Skocz do zawartości

Smarfon z WP 8 do 1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Zaleskii,

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad kupnem nowego smartfona z Windows Phonem 8.

Nokia lumia 920 ma dobry aparat z pure viev , dobrze leży w dłoni , ma dobre bebechy i płynny system.

Chciałbym was w tym forum zapytać czy nie macie żadnych problemów np : Odpalaniem aplikacji. Wyczytałem w internecie że Lumia ma jakieś błędy z opalaniem aplikacji odpala i automatycznie się wyłącza. I czy nie ma problemami z grami na xbox live.

 

Albo może jakiś inny telefon z WP8 do 1000zł nowy.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Lumię 720 i zero problemów. sporo znajomych ma L920 i też nie nażeka. Nie wiem jak "brandowane" wersje - ale wersje CV nie mają kłopotów.  Gry działają - ja nie gram po za Sudoku czy Mahjongiem - ale znajomi tak i tez nie nie nażekają.

 

Jełsi Lumia 920 ci pasuje to ją śmialo kup.

Link to post
Share on other sites

Gier jest dużo - z takimi hitami jak HALO Spartan Assault, Mass Effect : Infiltrator czy Mirrors Edge.

 

Ostatnio jak sprawdzełem w statystykach to początkiem 2013 roku w WP Store było jakieś 25000  gier. ale dla Se7enfiy ponad 20 tysięcy to mało - w końcu on te 25 tysięcy "przerobi" w ciągy miesiąca i będzie się nudził. (szydera off). :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

Se7enfiy tradycyjnie pisze głupoty NIE poparte żadnymi danymi - w sklepie jest nawet taka darmowa aplikacja WP Store Statistics i kilka podobnych, gdzie można  sobie staty przglądać. :)

 

Owszem WP8 ma mniej aplikacji i gier niż Android - ale po poerwsze WP8 jest znacznie młodszym systemem, a po drugie Android ma potworna mase śmieci - w przypadku WP8 aplikacje i gry sa dużo bardziej staranniej sprawdzane stąd malo jest śmieci. Gry i Aplikacje działają i żadko się zdaża by były problemy Jak poberzemy grę na nasz telefon to działa płynnie.

 

Zreszta aplikacji i gier przybywa i to w dużym tempie - WP8 zalicza dynamiczny rozwój. Dodam, że w Polsce WP8 ma 20% rynku i jest 2 systemem. Tak więc aplikacji będzie szybko przybywać. Tu nie mamy się czego bać - każdą niemal aplikację z Androida znajdziemy na WP8.

 

I na koniec - gry i Aplikacje na WP8 sa zwykle tańsze lub mają więcej mozliwości niż na Androida - pierwszy przykład Angry Birds - kosztują tyle samo ale na WP8 nie ma reklam a na ANdroidzie są :)

Do tego często w sklepie WP są promocje - miesiąc temu mozna było Angry Birds i Angry Birds  Rio - pobrać za darmo w pełnej wersji.

 

Dziś za darmo jest Dark Lands, a parę dni temu Rayman Jungle Run pyl przeceniony z 10.49 zł na 3.49 żł.

Link to post
Share on other sites

Dużo lepiej sporządzone? wpisz sobie facebook i zobaczysz 20 aplikacji z czego połowa jest nieużywalna.

Co nie poparte? Chłopie, wejdź w sklep Play, zobacz jakie tytuły są dostępne, a potem wejdź w windows phone 8, do tego te gry są po prostu biedne, jak zrobione na kolanie. Na Androida jest darmowy Angry Birds z reklamami i płatny bez reklam, skończ pisać bzdury.

Link to post
Share on other sites

A co mnie obchodzi FaceBook ? Czemu wyznacznikiem ma być FaceBook  wśród moich znajomych ponad 60% nie ma konta na FaceBook'u - ja zresztą też. A ci co mają używają jakichś aplikacji na WP8 i nie nażekają - to, że Tobie się coś nie podoba to nie znaczy, ze innym też.

 

Zaleskii - ja muszę czekać do 20 Stycznia 2014 roku - wtedy pozbęde się służbowego SGS4 i kupię Lumię najprawdopodobniej też L920. :)

Link to post
Share on other sites

Gier jest niewiele, ale od biedy w coś pograsz, ale lepsze tytuły od lumii 820 w górę. Co do systemu, to lubi przyciąć, ale sporadycznie.

