Skocz do zawartości

Samsung 245T natywnie 1920x1200 na HDMI wyświetla 1920x1080


Recommended Posts

Mam taką konfigurację:

1. Procesor E3-1245V2 ze zintegrowaną karta graficzną Intel 4000 (może obsłużyć do trzech monitorów)
2. Płyta główna MSI B75A-G43 GAMING (wyjścia VGA, DVI, HDMI) według specyfikacji obsługuje HDMI do 1920x1200
3. Monitory Samsung SyncMaster 245T (2szt.) o natywnej rozdzielczości 1920x1200

 

Chciałem sobie podłączyć te dwa monitory do wyjść DVI i HDMI.

Na DVI działa bez problemu tak jak należy, (na VGA również, no ale nie o to chodzi)

Na HDMI obraz na monitorze wyświetlany jest w rozdzielczości 1920x1080 i przeskalowany (obraz jest większy niż monitor - jeśli dobrze kojarzę, ten efekt to overscan) Z początku sądziłem, że może to wina sterowników, bo w windows 7 monitor identyfikowany jest jako generic TV. Jendak później zwróciłem uwagę, że również ekran bios przy starcie źle się wyświetla (na DVI jest OK), więc raczej nie ma to nic wspólnego ze sterownikami.

Myślałem, że może to wina kabla, ale wyczytałem, że kabel zgodny z HDMI 1.4 nie powinien sprawiać problemów , a ten który posiadam to Gembird HDMI / HDMI który zgodnie z opisem powinien również obsługiwać taką rozdzielczość.

Czy ktoś wie, czy da się skorzystać z tego połączenia HDMI tak żeby monitor wyświetlał jak należy 1920x1200?

Link to post
Share on other sites

Hmm. 

 

Kabel zgodny z HDMI 1.4 nie oznacza, że monitor też posiada złącze w tym standardzie. IMO kabel działa tak jak monitor może z tego skorzystać, a w tym przypadku wygląda na to, że nie obsługuje hdmi 1.4. 

 

 

Edit:

Chociaż wikipedia podaje że teoretycznie wcześniejsze standardy HDMI od 1.0 obsługują już 1920x1200... Może monitor nie oferuje pełnego wsparcia dla HDMI, ale tylko do 1080p...

 

Z tego co pobieżnie wygooglowałem to nie jesteś jedynym posiadaczem tego monitora który ma problem z natywną przez HDMI. IMO ten monitor tak ma.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...