 - 09:38

Temperatury wzrosły, czy pomyliłeś opisy obrazków ?

Nie pomyliłem opisów obrazków, wszystko się zgadza. O ile temperatury CPU są na podobnym lub nieco wyższym poziomie, o tyle średnia temperatura GPU się obniżyła.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podstawka, chłodząca, laptop, Lenovo, y580

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych