Skocz do zawartości

Podkręcenie FX-6200


Recommended Posts

Witam pozdrawiam, chciał bym podkręcić FX-6200, jest na płycie MSI http://www.msi.com/product/mb/990FXA-GD65.html#/?div=Overview aktualnie działa mi na X6 4100 MHz przy wyłączonych zbędnych pierdołkach i nieruszanym napięciu jest na AUTO i właśnie o napięcia mi chodzi ile mam dać to podnoszenia go wyżej bo tylko to na tym mi zależy, puki co działa super i stabilnie wielka różnica w wydajności.

Link to post
Share on other sites

mozesz ustawic napiecie procesora na 1,4V i wpierw sie musisz zdecydowac ile chcesz OC max

rozsadnie jest w granicy 4,5-4,7GHz bo miesci sie w granicy 1,4 -1,45V

NB 1,2V oraz najwygodniej jest krecic zmiana mnoznika

nie wiem jak jest na plycie Msi, ale w asusach trzeba wlaczyc uzycie wszystkich faz zasilania procka, by miec pelna kontrole i stabilnosc

 

np. moj fx8320 smiga na 1,368 - 1,4V @ 4,5GHz

4%252C5proc.png

 

IIx0

Edytowane przez pan piksel
Link to post
Share on other sites

Ja dopisuje sie do tematu z tym że chce aby tryb turbo był włączony. Ja celuje 4.4-4.5GHz na wszystkie rdzenie i tak 4.7-4.8GHz max turbo. Moje CPU to FX-6300.

 

Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

Dodam ze chlodzonko to Fera 2 i bardzo przewiewna buda. Sekcja 8+1.

 

Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Temat umarł w butach, ale jako że zacząłem się bawić ze swoim 6200 to go wskrzeszę :)

 

Sprzęt to Asus Sabertooth 990fx (pierwsza wersja, bios zaktualizowany), FX 6200 (Thermalright Macho rev.b), 2x4gb Kingston HyperX 1600, zasilacz z dużym zapasem mocy i przewiewna, dobrze wentylowana buda.

 

Mam pytanie odnośnie napięć na mobo.

 

Procesor obecnie działa na 4.2Ghz@1.36v, w max stresie OCCT 54'C - reszta napięć nie ruszana, wyłączone turbo core i inne zbędne bajery.

Teraz chcę kombinować, żeby zejść trochę z vcore do powiedzmy 1.26-1.3v żeby obniżyć temperaturę i trochę podnieść szynę HT, żeby zwiększyć taktowanie pamięci. Celuje generalnie w stabilne 4.4 - 4.5GHz (jeśli temperatura pozwoli).

 

I tutaj pytanie drogie bravo :P

 

Jak ustawić pozostałe napięcia na mobo, CPU/NB frequency i HT Link Speed ?

Najlepiej jak by ktoś odpowiedział z własnego doświadczenia z tą mobo, poradniki w necie czytałem.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez KoleC
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...