Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Zacznę od posiadanego sprzętu.

Płyta główna-Asus M5A97

Procesor-AMD Athlon II X4 640 BOX 95W 3.0 Ghz

Karta graficzna-Radeon Vertex 7850 1 GB DDR5

Pamieć ram-Kingston Hyper X ddr3 8GB 1600 Mhz

Zasilacz-Modecom carbon 620 W

 

Do procesora posiadam nowe wydajne chłodzenie.

 

I teraz do setna.Prosiłbym żeby ktoś fachowo podał mi jak ustawić w oprogramowaniu płyty głównej (TurboV EVO) wartości do podkręcenia procesora do 4.0 Ghz i do 4.5 Ghz.

 

W oprogramowaniu w ustawieniach w których procesor jest ustawiony na 3.0 GHz wynoszą-

 

CPU Bus Freq-200 MHz

CPU Voltage-1.32500 V

CPU/NB Voltage-1.15000

DRAM Voltage-1.50000

 

W programie jest mozliwość podkręcenia automatycznego procesora i ramu.Ale maksymalnie podkręca do 3.5 GHz.

 

Z góry dziękuję za pomoc.I jeśli coś pominołem.Albo jest coś nie jasne proszę o pytania.

Oprogramowanie do podkręcenia posiada jeszcze jakieś  "advanced mode".Są to suwaki do zmiany napięć.Ale zauważyłem że nie ważne czy procesor posiada 3.0 GHz czy jest automatycznie podkręcony programem do 3.5 GHz nic się tam nie zmienia.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie ma w ogóle opcji żeby ten procesor podkręcił się do 4,5gh, 3,8 to pewnie max. http://img545.imageshack.us/img545/5572/bd0q.jpg  - CPU Bus Frequency - 250 / Memory żeby nie przekraczało 1600 [ jak takie są ] /  HTT Link Speed x 4 [ 2000 ] /  NB Frequency 2000. I takim sposobem Masz 3750, niestety ale na więcej raczej nie licz, to i tak niezły wynik. Nie masz czasami tego procesora odblokowanego na Phenoma ?

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I taka odpowiedź,to jest odpowiedź.Dzięki Daryzda.Powiem tak.Gdy podkręcałem "turboV Evo" (czyli sama płyta główna ustalała odpowiednie podkręcenie) to podczas wyświetlania komunikatu o ile wzrosła efektywność procesora w procentach pojawiła sie też informacja o rzeskoku na Phenoma.Ale nie miałem za bardzo pojęcia jak to zrozumieć.Takze jeszcze jedna prośba do ciebie Daryzda.Jeśli mógłbyś mi wytłumaczyć dokładniej co z tym odblokowaniem na Phenoma.Tak informacyjnie.Na czym to polega.

Link to post
Share on other sites

Niektóre Athlony to były zablokowane Phenomy , procesor ten ma dodatkową pamięć L3 o pojemności 6mb, przekłada się to na lepszą ogólną wydajność [ w grach i aplikacjach ]. Niektóre płyty główne mają możliwość odblokowania tej pamięci i w praktyce ma się Phenoma. Domyśliłem się po tym że w biosie jest widoczne taktowanie pamięci L3 : http://img545.imageshack.us/img545/5572/bd0q.jpg .[ NB Frequency 2370 ]

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może wrócimy do tematu.Bo nie pytałem o zasilacz.A jak padnie to wymienię go na inny.

byle się skończyło na zasilaczu, bo czasem upadając na glebe może pociągnąć za sobą jeszcze coś, ale oczywiście ty wolisz nas "fachowców" obśmiać, a gdybym pare miechów temu nie widział co ten modecom potrafi to bym teraz pewnie też spokojnie udzielał porad odnośnie OC, osobiście widziałem jak ten carbon generuje najpierw zapach przypalonego plastiku po czym wysadza korki w bloku, także nikt Ci złośliwie tego nie mówił, a raczej z obowiązku....

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zrozum mnie Jarnuszkiewiczm. Ja nikogo nie obśmiewam.Gdyby tak było to nie zakładał bym tematu o podkręcenie procesora.I nie ufał bym wam "fachowcom".To co piszesz jest dla mnie bardzo ważne i dziękuję za odpowiedzi.Ale co jak co temat jest całkiem inny.I wiem że z podkręceniem wiąże się ryzyko.Ale kto nie ryzykuje...

Link to post
Share on other sites

Nie no z podkręcaniem wiąże się ryzyko tylko wtedy kiedy jakas część komputera (chłodzenie, zasilacz, płyta główna) się do tego nie nadaje, i warto o tym wspomnieć, ale na szczęście tu Cię pociesze wyczytałem że ten Carbon ma zabezpieczenie (szarpnęły się chłopaki) i nie powinien zjarać innych podzespołów jak będzie umierał, to wiele wyjaśnia bo w przypadku kiedy u kumpla poszedł z dymem też nie spowodował większych szkód w jego kompie, prócz tego że śmierdziało spalenizną i jeden dysk padł

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...