Skocz do zawartości

2xPC Zestawy dla gracza/grafika3d za 8000/7000zł


Recommended Posts

Witam.
Tak jak w temacie próbuję złożyć dwa zestawy dla siebie i kumpla. Jeden z zestawów (mój) ma służyć do intensywnego grania i grafiki 3d (Max, Maya, Vue itp.) Drugi natomiast, dla kolegi, przede wszystkim do grafiki (nieco mniej wymagające sceny 3d). Złożyłem jeden zestaw, którego jestem w miarę pewien.

 

Zestaw 1 (dla mnie gracz/grafik)

- Płyta główna Asus SABERTOOTH X79
Procesor Intel Core i7-4930K (wiem że należy zrobić update bios'a)

Karta graficzna Asus GTX770 2GB (w niedalekiej przyszłości zamierzam dokupić drugą)

Zasilacz Corsair AX760

Pamięć Kingston KHX18C11P1K2/16 (tutaj pytanie czy nie lepsze będą 1600 9CL?; potrzebne nisko profilowe ze względu na chłodzenie)

Chłodzenie CPU Be Quiet! DARK ROCK PRO 2 (tutaj pojawią się pewnie głosy, że Noctula lepsza bo mniejsza z podobną wydajnością ale mnie urzekł wygląd tego bydlaka a prawdopodobnie będę zmieniał całe chłodzenie na wodne ale dopiero za jakiś rok)

Dysk SSD Kingston 120GB HyperX 3K (co do tego to raczej wybór wynikający z oszczędności i jestem otwarty na wszelkie lepsze propozycję)

Obudowa Fractal Design Define R4 z oknem 

 

W powyższym zestawie chyba wszystko na chwilę obecną. Dyski hdd dojdą za jakiś czas na chwilę obecną magazynować będę na dysku zewnętrznym. Podaję jeszcze link do koszyka w morele.net:
http://www.morele.net/inventory/info/L6Gchh/ 
do tego chciałbym jeszcze Windowsa 8 albo 7 nie bardzo wiem który będzie lepszy bo z 8 jeszcze nie miałem okazji korzystać. Komputer mieści się w moim budżecie (około 8000zł razem z windowsem)

 

Zestaw 2 (mało wymagający grafik - proste sceny i rendery)

Tutaj pojawia się problem bo trzeba się zmieścić w 7000zł. I nie bardzo wiem co wsadzić do tego kompa zastanawiałem się nad czymś podobnym do tego zestawu 1 ale w tym musi znaleźć się dodatkowo hdd przynajmniej 2TB, system, nagrywarka. Kolega stwierdził że procesor 8 wątkowy w zupełności mu wystarczy dlatego pole manewru się poszerza. Czytałem sporo w ostatnim czasie ale wyłącznie o LGA2011 i x79 natomiast jeśli chodzi o nowe 4 rdzeniówki to za bardzo nie mam o tym pojęcia i nie wiem co w takim kompie mogło by się znaleźć.

 

Bardzo Was proszę o opinie na temat mojego zestawu oraz o ewentualne porady i oczywiście o pomoc przy złożeniu komputera dla kolegi.

 

PS Będę szczęśliwy jeżeli uda się złożyć te zestawy do końca tygodnia.

Edytowane przez Issak
Link to post
Share on other sites

Define R4 z oknem nie będzie najlepszym pomysłem pod SLI. Chłodząc powietrzem bardzo dużo daje nawiew chłodnego powietrza z boku. Jeśli składasz za tyle kasy kompa to rozglądnij się za lepszymi budami do wodnego oraz SLI chłodzonego powietrzem.

 

Odnośnie chłodzenia proca to zaglądnij na tabelkę Temperatury. Jest tam zestawienie bq quieta! oraz Noctua NH-D14 jak i kilku innych wydajnych coolerów w podobnej cenie.

Edytowane przez MatysB
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście nie brałem pod uwagę bocznego nawiewu. Masz jakąś propozycję budy w podobnej cenie? Czy mógłby to być R4 ale bez okna? Odnośnie chłodzenia czytałem miedzy innymi http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/chlodzenie-cpu-test.html a za wadę coolera, który wybrałem ludzie uważają jego rozmiar. Dla mnie to nie problem nawet wręcz przeciwnie podoba mi się to. Dzięki za szybka odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Zestaw 1

Dysk SSD Kingston 120GB HyperX 3K (co do tego to raczej wybór wynikający z oszczędności i jestem otwarty na wszelkie lepsze propozycję)

No tak, oszczędności, ale wybrałeś drogą, nawet na socket 2011 płytę. Możesz wziąć np taką: Płyta główna MSI X79A-GD65 (8D) Intel X79 LGA 2011 (5xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE) (X79A-GD65 (8D))   i masz już 240zł w kieszeni (tym samym dokładasz do SSD np Samsunga 840 PRO / Plextora M5P).

 

Możesz też pomyśleć nad niemodularnymi zasilaczami, tańszymi od AX-a, z certyfikatem Gold, wystarczającymi do SLI:

Fractal Design Tesla R2 800W 80+ Gold [FD-PSU-TS2B-800W

Super Flower 750W Golden Green PRO SF750P14XE

 

Obudowa - np Obudowa Corsair Carbide 500R (pod SLI)

 

Zestaw 2

Jeśli mało wymagające i proste sceny to może LGA1150 ?

Np:

Intel Core i7-4770K /3.4GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Samsung SSD840 Pro 128GB (530MB/390MB/s)

Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS122 SATA (black)

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

bequiet! PurePower L8 630W Modularny

MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr OC 2GB DDR5 256bit (1150/6008)

 

Razem: 5156,01zł

Zestaw na Haswellu, pod OC z 4-rdzeniowym/8-wątkowym procesorem. Z wydajnym chłodzeniem. Z bardzo szybkim SSD z 5-letnią gwarancją. Dodatkowo HDD 2TB na magazyn (można brać drugi taki i łączyć w RAID 1, żeby dane były zabezpieczone przed awarią jednego dysku). Jeśli zestaw też pod gry to śmiało możesz podmienić kartę na GTX770. RAM można rozbudować do 32GB. Masz też wyciszoną obudowę i cichy, modularny zasilacz.

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

BlueMike podał najlepszą w tych pieniądzach chyba budę pod SLI. Sam wybrałbym ją (lubię chłód) lecz mój wybór padł na Arc r2 ponieważ pozostanę przy jednej wydajnej karcie graficznej i chłodzeniu powietrznym mając zamontowane 6 wentylatorów 140mm oraz Phanteksa PH-TC14PE czarno-białego. Jest on droższy o 30zł od be quieta lecz osiąga ciut mniejsze temp.

Edytowane przez MatysB
Link to post
Share on other sites

Co do płyty głównej wolałbym zostać przy Asusie. Miałem z nią już do czynienia i w miarę poznałem BIOS. Ale zasilacz rzeczywiście może lepiej zmienić na niemodularny gold przyoszczędzić i dołożyć do ssd lepszego. Zastanawiam się teraz nad tym SF. Buda rzeczywiście świetna dzięki za pomoc. Co do drugiego zestawu to muszę prześledzić wszystko po kolei ale na pierwszy rzut oka wygląda bardzo obiecująco. Dzięki :)


Edytuję żeby nie pisać jednego posta pod drugim.

Zdecydowałem się na budę 500R i zmieniłem dysk na SSD Samsunga 128gb 840 Pro (trochę dopłacę ale chyba jednak warto) 

Edytowane przez Issak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...