Są fajne gierki :)

Od siebie polecam grę rytmiczną Osu! :D

Są też asphalty, rail rush,temple run,jetpack joyride/rise of glory

Edytowane przez Kiciuk
Link to post
Share on other sites

Lumia 920 - około 8 godzin ogladania filmów, jakieś 7 godzin przegladania internetu po WiFi oraz jakieś 10 - 12 godzin rozmowy w trybie 3G.

 

Spokojnie 8 godzin Ci wytrzyma - pamiętaj, że najbardziej "prądożerne" :) jest WiFi - zaś sluchanie Muzyki czy granie już tak nie - z moich doświadczeń z Lumią 720 wynika, ze intensywne granie odpowiada mniej więcej ogladaniu filmów.

Link to post
Share on other sites

 Ok , a PaySafe card też można ?


Ehh , jak mam kupować Lumie to muszę czekać co najmniej tydzień. Co sądzicie o Samsungu Ativ S 

Jakie ma zalety i jakie wady.Jaką jakość ma ten plastik itp.


Albo jeszcze może być inny model np Lumii , HTC , Samsunga byle żeby jakość tworzywa była dobra gry typu Asphalt 7 chodziły płynnie,bateria wytrzymywała jak najwięcej i żeby jakość dźwięku i jakość rozmów była dobra.


Nie wiem czy Samsung Ativ S nie będzie za duży , mam dopiero 13 lat. Trzymałem tylko jeden telefon z 4.8 cala i był to SGS 3.Musiałem go obsługiwać dwoma rękoma.

Link to post
Share on other sites

Lumia 920 jest lepsza - jakość wykonania spasowanie materiały - Ativ S ma jedną przewagę ekran 4.8 cala - aje wykonaniem, wsparciem znacznie ustepuje Lumii 920.

 

Lumię 920 można obsługiwać jedną ręką wygodnie - Ativ S nie, mają małe dłonie nie damy rady - ja mam duże i też  mam ogromne kłopoty.

 

Ja na 100% wolał bym Lumię 920 - jak potrzebujemy dużego ekranu to kupmy tablet :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na 100% mamy możliwość powołania sie na Niezgodność Towaru z Umową. 

 

Natomiast tzeba by przeczytać zapisy Gwarancyjne - z tego co pamiętam Gwarancja jest wazna na terenie całej Unii Europejskiej. Nie raz znajomi, którzy przyjechali z Angli czy Irlandii naprawiali tam kupiony sprzęt w Polsce. ALE jak to jest w przypadku Nokii - NIE jestem pewien.

 

Najprawdopodobniej Nokia daje Gwarancję wazną na region - czyli komórka przeznaczona na rynek EU i kupiona w EU - może być serwisowana w dowolnym państwie EU.

 

Mi też się wydaje, że gwarancja jest normalnie na terenie EU.

 

Edit:

Nokia gwarantuje, iż w okresie gwarancji Nokia bądź firma serwisowa działająca z upoważnienia Nokia, w stosownym czasie bezpłatnie usunie wady materiałowe, konstrukcyjne i wykonawcze, w drodze naprawy lub, jeżeli według własnego uznania Nokia stwierdzi taką konieczność, wymiany Produktu, zgodnie z warunkami niniejszej Ograniczonej Gwarancji (o ile przepisy prawa nie stanowią inaczej). Niniejsza Ograniczona Gwarancja jest ważna i wykonalna jedynie w kraju, w którym Produkt został zakupiony, z zastrzeżeniem, że był on przez Nokia przeznaczony do sprzedaży w tym kraju. Jeśli jednak Produkt został zakupiony w państwie członkowskim Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Szwajcarii lub Turcji Produkt był przez Nokia pierwotnie przeznaczony do sprzedaży w jednym z tych krajów, niniejsza Ograniczona Gwarancja jest ważna i wykonalna we wszystkich wyżej wymienionych krajach. Niektóre ograniczenia obsługi gwarancyjnej wynikać mogą z elementów Produktu charakterystycznych dla danego kraju.

 

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...